<
Василь Вовк

Волинь порожняк не гонить. Або рейдерство стратегічних вугільних підприємств під час війни – подвійний злочин

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:14 | 10.10.2022 / Погляд / /
296
/ Коментарі відсутні

Група робітників ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» (Волинська область) звернулась до мене як керівника одного з антикорупційних рухів і громадського діяча з проханням про допомогу щодо рейдерського захоплення.

Ось що вони повідомили (лише два уступи з тексту і мої коментарі до них).

1. «9-го вересня на нашому підприємстві ні з того ні з сього появляється громадянин Сергій Троцько, який заявляє, що він призначений директором шахти № 9. Прибув без будь-яких представників місцевої влади чи центральної влади, жодної інформації, що будуть представляти нового директора, не було. Зате з ним була група тітушок – приблизно 10 спортивної статури хлопців, особистий юрист та ще дві невідомі особи. Усіх їх він представив як своїх помічників і охоронців. Але ж наше підприємство повністю державне і підпорядковується міністерству енергетики… Ми вважаємо, що наказ про призначення підроблений, а дії Троцька та його куратора Венгрина – це рейдерське захоплення державної шахти…».

Коментар

а) Щодо ознак рейдерства.

Дійсно на 100% державне підприємство, яке має важливе значення у забезпеченні в тому числі енергетичної безпеки країни, кинуте у вільне плавання – мовляв, хто зможе, той переможе, дербаньте шахту?!

Не можуть керівника стратегічного державного підприємства представляти охоронці приватної фірми та особисті юристи. Для забезпечення порядку у державному секторі існує національна поліція, а для представлення колективу нового керівника – має бути посадова особа влади, яка зобов’язана виступити перед людьми і доповісти їм – чим не влаштовує минулий керівник, і за які достоїнства призначено нового.

Маю сумніви, що наказ підроблений, але у вищезазначених діях вбачаються окремі ознаки рейдерського захоплення, на що пропоную Головному управлінню Національної поліції України та Управлінню Служби безпеки України у Волинській області звернути належну увагу, в тому числі з правовою кваліфікацією (ст. 206-2 Кримінального кодексу України – протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації).

б) Щодо прізвища Венгрин.

Подейкують, що за рахунок махінацій з вугіллям на підприємствах “Львівська вугільна компанія” та ДП “Волиньвугілля” розкрадаються державні кошти. Нібито, за схемами розкрадань стоїть Андрій Венгрин, відомий як “смотрящий” у Львівсько-Волинському регіоні від Міністерства енергетики України ще із часів міністра Ігора Насалика.

У ЗМІ періодично появляється доволі обгрунтована інформація, що А. Венгрин контролює процес з видобутку, відвантаження і збуту нелегально видобутої продукції, а також «оперує» готівковими коштами, які отримані від реалізації енергетичних відходів виробництва та оборудків і махінацій на Львівських шахтах та копальнях ДП “Волиньвугілля”…

Не складає труднощів перевірити вказані факти щодо Андрія Венгрина та інших, в першу чергу посадових осіб Міністерства енергетики шляхом досудового розслідування вже за ознаками ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою).

2. «…ми до призначення Сергія Троцька чудово працювали під керівництвом Володимира Юрківа, який проявив себе як добросовісний та відповідальний директор. Лише завдяки йому наша шахта № 9, яку збирались закривати ще три року тому, на сьогодні зберегла виробничі потужності, робочі місця для людей та підтримує свою життєдіяльність, одне з небагатьох діючих підприємств вугільної галузі».

Коментар.

Звичайно, оцінка професійних та інших необхідних якостей того чи іншого керівника державного підприємства за відповідним міністерством, але не враховувати при цьому думку трудового колективу – неприпустимо.

Вагомо і голосно щодо своєї позиції за приведеними вище подіями має заявити також професійна спілка.

Читайте також: Новопризначеного керівника Шахти №9 «Нововолинська», який хотів сісти в крісло директора за допомогою тітушок, звільнили

Джерелом для рубрики “Погляд” став блог експерта з питань державної безпеки, генерал-майора юстиції Василя Вовка, опублікований на сторінках Цензор Нет

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Віктор Вілентко
21.02.2024
Про Совість, Гідність та Порядність! Шановна громадо! Напевно такої ганьби та зневаги до пам’яті Героїв Небесної ...
Жанна Білоцька
6.02.2024
Коротко про зміст статті своїми словами, через що мешканці вулиці Соломії Крушельницької у Володимирі лишилися без ...
Андрій Рязанов
5.02.2024
Тут один інтернетний пацюк Віталій Грабовський з Нововолинська не може ніяк вгомонитися з тим вигаданим УБД, яке він ...
Жанна Білоцька
2.02.2024
Як у вас починається ранок? У мене, наприклад, він починається з молитви, та й закінчується нею, потім переходжу до ...