<

На Волині заборонили діяльність УПЦ мп

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:39 | 11.04.2023 / Іваничі, Володимир, Нововолинськ / , /
Перегляди
3732
/ 1 коментар

На території Волинської області заборонили діяльність Української православної церкви московського патріархату (офіційно зареєстрованої як Київська митрополія Української православної церкви).

54 депутати проголосували за проєкт рішення «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та  заборону діяльності Української православної  церкви московського патріархату  на території Волинської області» 11-го квітня на позачерговій сесії Волинської обласної ради.

Нагадаємо, що помічник нардепа Ігоря Гузя та депутат облради Андрій Бокоч звернувся до Волинської облради щодо позбавлення права оренди земельних ділянок, що знаходиться під церквами та храмами УПЦ мп на Волині. Зокрема, у Володимирському районі йдеться про Успенський собор, Зимненський та Низкиницький монастир.

Під час прийняття рішення у сесійній залі був митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Він зазначив, що тут не йдеться про боротьбу з церквою, а насамперед про захист Батьківщини.

Відповідно, рішення про заборону прийнято згідно положень Конституції України, законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Як йдеться у рішенні, враховуючи антиукраїнську та антидержавну позицію релігійних організацій (об’єднань), УПЦ мп не засудила російську агресію в Україні та злочини московських окупантів впродовж війни, непоодинокі факти колаборації представників церкви московського патріархату з державою-окупантом.

Раніше, 16-го березня на засідання Волинської облради депутати фракції «За майбутнє» вчергове порушили питання щодо діяльності УПЦ мп. Андрій Бокоч звернувся до голови Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка та начальнику ГУ  Національної поліції у Волинській області Юрія Крошка з проханням провести перевірку усіх наявних на території Володимирського району храмів та монастирів УПЦ мп

Відповідно, Волинська обласна рада вирішила:

  1. Звернутися до Президента України визначити відповідно до статті 93 Конституції України законопроєкт «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій» невідкладним – для його позачергового розгляду Верховною Радою України.
  2. Заборонити діяльність Української православної церкви московського патріархату (офіційно зареєстрованої як Київська митрополія Української православної церкви) на території Волинської області.
  3. Рекомендувати Волинській обласній військовій адміністрації (Ю. Погуляйко) розірвати договір оренди (користування) на комплекс споруд з релігійною організацією «Святогорський успенський зимненський ставропігіальний жіночий монастир Волинської області» та відповідні договори з іншими релігійними громадами УПЦ МП, що користуються храмами, які є пам’ятками архітектури.

Органам місцевого самоврядування Волинської області рекомендує:

  1. сприяти зміні підлеглості релігійних громад Української православної церкви московського  патріархату в канонічних й організаційних питаннях шляхом організації та проведення загальних зборів релігійних громад і внесення відповідних змін та доповнень до статутів (положень) релігійних громад;
  2. здійснити заходи з проведення інвентаризації земельних ділянок, що перебувають в користуванні Української православної церкви московського патріархату, з подальшим припиненням права користування на такі земельні ділянки шляхом прийняття відповідних рішень.

Читайте також:

У Володимирі біля Успенського собору пройшла акція протесту проти московського патріархату

Під час війни в Україні не можуть існувати церкви, які підтримують зв’язок з країною-окупантом, – Ігор Гузь

Скандальному Паші «Мерседесу» загрожує три роки тюрми

У Нововолинську реставрують елемент древнього іконостасу Низкиницького монастиря, який знищив Павло Лебідь
один коментар
  1. На волині заборонили російський бізнес, нічого нового якби. Волинські бабці віднині цілуватимуть ряси та збагачуватимуть кишені тільки українських попів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Червня, Понеділок