<

Інфляція в Україні побила чотирирічний рекорд: в НБУ пояснили, що підштовхувало ціни

Цей запис опубліковано більш як рік тому
11:14 | 17.10.2021 / Новини / /
Перегляди
590
/ 1 коментар

За даними Державної служби статистики України, у вересні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 11% (із 10,2% у серпні). У місячному вимірі ціни зросли на 1,2%.

Про це йдеться в коментарі Національного банку, передає ТСН.

Що підштовхувало ціни вгору минулого місяця:

– високі ціни на світових товарних ринках, у тому числі на енергоресурси;

– стійкий споживчий попит та підвищення виробничих витрат бізнесу на сировину, енергію та оплату праці. Через це дорожчали як продукти харчування, так і послуги;

– вересень у 2021 році був значно прохолоднішим, ніж у минулих роках. Гірші погодні умови стали додатковою причиною подорожчання деяких продуктів, зокрема яєць та молока.

Що навпаки стримувало зростання цін:

– більший врожай окремих продуктів харчування (перцю, яблук, кавунів);

– зміцнення гривні, яке стримувало подорожчання товарів зі значною компонентою імпорту (чаї, кава, спеції, морепродукти) та фармацевтичної продукції, а також сприяло здешевленню одягу, взуття, медичних товарів та автомобілів у річному вимірі.

– дія річних контрактів на газ для населення та обмеження торговельної націнки продавців палива.

«Фактична споживча інфляція виявилася нижчою за прогноз, опублікований в Інфляційному звіті за липень 2021 року», – йдеться в повідомленні.

Регулятор зазначає, що пік зростання споживчих цін для українців припаде на вересень-жовтень 2021 року. Надалі інфляція почне сповільнюватися й знизиться наприкінці року до однознакового рівня.




один коментар
  1. “підвищення виробничих витрат бізнесу на сировину, енергію та ОПЛАТУ ПРАЦI ” – ну от, самі розігнали інфляцію своїми зарплатами, а ще незадоволені ростом цін…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Квітня, П’ятниця