<

Президент підписав закон щодо забезпечення контролю цін на електроенергію

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:52 | 26.12.2019 / Новини / , , /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до закону України «Про ринок електричної енергії».

Про це повідомили у пресслужбі глави держави, – передає ТНС.

“Метою документа є забезпечення належного контролю над цінами на електричну енергію за умов недостатньої конкуренції на цьому ринку; врегулювання питань роботи теплоелектроцентралей за нової моделі ринку електроенергії, що є необхідною передумовою для забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з законом, у разі істотного коливання цін на ринку електроенергії Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має право встановлювати граничні ціни на цьому ринку “на добу наперед” з відповідним обґрунтуванням, проконсультувавшись із Антимонопольним комітетом України.

Також НКРЕКП отримує право тимчасово, до 1-го квітня 2020 року, встановлювати виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, тариф на відпуск електроенергії (у випадках, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України про покладання спеціальних обов’язків).

“Закон встановлює заборону на продаж та/або постачання електричної енергії, імпортованої з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку). Водночас Кабінет міністрів України має право скасовувати цю заборону на визначений ним термін для уникнення надзвичайної ситуації в об’єднаній енергосистемі України”, – додали у президента.

Окрім цього, у документі зазначається, що гарантований покупець спрямовує різницю між доходами та витратами, що виникла під час виконання ним спеціальних обов’язків, на забезпечення покриття власних витрат на виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за “зеленим” тарифом та за аукціонною ціною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Січня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі