<
Максим Бахматов

Розвідка Британії пояснила, чому росія зробила ставку на мілітаризацію молоді. І головне питання: чи готові ми до цього?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:10 | 22.04.2025 / Погляд / , / Коментарі відсутні

Британська розвідка оприлюднила тривожний висновок: росія свідомо мілітаризує свою освітню систему, щоби виростити нове покоління — готове до війни, зомбоване патріотизмом у стилі «русского мира» і непримиренно агресивне до світу, до нас.

Що відбувається?

У російських школах запровадили курс “Основи безпеки та оборони Батьківщини” — підлітків вчать володіти зброєю, проходять бойову підготовку, навчають бути “захисниками”.

Університети відкривають інститути військової економіки, ядерної стратегії та оборонної логістики.

Ідеологічно вичищають підручники: мінус згадки про Україну, плюс радянська пропаганда, антизахідні меседжі, глорифікація “спецоперації”.

По суті — це система майбутньої армії, де школу прирівняно до полігону, а уроки — до серійної ідеологічної підготовки.

Навіщо це росії?

Британська розвідка стверджує:

  • Щоб забезпечити довготривалу підтримку війни в суспільстві.
  • Щоб виростити покоління без сумнівів і питань.
  • Щоб мати ресурс — і фізичний, і ментальний — для нових вторгнень у майбутньому.

А тепер про нас: ми не зможемо виграти війну, якщо не виграємо виховання.

Ми не маємо ставати як вони — не треба копіювати цю пропаганду. Але ми маємо бути не слабшими. А сильнішими — ідейно.

Де в нас системна робота зі школярами щодо того, що таке свобода, що таке Україна, що таке гідність?

Де вища освіта, яка не тільки вчить, а й виховує свідомого громадянина?

Де формування образу героя не лише на фронті, а й у кабінеті інженера, класі вчителя, лабораторії біолога?

Росія готує молодь до війни.

Ми маємо готувати до стійкості, до відповідальності, до дії.

Бо війна — це не тільки зброя. Це ідеї. Це наративи. Це хто ти є. І кого ти виховав після себе.

Я не за “мілітаризацію” української освіти. Я — за її усвідомлену модернізацію в умовах війни.

Якщо не виховаємо ми — виховає TikTok.

Якщо не вчитимемо ми — пояснить YouTube.

Якщо не закладемо цінності ми — їх підкинуть інші.

Деталі у посиланні.

Джерелом для публікації став допис на фейсбук-сторінці Максима Бахматова.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Олеся Козачук
24.06.2026
Як тільки настають новорічно-різдвяні свята чи літо і в повітрі витає дух чогось світлого і гарного - в мережі краще не заходити. Ви теж, певно, зауважили, на що перетворюються інколи стрічки новин? Ми і так в постійній ...
Андрій Бокоч
15.06.2026
Ніч із 14 на 15 червня була тривожною і бентежною. Ворог знову вдарив по Україні, по столиці. Ворог вдарив по Києво-Печерській лаврі. Один "шахед" влучив у Стефанівський приділ - вівтарну частину Успенського собору, а ще ...
Єгор Кравець
13.06.2026
Я особисто дуже вдячний тим полякам, які у 2022 році прихистили українців від війни. Це безцінний вчинок, який неможливо забути. Але польській державі я не бачу резону дякувати. Бо Україна – це порятунок Польщі. І коли ...
Анатолій Анатоліч
12.06.2026
Далі суто моя думка. Я вам її не нав'язую. Я не є експертом в питання життя Булгакова. Орієнтуюсь виключно на доступну інфу і на свої думки. Тож... Не розумію страждань стосовно Бvлгакова. Хочете читати- читайте. Хочете ...
Поль Мішель Манандіз
5.06.2026
А якщо він досі там — значить, хтось і далі залишає ці двері прочиненими, замість того щоб остаточно їх зачинити. Ворог проник не лише до нас. Він проник усюди, використовуючи людські слабкості, марнославство, довіру й ...