<

В Любомльському районі відбувся національно-патріотичний табір «Згоранська варта»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:27 | 27.07.2015 / Любомль /
Перегляди
17
/ Коментарі відсутні

З ініціативи Любомльської районної організації ВО «Свобода» 25-26 липня 2015 року поблизу озера Велике Згоранське, що в Любомльському районі Волині, відбувся щорічний національно-патріотичний табір «Згоранська варта»-2015.

У зв’язку з трагічними подіями в Україні розважальних заходів організатори цьогоріч не планували, але, вже за традицією, вшанували пам’ять Героїв, які полягли в боротьбі з окупантами. У заходах узяли участь перший заступник голови Волинської обласної ради свободівець Олександр Пирожик, голова Любомльської районної ради свободівець Микола Сушик, представник «Легіону Свободи» Анатолій Король, депутати обласної та місцевих рад Волині від ВО «Свобода», ветерани ОУН-УПА імені полковника Клима Савура, представники громадськості, краєзнавці, письменники, журналісти, – повідомляє прес-служба Волинської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Заходи розпочалися з автопробігу від озера Велике Згоранське до місця останнього бою повстанців із загону Володимира Кушніра з німецькими окупантами, що відбувся 16 липня 1943 року. Цьогоріч Любомльська «Свобода» додала до пам’ятного хреста інформаційний стенд, на якому описані згадані події. Панахиду за загиблими відслужив настоятель храму святого Архистратига Михаїла УПЦ Київського патріархату отець Віктор. До підніжжя пам’ятника присутні поклали вінки та квіти. Вшанували пам’ять усіх українських Героїв хвилиною мовчання.

Також автоколона відвідала місце останнього бою групи УПА Пилипа Чихура, що відбувся 23 липня 1950 року на хуторі біля гори Герасимиха. Про цю історичну подію розповів відомий волинський журналіст і письменник Володимир Лис.

«Упродовж віків українці боронили свою землю від різних окупантів. Символічно, що на Любомльщині встановлені пам’ятники Героям УПА, які у липні 1943-го боролися проти німецьких, а в липні 1950-го – проти совєцьких окупантів. Через більше, ніж 5 років після т.зв. совєцької Пабєди. Їх боротьба не була даремною. Україна повстає в новій борні, що неминуче завершиться найбільшою українською Перемогою. Жертовність тих хлопців – у жилах їх нащадків, тих, хто зі зброєю в руках захищає нашу землю від новітніх окупантів», – наголосив у своєму виступі Олександр Пирожик.

2_n
3_n
4_n




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Квітня, П’ятниця