<

Кредобанк

На сайт Мюнхенської конференції повернули скандальний план «завершення війни в Україні»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:39 | 16.02.2020 / Новини / /
Перегляди
1
/ 1 коментар

Документ «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні», підписаний на Мюнхенській безпековій конференції 14 лютого, знову з’явився на сайті конференції. Раніше він звідти зник після того, як представники української сторони та американські експерти його розкритикували.

Про це повідомляє Громадське.

Зокрема, документ наразі доступний як на англійській, так і на німецькій версії сайту Мюнхенської конференції з питань безпеки.

Раніше глава Мюнхенської безпекової конференції Вольфганг Ішингер заявив, що «Україна має бути щаслива, що ми намагалися залучити росіян до дискусії». Він також запевнив, що план не був спрямований проти України, а лише мав на меті залучити Росію до дискусії та сприяти мирному врегулюванню на українських окупованих територіях.

Нагадаємо, 14 лютого на сайті Мюнхенської безпекової конференції з’явилася заява під назвою «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні». Її підписали, зокрема, голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, українські дипломати Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Василь Семеній, а від Росії — колишній очільник МЗС Росії Ігор Іванов. Згодом документ зник із сайту конференції без жодних пояснень.

У плані йдеться про такі 12 кроків:

 • Відновити Спільний центр контролю і координації (СЦКК), з якого у 2017-му вийшли представники Росії.
 • Включити тему бойових дій до переговорів у «нормандському форматі» і розширити повноваження переговорників.
 • Забезпечити доступ місії ОБСЄ до всієї території України та зробити КПВВ на Донбасі зручними і безпечними для цивільних.
 • Розшукувати зниклих безвісти за участі правозахисних організацій та родин таких людей та за сприяння Міжнародного комітету Червоного Хреста та Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти.
 • Спланувати і реалізувати гуманітарні ініціативи, зокрема, щодо розмінування на Донбасі.
 • Забезпечити масштабну відбудову Донбасу (умови мають бути обговорені на Дельфійському економічному форумі у Греції, а серед інвесторів може бути і Росія).
 • Дослідити можливості щодо створення на Донбасі зони вільної торгівлі з ЄС і Росією.
 • Підтримувати план дій щодо санкцій (виконання Мінських угод має зменшувати санкційний тиск на Росію).
 • Усунути радіоактивні загрози (за цими даними, на Донбасі понад 1200 радіоактивних джерел, які раніше використовувались у промисловості, медицині і науці, але вичерпали терміни придатності – Тристоронній контактній групі та «нормандській четвірці» радять скласти план, що з цим робити).
 • Почати новий діалог між євроатлантичними структурами щодо взаємної безпеки на базі Групи лідерів з питань євроатлантичної безпеки, куди входить і Росія.
 • Визначити «сфери взаємодії» між ЄС і Росією.
 • Запровадити «новий інклюзивний діалог щодо національної ідентичності», у якому мають бути враховані погляди сусідніх з Україною Польщі, Угорщини і Росії на історію та національну пам’ять, мову та досвід меншин.

В американському аналітичному центрі Atlantic Council повідомили, що колишні дипломати США, чиновники і експерти оприлюднили спільну заяву, у якій розкритикували цей план. Вони переконують, що деякі пункти повторюють тези Кремля.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що не підтримують тези, які містить документ «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні». Там додали, що вони не відповідають офіційній позиції української держави.

Мюнхенська конференція з безпеки розпочалася 14 лютого і триватиме 3 дні. Її відвідають очільники та уряди 35 держав.

Конференцію проводять щороку з 1962-го. Вже понад 20 років її фінансує німецький уряд.

один коментар
 1. це жах…”ПОРОШЕНКО ПОВІДОМИВ ПРО ПРОВАЛ РОСІЙСЬКОГО СЦЕНАРІЮ на Мюнхенській конференції”…а тут на тобі..зрада))))))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Липня, Понеділок
25 Липня, Неділя