<

[ОНОВЛЕНО] Міський голова Володимира прозвітував перед громадою про роботу за 2024 рік

21:30 | 20.02.2025 / Володимир / , /
Перегляди
1031
/ Коментарі відсутні

20-го лютого у приміщенні Центру культурних послуг Володимира пройшов звіт міського голови Ігоря Пальонки про пророблену роботу в громаді за 2024 рік.

Звіт міського голови розпочався із хвилини мовчання за загиблими Героями. Як зазначив Ігор Пальонка, у 2024 році легіон Небесного війська поповнився ще 42-ма нашими воїнами-земляками.

Війна змусила змінити формат роботи міської ради. Але, основні принципи лишилися незмінними. Протягом минулого року, як і в попередні роки повномаштабного вторгнення, основними пріоритетами залишились ті ж напрямки діяльності:

  • сприяння обороноздатності України шляхом матеріально-технічного забезпечення потреб підрозділів Збройних Сил, Національної гвардії України, прикордонників та інших військових формувань;
  • забезпечення життєдіяльності громади в умовах воєнного стану;
  • підтримка військовослужбовців та сімей загиблих Захисників України;
  • соціальний захист пільгових категорій населення та внутрішньо переміщених осіб;
  • забезпечення стабільної роботи об’єктів критичної інфраструктури;
  • покращення медичного обслуговування населення;
  • розвиток сфери освіти тощо.

Підтримка сил безпеки та оборони

У 2024-му, попри відсутність «військового» ПДФО, з бюджету громади на підтримку сил безпеки й оборони вдалося виділити 198,7 млн грн субвенції для покращення їх матеріально-технічної бази.

За запитами військових частин міськвиконком провів закупівлі для 11-ти військових з’єднань на загальну суму 35,7 млн грн. За ці кошти було придбано: 191 квадрокоптер різних модифікацій (20,6 млн грн), 46 засобів РЕБ (7,6 млн грн), штабелер для навантажування (328,4 тис. грн), 24 шини для вантажних автомобілів (395,4 тис. грн), 576 засобів зв’язку та спостереження, а також комплектуючі до них на понад 6,8 млн грн.

213 тис. грн зібрано шляхом одноденних заробітків працівників управлінь та відділів Володимирської міської ради.

Упродовж року п’ятьом військовим частинам надано допомогу на суму в понад 943 тис. грн у вигляді 5 автомобілів, генераторів, будівельних матеріалів та інструментів, продуктів харчування завдяки гуманітарній допомозі від міжнародних донорів.

Бюджет та фінанси

За 2024 рік до бюджету міської територіальної громади надійшло 551 млн 659 тис. грн. В тому числі до загального фонду – 500 млн 4 тис. грн, з яких 320 млн 87 тис. грн – це надходження за власною дохідною базою.

Видатки бюджету міської територіальної громади за 2024 рік становили 826 млн 822 тис. грн, в тому числі за рахунок загального фонду – 511 млн 664 тис. грн та 315 млн 158 тис. грн за рахунок спеціального фонду бюджету. І у порівнянні з 2023 роком зменшились на 565 млн грн, або на 40,6%.

Охорона здоров’я, оновлення ТМО

У 2024 році з бюджету громади на розвиток вторинної медичної допомоги для КП «Володимирське ТМО» виділено 135,6 млн грн. На поточні видатки спрямовано 19 млн грн, з них на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 15,9 млн грн.

Разом із тим, на капітальні видатки спрямовано 116,6 млн грн. Зокрема, завершилися роботи по реконструкції приймального відділення. Протягом 2024 року виконано робіт на загальну суму 12 млн грн, в тому числі за кошти громади на суму 11,8 млн грн. Загальна сума видатків на реконструкцію по об’єкту склала 33,4 млн грн.

Згідно договорів з Національною службою здоров’я України за 2024 рік надходження за 29 пакетами медичних послуг склали 210 млн грн. Основна частина коштів спрямована на придбання медикаментів, виробів медичного призначення та виплату заробітної плати працівникам. Також за ці кошти придбали автоматичний гематологічний аналізатор вартістю 1,6 млн грн, системи УЗД 2 шт., вартістю 7,6 млн грн, стерилізатор плазмовий, вартістю 3 млн грн, два операційні столи на загальну суму 1,8 млн грн та інше.

Також було завершено капітальні ремонти відділення анестезіології та інтенсивної терапії з операційним блоком (2 млн грн), педіатричного відділення (3,6 млн грн) та клініко-діагностичної лабораторії (1 млн грн), проведено ремонт сходової клітки корпусу № 1 (1,3 млн грн) та частини господарського корпусу (2,3 млн грн).

Минулого року з місцевого бюджету виділили 2,2 млн грн на покращене харчування військовослужбовців та 800 тис. грн на медикаменти і вироби медичного призначення: пластини та суглоби для проведення травматологічних операцій.

На базі колишнього інфекційного відділення лікарні у серпні 2024 року розпочалось будівництво реабілітаційного центру. Коштами громади вже оплачено другу частину вартості виготовлення проєктно-кошторисної документації та сплачено аванс підряднику для початку робіт в загальній сумі 29,4 млн грн. Зараз будівельники працюють над зведенням монолітних стін підвального приміщення. Завдяки перемозі лікарні у конкурсі проєктів транскордонного співробітництва на розвиток реабілітаційних послуг у Володимирі з коштів ЄС буде спрямовано понад 50 мільйонів гривень на ці роботи.

Також минулоріч Волинська обласна рада передала у комунальну власність нашої громади приміщення станції переливання крові. У цій будівлі згодом буде розміщено МРТ, а також психоневрологічне, паліативне та реабілітаційне відділення.

Для потреб КП «Володимирський центр первинної медичної допомоги» у 2024 році з бюджету громади виділено понад 2,6 млн грн, з них на оплату комунальних послуг – понад 1 млн грн; на оплату праці медичних працівників медичних пунктів тимчасового базування та пунктів здоров’я – майже 473 тис. грн; на закупівлю спеціального харчування дітям, які цього потребують, виробів медичного призначення та інші поточні видатки – понад 1,4 млн грн. Від НСЗУ, як оплата за надання медичних послуг, надійшло понад 37,5 млн грн.

Доходи КП «Володимирська стоматполіклініка» у 2024 році становлять понад 8 млн грн, з них за надання платних послуг – понад 7,4 млн грн, з бюджету громади майже 527 тис. грн та інші джерела – понад 61 тис. грн.

Соціальний захист населення громади

Для забезпечення виплати різних видів допомог з державного бюджету в громаду надійшло 83 млн 182 тис. грн. Державну підтримку отримала 2371 родина громади. Для підтримки малозабезпечених родин скеровано понад 13,5 млн грн.

Для допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, виділили майже 2,5 млн грн.

Виплатили допомогу на 55 дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. Загальна сума фінансування склала понад 4,6 млн грн. На виплату соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію та сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю, спрямовано понад 41,6 млн грн.

У 2024 році з місцевого бюджету виплатили допомогу та компенсації на загальну суму майже 25,5 млн грн, що на понад 7,5 млн грн більше, ніж у 2023 році.

З місцевого бюджету виплачувались матеріальна допомога сім’ям загиблих військовослужбовців (по 50 тис. грн); щомісячні виплати дітям загиблих військовослужбовців у розмірі прожиткового мінімуму на одну дитину; щомісячна грошова допомога для часткового покриття витрат на комунальні послуги родинам загиблих, померлих і зниклих безвісти військових; допомога таким сім’ям на вирішення невідкладних матеріально-побутових проблем; одноразова допомога членам сімей на встановлення пам’ятників. Також проводиться відшкодування послуг з організації та проведення поховання загиблих (померлих) військовослужбовців. На ці потреби скеровано майже 9,5 млн грн.

У 2024 році з державного бюджету на придбання житла було виділено майже 2 млн грн для члена сім’ї загиблого військовослужбовця. Також понад 14,2 млн грн – 6 особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи та понад 3,7 млн грн – 2 учасникам бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають у нашій Володимир-Волинській територіальній громаді.

Станом на кінець 2024 року на обліку в управлінні соціальної та ветеранської політики перебувало 2737 внутрішньо переміщених осіб. Допомогу на проживання ВПО минулоріч отримали 1018 сімей на загальну суму в понад 20,2 млн грн.

На підтримку діяльності 9 громадських організацій інвалідів та ветеранів, діяльність яких має соціальну спрямованість, надано фінансову допомогу у розмірі понад 101 тис. грн.

Для людей похилого віку працює комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування». У 2024 році у них на обслуговуванні знаходилась 1621 особа. Для підтримки фізичних, психологічних та соціальних здібностей пенсіонерів працює «Університет третього віку». Наразі у відділенні оформлено 53 особи, які навчаються на семи факультетах.

Для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю із захворюваннями опорно-рухового апарату у громаді надається послуга «Соціальне таксі», якою за звітний період скористались 28 осіб, здійснивши 100 виїздів. Незабаром ця послуга стане ще доступнішою, адже територіальному центру від міжнародних донорів передали спеціалізований автомобіль Volkswagen Crafter, який слугуватиме соціальним таксі для перевезення маломобільних категорій населення нашої громади.

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги у дошкільній, загальній середній освіті, в тому числі у професійно-технічних навчальних і позашкільних закладах, працює комунальна організація «Інклюзивно-ресурсний центр». Для належної їх роботи у 2024 році з місцевого бюджету було скеровано понад 1,4 млн грн та понад 2,2 млн державної субвенції.

Ветеранська політика

Загалом на обліку в управлінні соціальної та ветеранської політики станом на 1 січня 2025 перебувало 150 осіб з інвалідністю внаслідок війни. Десятьом ветеранам війни оплачено санаторно-курортне лікування. На ці потреби з місцевого бюджету скеровано понад 146 тис. грн.

У місті функціонує громадська організація «ВетеранХаб», якій виділили приміщення на вулиці Івана Франка, 8 та допомогли його облаштувати. Зараз планують розширення цього простору, адже він став постійним місцем збору ветеранської спільноти та членів їхніх родин, де вони отримують необхідну юридичну та психологічну допомогу, а також ряд інших необхідних консультацій від радника міського голови з питань ветеранської політики, а також фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. До слова, у цьому році буде здійснено відбір іще одного такого фахівця.

Для зручності ветеранів та військовослужбовців запровадили «Єдине вікно» у ЦНАПі, де можна швидко та поза чергою отримати усі необхідні послуги.

Міжнародне співробітництво, проєктна діяльність, туризм

Співпраця з іноземними містами-партнерами була динамічною та продуктивною, що дозволило реалізувати низку важливих ініціатив у різних сферах життєдіяльності громади.

У рамках співпраці зПроєктом USAID «Говерла» у 2024 році, яка розпочалася у листопаді 2021 року, поруч з рядом проєктів підвищення ефективності та інституційної спроможності, громада отримала потужну матеріальну підтримку:

  • обладнання та спортінвентар для тренажерного залу для МЦФЗН «Спорт для всіх» вартістю 1 378,5 тис.грн
  • навісне обладнання для отриманого раніше екскаватора-навантажувача JCB для КП «Полігон» вартістю 617,4 тис.грн
  • пересувна освітлювальна вежа з генератором на причепі для КП «Володимирводоканал» вартістю 557,2 тис.грн.

За період дії даного проєкту громадою отримано різносторонньої матеріально-технічної допомоги на загальну суму майже 12 млн грн.

За сприяння міста-партнера Цвікау(Німеччина) по Програмі німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) поповнили автопарк КП «Полігон» новою технікою, а саме: Citroen Jumper, маніпулятором-навантажувачем MAN та бобкатом на суму майже 10 млн грн. Також за цією ж програмою територіальному центру соціального обслуговування, як уже зазначалось вище, був переданий мікроавтобус Volkswagen Crafter.

З міста Монхайм-ам-Рейн(Німеччина), з яким активно почали розвиватись відносини з початку 2024 року, громада отримала 2 автомобілі, які передали військовим формуванням для виконання бойових завдань. Тривають домовленості щодо закупівлі асенізаційного авто для КП «Полігон», вартістю 45 825 євро. Загальна вартість проєкту- 55 640 євро, 90 % з яких грантові кошти і 10% внесок міста Монгайм-ам-Рейн.

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» фінансуватиме виготовлення проєктної документації на відновлення Костелу Іоакима та Анни. Розмір фінансової підтримки на виготовлення документації становить 1,3 млн грн. Також «Полонікою» вже погоджено фінансування робіт на 2025-2026 роки по реставрації даху костелу, загальна вартість яких складає більше 7 млн грн.

Представники від міської ради здійснили 8 закордонних візитів на запрошення міжнародних партнерів.

У громаді продовжує свою роботу Туристично-інформаційний центр, який знайомить мешканців та гостей міста з його історією, архітектурними пам’ятками та туристичними родзинками. Туристичними послугами установи у 2024 році скористався 581 відвідувач. Постійно розробляється і виготовляється сувенірна продукція з символікою міста.

Економічний розвиток громади та робота з бізнесом

Загальна кількість функціонуючих суб’єктів господарювання у Володимир-Волинській міській територіальній громаді становить 195 осіб. Кількість фізичних осіб-підприємцівзалишилася сталою на рівні 1885 осіб.

До найбільших платників податків аграрного та промислового секторів увійшли наступні:

  • ТОВ «Луцька аграрна компанія» (32,9 млн грн)
  • ТЗОВ «Гербор-холдінг» (14,8 млн грн)
  • ФГ «Євгена Шелепіни» (6,6 млн грн)
  • ПРАТ «Волиньобленерго» (5,7 млн грн)
  • АТ «Володимир-Волинська аграрна компанія» (3,9 млн грн)
  • ТОВ «Фабрика ВВ» (3,4 млн грн)
  • ТОВ «П’ятидні» (2,9 млн грн)

Середня заробітна плата по громаді 16 239 гривень (+ 2214 гривень або 15,7% до показника 2023 року).

Освіта, культура, спорт

Минулого року громада Володимира, одна з перших в Україні (єдина у Волинській області), взяла участь у реалізації Державного стандарту профільної середньої освіти. У 2024 році ліцей імені Олександра Цинкаловського увійшов до 30 закладів освіти країни, де вже розпочався процес пілотування старшої профільної школи. Заклад став одним із тих, хто першим розробляє і застосовує нові освітні моделі та навчальні програми, щоб згодом ділитися досвідом із закладами освіти всієї країни. До 10 класу зараховано 179 учнів, які навчаються за 7-ма профілями. Учні мають можливість вибрати профіль за інтересами та бажанням.

На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти, на закупівлю обладнання навчальних кабінетів природничої, математичної та технологічної освітніх галузей ліцею імені Олександра Цинкаловського виділено 10 млн грн субвенції.

З метою військово-патріотичного виховання та навчання школярів старших класів, на базі ліцею імені Олександра Цинкаловського створено осередок для викладання навчального предмета «Захист України». На придбання засобів навчання та обладнання, забезпечення викладання отримано державну субвенцію 5,4 млн грн (600 тис. грн співфінансування з місцевого бюджету).

У ліцеї № 5 ім. А. Кореневського завершено капітальний ремонт стадіону, що є важливим об’єктом як для закладу освіти, так і усього району колишнього цукрового заводу, де досі не було належної спортивної інфраструктури, а також у рамках Програми EGAP встановлено дахову сонячну гібридну електростанцію вартістю понад 1 млн грн (160 тис. грн – співфінансування з місцевого бюджету).

Загалом на зміцнення матеріально-технічної бази освітніх закладів громади з місцевого бюджету виділено 6 млн грн.

За рік з місцевого бюджету було профінансовано понад 16 млн грн на харчування вихованців закладів дошкільної освіти, учнів 1-4 класів та пільгових категорій закладів загальної середньої освіти. Наприкінці минулого року уряд виділив нашій громаді субвенцію на харчування учнів 1-4 класів в розмірі 2,7 млн грн.

У 2024 році проводились роботи з капітального ремонту плавального басейну міського центру «Спорт для всіх». На даний об’єкт з місцевого бюджету було виділено 16,6 млн грн та 3,8 млн грн – на ремонт укриття цього ж центру, де розміщені зали для занять вільною боротьбою, карате та тренажерний зал.

У 2024 році забезпечено виплату грошових винагород із місцевого бюджету за високі результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях спортсменам та їх тренерам на суму більше 209 тис. грн. Надано фінансову підтримку на навчально-спортивну роботу міським спортивним клубам на суму 1 632,5 тис. грн.

Завдяки підтримці місцевого бюджету забезпечено участь футбольної команди «Ладомир» у чемпіонатах України серед жіночих команд з футболу і футзалу та команди ФК «Володимир» у чемпіонаті Волинської області з футболу.

Спортсмени громади у 2024 році встановили два національні рекорди України: рекорд з виходу силою на перекладину – Олександром Ващуком, та утримання штанги вагою 150 кг – Віктором Смичуком. 24 спортсмени – вихованці міської ДЮСШ та спортивних клубів включені до складу національних збірних команди України з легкої атлетики, футболу, футзалу, гірськолижного спорту, спортивних танців.

У громаді діє Володимирський молодіжний центр. За рік там проведено більше 136 заходів з молоддю, в яких взяли учать понад 3120 учасників.

Галузь культури у 2024 році профінансовано на суму 12,4 млн грн. Проводиться реставрація фасаду історичного музею ім. Омеляна Дверницького, що є пам’яткою архітектури місцевого значення. На ці потреби використано понад 640 тис. грн. Роботи не завершені та будуть продовжуватися в 2025 році. Також проведено капітальний ремонт у клубі села Новосілки за спецкошти –  на суму майже 50 тис. грн.

Поточні ремонтні роботи упродовж року проводились у публічній бібліотеці (9,4 тис. грн), дитячій музичній школі (104,6 тис. грн), історичному музеї  (60 тис. грн), Центрі культурних послуг (158,8 тис. грн).

Зміцнено матеріально-технічну базу закладів культури на загальну суму 634,1 тис. грн. Зокрема,  для дитячої художньої школи ім. М. Рокицького придбано необхідні меблі та оргтехніку на суму понад 105 тис. грн, обладнання та концертні костюми для ЦКП на суму 291,5 тис. грн, для потреб бібліотек скеровано 23 тис. грн, дитячої музичної школи –  майже 34 тис. грн, історичного музею – 26 тис. грн.

Житлово-комунальна сфера

За звітний період у громаді, проводились планові роботи по благоустрою громади, ремонту та будівництву нових мереж тепло-, водопостачання та водовідведення, ремонту вулиць, в т.ч. підсипання та грейдерування проїздів та провулків громади, прибудинкових територій, ремонт та належне утримання житлового фонду.

Завершено ремонт 3-х дворових територій на Ковельській, 73, Староостровецькій, 2-6, Луцькій 101/1, 101/2, відремонтовано проїзд між будинками 2-12 на вул. Академіка Глушкова з облаштуванням додаткових паркомісць.

Поточний (ямковий) ремонт проводився за потреби. За звітний період такі роботи виконано на понад 1500 м² покриття. Для підсипання вулиць та доріг використано 2632 тонн щебенево-піщаної суміші на суму понад 1,6 млн грн.

Влаштовано щебеневе покриття на вул. Сонячній в с. Ласків, частині вул. Наталії Ужвій, проїздах між вул. Соломії Крушильницької та Ніла Хасевича, та до ж/б № 9, 11, що на вул. Шпитальній, підсипано та прогрейдеровано більше 50 вулиць громади.

Укладено бруківкою тротуарні доріжки на вул. Луцькій між ж/б №103 та №105/1, Ковельській, 87 та Федорівському кладовищі – загалом використано 2200 м² бруківки.

Встановлено 2 зупинки громадського транспорту та одну капітально відремонтовано.

З кожним роком війни відчувається ще більший запит на вирішення питань безбар’єрності. Адже сьогодні – це необхідність для сотень жителів нашої громади з різних вікових груп, професій, соціального походження.

Минулого року в рамках заходів із покращення безбар’єрності відремонтували пішохідні доріжки між будинками 103 та 105/1 на вулиці Луцькій; облаштовано пониження і влаштовано частину доріжки на вул. Ковельській, 187 (37,019 тис. грн), а також пониження пішохідних переходів на вулицях Луцькій біля будинків № 13, 115, 148, 203, Драгоманова, 7, 9, 11, 16а, 19, 58 та 7 понижень і 1 пандус облаштовано по вул. Данила Галицького 5, 9, 12, 14. Загалом робіт було виконано на суму понад 1 млн грн.

За 2024 рік КП «Полігон» вивезло – 81,7 тис. м куб твердих побутових відходів на суму у майже 5,5 млн грн та захоронено – 102,1 тис. м³ на 715,6 тис. грн.

Упродовж 2024 року на роботу з утримання об’єктів благоустрою спрямували 27,6 млн грн.

Облаштовали 6 контейнерних майданчиків під євроконтейнери та контейнери на пластик і скло по вулицях Устилузькій, Генерала Шухевича, Ковельській, Луцькій, Староостровецькій та Озерній на загальну суму понад 1,2 млн грн. Закуплено 10 євроконтейнерів на суму 185 тис. грн.

На утримання (посипання) дорiг та тротуарів громади у зимовий період використали 560 тонн піщано-сольової суміші (510 тис. грн) та 140 тонн солі (788 тис. грн.).

Влаштованали зливову мережу на вул. Лесі Паєвської протяжністю 150 м.п. для мінімізації підтоплень вулиць Львівської та Кожедуба. Також минулоріч значна робота була проведена із гідродинамічного очищення ливневих мереж по вулицях Ковельській, Сагайдачного, Шахтарській і Річинського.

У 2024 році КП «Полігон» виготовило детальний план території кладовища «Федорівське». Проводиться робота щодо збільшення площ для поховань. З метою вшанування пам’яті загиблих та померлих військовослужбовців закуплено і встановлено на могилах загиблих захисників 52 флагштоки на суму майже 251 тис. грн та прапорів 356 на суму 57,4 тис. грн.

На виготовлення світлин, монтаж та встановлення металоконструкцій, Дошки пам’яті полеглих Героїв-земляків, яка, на жаль, постійно доповнюється, використано понад 360 тис. грн.

У рамках підготовки до опалювального сезону, силами КП «Володимиртепло» проведені роботи по заміні 220 м.п. зношених ділянок трубопроводів теплових мереж котелень на сучасні енергозберігаючі попередньоізольовані труби. Загальна їх протяжність склала 48,5%. А також по ремонту покрівель котелень по вул. Старицького, 12-К, Ковельській,106-К, Луцькій,146-К та ЦТП №3 по вул. Незалежності,1-К.

На котельнях по вул. Луцькій,168-К та по вул. Сагайдачного,7-К за кошти місцевого бюджету зроибили капітальний ремонт по заміні 4-х газових котлів на твердопаливні потужністю 1,5 МВт кожний, що працюють на щепі. Також за кошти громади зробили роботи по «Реконструкції теплових мереж котельні по вул. Шевченка, 8-К – Ковельській,12-К».

КП «Володимирводоканал» в минулому році побудовало та замігило власними силами 6884 м.п. водопровідних мереж, в т.ч. по вулиці Новій у селі Заріччя – 700 м.п, в с. Дігтів по вул. Шахтарській 820 м.п., по вул. Володимира Великого, вул. Левка Лук´яненка, вул. Сонячній, вул. Проскури, вул. Лісничій в м.Володимир. Ведуться роботи з капітального ремонту водопровідних мереж по вул. Володимира Андрощука, Братковського, Українській, Степана Фуги, фактично прокладено 4600 м.п. Підключено нових та перепідключено існуючих в загальній кількості 205 абонентів.

Відремонтовано 5 водопровідних гідрантів та замінено 11 розподільчих засувок. Замінено насоси на свердловинах в селі Федорівка та Новосілки.

Виконується проєктування мереж зовнішньої каналізації для під’єднання території танкового полку та ряду прилеглих вулиць, зокрема, Січових Стрільців, 39-го Полку, Лотоцького, Івана Мазепи й інших та будівництво напірного колектора до очисних споруд ( в межах м.Володимир та с.Заріччя). Його реалізація забезпечить можливість до влаштування водовідведення північно-західної частини міста включно з майбутньою багатоповерховою забудовою.

Комунальним підприємством «Управляюча житлова компанія» виконуються роботи по прибиранню та ремонту прибудинкових територій, освітленню місць загального користування, технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем і мереж електропостачання, ремонт спільного майна багатоквартирних будинків.

Відтак, КП «УЖК», згідно графіку планових ремонтів, проведено поточний ремонт у 46 під’їздах житлових будинків, ремонт покрівель загальною площею 1080 м2, цоколя (по вул. Незалежності, 1, вул.. Ковельська, 101) і відмостки (по вул. Ковельська, 140, вул. Ак.Глушкова, 2).

Працівниками підприємства проводяться і поточні ремонти та обслуговування 51 ліфта. У межах співфінансування 90% на 10% (де 90% – це кошти місцевого бюджету, а 10% – мешканців) минулоріч відремонтовано 4 ліфти у житловому будинку по вул. Ковельській, 140. Також на вище зазначених умовах було проведено і ремонт 2 ліфтів в житлових будинках по вул.Луцькій, 101/1 (ОСББ «Легенда»), і ще 2 – в ж/б №101/2 (ЖБК «Волинь»). По програмі «Енергодім» в місті продовжує діяти «Цільова програма «Тепла оселя» відшкодування з міського бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які є учасниками Програми «ЕНЕРГОДІМ», на виконання якої у 2024 році профінансовано понад 1,9 млн грн.

Працівники КП «Троянда» влаштували 916 квадратних метрів квітників, де було висаджено 27 481 штук розсади, посіяно газонів на території у 1300  м². Також минулого року висаджено 234 одиниці дерев та кущів. Загалом на обслуговуванні підприємства знаходиться 2750 дерев та 5183 м живої огорожі (живоплоту), за якими проводився цілорічний догляд, як і по обслуговуванню системи поливу острова «Риловиця». З метою покращення догляду за кошти підприємства було закуплено висоторіз «ШТИЛЬ», 2 бензопили, оприскувач акумуляторний та інший необхідний інструмент на суму близько 50 тис. грн.

Загалом, за 2024 рік у сфері ЖКГ профінансовано і освоєно коштів на загальну суму майже 78 млн грн.

Відповідно до «Програми регулювання чисельності безпритульних тварин на 2022-2024 роки», в громаді проводиться вакцинація та стерилізація тварин, а також ведеться реєстр безпритульних тварин. Торік проведено стерилізацію 67 тварин на загальну суму 61,5 тис. грн.

Муніципальна варта

Контроль за дотриманням вимог правил дорожнього руху та Правил благоустрою, розгляд звернень (заяв та скарг) громадян здійснюється працівниками муніципальної варти.

Протягом 2024 року складено 898 повідомлень і 1 постанова про адміністративні правопорушення, видано 21 звернення/попередження про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню адміністративного порушення, надіслано керівникам установ та організацій148 звернень про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню адміністративного порушення, проведено розгляд 75 звернень (заяв та скарг) громадян. Від сплати адмінштрафів у громаду надійшло майже 124 тис. грн.

Адміністративні послуги

У місті активно функціонує Центр надання адміністративних послуг Володимирської міської ради. В установу щодня звертаються десятки громадян для отримання послуг державної влади та місцевого самоврядування. Станом на 1-ше лютого 2025 року у ЦНАПі можна отримати 328 адміністративних послуг.

Так, у 2024 році завдяки такій співпраці у центрі запроваджено надання нових адміністративних послуг, а саме:

  • сервісного центру МВС з видачі та обміну посвідчення водія;
  • послуги державної реєстрації актів цивільного стану;
  • відомчої реєстрації тракторів та сільськогосподарської техніки.

Серед нових послуг, що запроваджено у 2024 році, особливе місце зайняв проєкт – адмінсервіс «Ветеран», який орієнтований на допомогу ветеранам війни, членам їх сімей та родинам полеглих захисників та захисниць за принципом «Єдиного вікна». Від часу впровадження надійшло 994 звернення.

У 2024 році ЦНАП було залучено до процесу оновлення даних військовозобов’язаними громадянами. В період оновлення даних було прийнято 2527 осіб. Для громадян, яким через стан здоров’я важко дістатися до ЦНАПу, запроваджено сервіс «Мобільний адміністратор» на дому.

Загалом у 2024 році до ЦНАПу звернулось 38724 громадян, з яких прийнято 31367 вхідних документів на отримання адміністративних послуг. Та відповідно надано 7357 консультацій. За результатами надання адміністративних послуг від сплати адміністративного збору до місцевого бюджету надійшло майже 3,8 млн грн.

Задачі та плани на 2025 рік

У 2025 році у громаді планують завершити до кінця року будівництво реабілітаційного центру для військовослужбовців, яке зараз триває, а також розпочати будівництво укриття для академічного ліцею імені Олександра Цинкаловського, яке стане важливим елементом безпеки для наших дітей.

Крім того, як зазначив Ігор Пальонка, громада продовжить всебічну підтримку наших захисників, виділяючи кошти з місцевого бюджету на їхні потреби.

Серед менших задач, то цього року на місці колишньго радянського танка планують встановити великий флагшток із прапором України. На вїзді у місто Володимир хочуть встановити вирізьблену деревяну статую.

Наприкінці звіту присутні мали можливість задати запитання, які їх хвилюють. Також питання можна було лишати під онлайн-трансляцією публічного звіту на фейсбук-сторінці міського голови.

Мешканців цікавилися, коли закінчать ремонт тротуарів на вулиці Зимнівській, доасфальтують дорогу на Заріччі, чи прокладатимуть каналізацію на вулиці Устилузькій, чому мер публічно не прозвітував за пророблену роботу у 2023 році. Запитували, чому на ринку між міською та районною радою незаконно працюють “валютчики”, чому 50% пасажирів не беруть квитки на автостанції? Коли встановлять скейтмайданчик, обладнання для якого закупили ще в попередні роки, коли облаштують спортивний майданчик у парку “Риловиця” та коли ж розчистять заросше русло річки у цьому парку. Деяких мешканців цікавили власні питання поділу землі між сусідами.

Також звучали питання щодо депутата-втікача Сергія Коби та проведення аудиту на Кп “Володимиртепло”, преміювання директорки ТМО у великому розмірі, відсутність ремонту санвузла у відділенні травматології в ТМО, функціонування громадської ради, відсутність укриття в ліцеї ім. О. Цинкаловського, виділення коштів на ремонт осель в разі надзвичайних ситуацій, допомогу на лікування.

Мешканці цікавилися, чому депутати не підтримали встановлення камер швидкісного режиму, питали про працевлаштування людей з інвалідністю, відсутність релокованих підприємств у громаді, будівництво житла, чому мобілізовані з Володимира не отримують спорядження, як в інших містах. Люди просили навести лад на стоянці біля АТП, де раніше трапилась смертельна аварія та впорядкувати паркування автомобілів на зупинці біля військового містечка.

Також виступали військовослужбовці 14 бригади та 39 ЗРП, які подякували громаді за постійну підтримку, забезпечення запитів бійців та просили надалі виділяти кошти на потреби ЗСУ.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Квітня, П’ятниця
17 Квітня, Четвер