<

Боротьба за статус кластерної лікарні: у Нововолинську провели громадське обговорення

19:41 | 21.09.2022 / Нововолинськ / , /
Перегляди
1819
/ Коментарі відсутні

21-го вересня відбулось громадське обговорення долі Нововолинської лікарні. Адже незабаром розпочнеться нова медична реформа. Місцеві депутати виступили з проханням створити спеціальну комісію, яка об’єктивно оцінить можливості Нововолинської лікарні та Володимирського ТМО для отримання кластерного статусу.

Відповідно до нового закону, заклади охорони здоров’я в області будуть об’єднані в один госпітальний округ. В рамках одного госпітального округу медзаклади будуть поділені на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

Наразі Нововолинська та Володимирська лікарні обидві претендують на статус кластерної. Міністр охорони здоров’я зазначав, що не можуть конкурувати дві лікарні з однаковими пакетами послуг на такій маленькій території та з такою кількістю населення, тож запропонував один з альтернативних варіантів – об’єднати заклади.

Нагадаємо, 20-го вересня нардеп Ігор Гузь разом з міськими головами Володимира та Нововолинська спілкувалися в Києві з заступником міністра охорони здоров’я про надання обом лікарням статусу кластерних.

Для обговорення питання нового поділу медзакладів у міській раді Нововолинська відбулася відкрита зустріч за участю міської влади та громадськості.

Позиція місцевих мешканців та депутатів — кластерна лікарня має бути в Нововолинську. Вони вважають, що на це є ряд об’єктивних причин.

Детальніше у відео:

Зокрема, за результатами дослідження незалежної компанії, яке замовило МОЗ, у Володимирському районі статус кластерного закладу повинна отримати саме Нововолинська лікарня. Це єдиний офіційний документ, стосовно поділу госпітальних округів. Також в шахтарського міста є перевага у кількості населення та ВПО, постійного лікування потребують і чотири тисячі гірників із профзахворюваннями.

На зустрічі виступали депутати та мешканці, всіх їх турбує доля медзакладу, адже Нововолинська лікарня може втратити фінансування, надаватиме менше медичних послуг, за яким люди будуть змушені їхати в інші міста. Тим більше, що лікарня сплачує до бюджету громади близько 10 мільйонів гривень на рік, підприємство одне з найбільших платників податків у місті.

Керівник НЦМЛ Олег Шипелик розповів, що Нововолинська лікарня відповідає всім кластерним критеріям, але міністерство пропонує створити таку лікарню у Володимирі, або об’єднатися.

“Ми хочемо справедливого рішення, щоб чітко визначили критерії за якими має розвиватися лікарня для отримання статусу. І щоб незалежні експерти визначили, яка лікарня в районі заслуговує на статус кластерної, – зазначив Шипелик.

Депутатка Ольга Лакиш вважає, що рішення вже прийняли – статус кластерного закладу віддадуть Володимирській лікарні.

“Рішення вирішили не на нашу користь, його “порішали” без нас. Не слухають керівника лікарні, міського голову, депутатів, бо нікому це не цікаво. Ніхто не бере до уваги, що Нововолинська лікарня краща в області по багатьом показникам. Ми вже чуємо, що міська рада Володимира виділяє 68 мільйонів гривень для створення кластерної лікарні.

Нам залишається єдине – об’єднатися та відстоювати справедливість”, – сказала Лакиш.

Депутати одноголосно підтримали звернення до міністра охорони здоров’я, начальника Волинської ОВА, голови Волинської обласної ради з проханням створити комісію для оцінки дійсних критеріїв обох лікарень.

На завершення міська влада та мешканці домовились поїхати до губернатора та міністра, аби відстоювати кластерну лікарню у Нововолинську.

Рішення щодо нового поділу медзакладів Кабінет Міністрів прийматиме в листопаді.

Читайте новини по темі:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Січня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі