В Криму жодного факту порушення прав людини не було встановлено українськими судами
В Україні станом на початок 2016-го року судом юридично не встановлено жодного порушення прав людини в Криму.
Про це пише DT.UA.
Моніторинги правозахисників і ЗМІ зафіксували тисячі фактів порушення прав людини в Криму, які, до слова, не припинялися навіть під час перебування місії спецпредставника генсекретаря Ради Європи (у двох селах йшли повальні обшуки й зняття відбитків пальців без пред’явлення будь-яких підстав). Однак на сьогодні в Україні судом не встановлено жодного юридичного факту порушення прав людини.
“Жодної справи про незаконне позбавлення волі – у т.ч. Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Олександра Костенка, яких у РФ уже “засуджено”, про катування, безслідне зникнення активістів, експропріацію майна, зокрема й державного, переслідування на етнічному й релігійному ґрунті не розслідувано й не розглянуто у суді”, – додає ЗМІ.
Також видання зазначає, що влада “має зробити повну ревізію всього законодавства, включаючи відомчі нормативно-правові акти, що стосуються всіх сфер життя окупованого Криму”.
Для початку – щодо виявлення й усунення дискримінаційних заходів щодо громадян України з кримською реєстрацією. Першим у цьому ряду правозахисники бачать ганебний статус нерезидента, яким жителів Криму нагородили закон про ВЕЗ «Крим» і постанова НБУ №699, що оскаржується у суді.
При цьому зазначається, що левову частку роботи з моніторингу законодавства «вже зробили кримські правозахисники, тож напрацювання є».