Журналіста Павла Шеремета могли підірвати із застосуванням мобільного телефона
Детонатор вибухівки під автомобілем привів у дію сигнал на телефон, припускають експерти.
Журналіста Павла Шеремета могли підірвати в автомобілі за допомогою мобільного телефона. Про цеСтране.ua повідомив вибухотехнік МВС В’ячеслав.
Він допустив, що зловмисники використовували сім-картки, не прив’язані до конкретної особистості. “Швидше за все, як інерційний рушій детонатора був використаний приймальний пристрій мобільного телефона з такою сім-карткою, – розповів фахівець. – Найчастіше кілери подають сигнал на сім-картку в межах прямої видимості”.
Це пов’язано з тим, що в зоні відсутності мережі сигнал не доходить до телефона, пояснив вибухотехнік. Відповідно, у таких випадках вибуховий пристрій не спрацьовує. Виходячи із цього, виконавці вбивства під час вибуху авто знаходилися неподалік від місця події. Вони повинні були переконатися в досягненні мети, зазначив експерт.
“Судячи з відео вибуху, заряд був встановлений дуже грамотно: між педалями управління і сидінням – там, де вибуховий пристрій відокремлює від водія лише дно автомобіля”, – повідомив фахівець. Також він упевнений, що виконавець вбивства бачив, як журналіст сідав в авто.
У той же час джерело видання в Генпрокуратурі повідомило про те, що вибух здійснили за допомогою радіокерованого вибухового пристрою. За його словами, на місці події знайшли його уламки. Радіопристрій призвів в дію детонатор з дистанційним радіовибуховим пристроєм.
Один зі слідчих МВС припустив, що кілер воював в АТО і мав навички роботи з вибухотехнікою. “Всі підривання автомобілів здійснювали професійні військові, які раніше служили в армії, – повідомила фахівець. – Зараз дуже багато людей, які в АТО отримали такий досвід, служили саперами або розвідниками”.
За даними видання, зараз у поліції встановлюють участь кілера в АТО як розвідника або сапера.
Також експерти додали, що кілер підірвав авто на проїжджій частині для приховування свого місцезнаходження. В іншому випадку правоохоронці могли б дізнатися, звідки надійшов сигнал на радіопристрій.