<
У Нововолинську пройшов етнографічний урок до святкування Івана Купала

22:58 | 6.07.2022 / Нововолинськ / /
Перегляди
301
/ 1 коментар

6-го липня у Нововолинському історичному музеї пройшов етнографічний урок Купальський Колорит до святкування Івана Купала.

Свято оповите різноманітними традиціями та купальськими обрядами, які уособлювали поєднання чоловічого та жіночого начал з метою забезпечення врожайності, здоров’я та продовження роду.

У купальську ніч дівчата ворожили, аби дізнатись ім’я свого судженого, потім плели вінки та спускали їх на воду. У вінок вплітали різноманітні квіти, які за легендою надавали йому магічну силу.

Захід пройшов за участю колекціонерки волинського традиційного одягу Марії Доліновської.

Раніше Івана Купала святкувалось за старим календарем у ніч з 22-го по 23-е червня, за новим, григоріанським, – свято припадає у ніч на 7-ме липня. Традиції та прикмети святкування свята Івана Купала досі зберігається та вшановується в Україні.

Дівчата західних областей також поділились з читачами БУГу атмосферним відео з проведення звичаїв, які передають усю магічність купальських обрядів

З давніх давен українки раділи цьому дню та вірили, що купальські обряди допоможуть захистити їм свій дім та рідних.

“Кожна жінка воїн, вона вміє обіймати на відстані. У найважчі миті захисник України знає, вона поруч. Теплота жіночих рук служить оберігом, а найсильніший оберіг – то любов”, – додали у дописі.
один коментар
  1. У нас війна в країні, а ви дрімуче язичництво провокуєте.
    Ужас!
    Іринко, ти не туди йдеш!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Серпня, Неділя
13 Серпня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі