<

Ігор Гузь: 46 народних депутатів звернулися до Шмигаля, аби перевірити Успенський собор, Зимненський та Низкиницький монастирі

Цей запис опубліковано більш як рік тому
11:46 | 12.06.2023 / Володимир, Нововолинськ / , , , , /
Перегляди
4518
/ коментарів 7

Народний депутат Ігор Гузь підготував звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у якому просить перевірити три святині на Волині – комплекси споруд Зимненського та Низькиничівського монастирів, а також Успенський собор у Володимирі. Підтримали звернення Гузя ще 46 народних депутатів.

Як йдеться у документі, перевірку ініціюють, зважаючи на те, що керівний центр УПЦ мп знаходиться за межами України в державі, яка здійснює проти нас збройну агресію. А святині довгий час перебувають у користуванні УПЦ мп.

Депутати пропонують створити комісію, яка би провела вичерпне обстеження культових споруд.

“Звертаємось до Вас з проханням дати доручення Міністерству культури та інформаційної політики України, Волинській обласній військовій адміністрації (іншим профільним державним структурам) про організацію роботи комісії, яка проведе вичерпне обстеження нижчезазначених культових споруд (пам’яток архітектури національного значення), що орендуються релігійними організаціями Української православної церкви московського патріархату та розташовані на території Волинської області”, – йдеться у зверненні.

У роботі комісії Ігор Гузь з колегами просить звертати увагу:

 • на перевірку дотримання орендарями діючих договорів про безоплатне користування, Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність» та ін.;
 • на проведенні детальної інвентаризації рухомого і нерухомого державного майна, задля подальшої передачі його на баланс і під охорону відповідних державних структур. У випадку наявності порушень, нардеп буде ініціювати розірвання договорів оренди.

Нагадаємо, днями в Зимненському монастирі, під час випуску регенток, виконали пісню на популярну музику радянсько-російського композитора Євгенія Крилатова.

Крім того, нещодавно гучного резонансу набуло останнє голосування, де мешканці обурились рішенням Зимнівської селищної ради, яка не підтримала розірвання договору оренди із Зимнівським монастирем та заборону УПЦ московського патріархату на території громади. Тоді для позитивного рішення не вистачило одного голосу. Дане питання мають розглядати знову на позачерговій сесії 14-го червня.

Раніше Володимирська райрада заборона діяльність УПЦ мп: із Зимненським, Низкиничівським монастирями та Успенським собором хочуть розірвати договір оренди.

На сесії Волиньради депутат Андрій Бокоч та помічник нардепа Ігоря Гузя звернувся до облради щодо позбавлення права оренди земельних ділянок, що знаходиться під церквами та храмами УПЦ мп на Волині. Зокрема, у Володимирському районі йдеться про Успенський собор, Зимненський та Низкиницький монастир. Тож 11-го квітня облрада заборонила діяльність УПЦ мп на території Волинської області.

Напередодні 19-го квітня Нововолинська міська рада прийняла рішення про заборону діяльності УПЦ мп та припинення договорів користування земельними ділянками трьом храмам УПЦ мп на території громади, а саме: Низкиницькому монастирю, Свято-Вознесенському храму на 15-мі мікрорайоні та церкві Святого великомученика і цілителя Пантелеймона, що біля 4 шахти. А 24-го квітня у Володимирі припинили право оренди релігійним громадам Успенського собору та Миколаївської церкви УПЦ мп.
коментарів: 7
 1. Пішов вже девятий рік війни, а вони тільки зараз просять ПЕРЕВІРИТИ !!! Це просто якийсь П……Ь, слів не має !!! В нормальній, адекватній країні, на другий день, після початку війни, весь персонал цих усіх соборів МП і т.п., як мінімум, лежав би модрами до землі і належно проводились би слідчі дії. А так, максимум, буде підозра, потім підключаться “рєшали”, кому треба занесуть, все затихне, наш самий “чесний” і “гуманний” суд, прийме якесь імпотентне рішення і далі, фбсбешні виродки, будуть продовжувати робити тихо свою справу.

  • Зате там є Католик московського патріархату, який мав би все тримати під контролем, тим більше при посаді вже більше десятка років. Не задумувалось про то??? Побачимо, як там на сесії проголосують депутати, вже скоро!

   • Католик дасть задню ,бо бо побоїться втратити владу в селі ,але вся пооблема у ВР яка повинна прийняти зміни до конституції, інакше всі ці місцеві князьки тільки показують які вони патріоти ,або любителі кацапської секти своїми голосуваннями
    .

    • Католик московського патріархату,як кажуть злі язики,дуже зобовязаний зимнівьскій єгумені ,яка будучи фавориткою влади ,колись відммазала його від крііналу! Ох ті злі язики!

     • А що там за кримінал такий був в Католика московського патріархату?

 2. Депутатів Зимнівської ОТГ зобов’язати прибути на сесію 14.06.23 і проголосувати проти мп. Голосування повинно бути відкритим, а не таємним. Хто з депутатів буде підтримувати мп, того необхідно буде прирівняти до колоборантів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Липня, Середа