<
Інші розділи

Уперше в історії жінки працюють на шахтах замість чоловіків, які пішли на фронт

Цей запис опубліковано більш як рік тому
22:06 | 23.11.2023 / Новини /
Перегляди
915
/ Коментарі відсутні

На одній з вугільних шахт на сході України беруть на роботу жінок, щоб розв’язати проблему нестачі працівників під час російського вторгнення. Понад тисяча чоловіків, які раніше працювали на шахті, долучилися до лав ЗСУ.

Про це йдеться у матеріалі агентства Reuters, – передає Главком.

Як повідомляє Reuters, на шахті вперше в історії дозволили працювати під землею жінкам. У ДТЕК, яка є власником шахти, заявили, що майже 3 тис. із 20 тис. шахтарів воюють.

Оскільки багато шахтарів загинули або були поранені, очікується, що жінки продовжуватимуть працювати на шахтах і після завершення війни.

43-річна Наталя та 22-річна Христина готуються до зміни у забої глибоко під землею на одній з вугільних шахт в Дніпропетровській області.

Працюючи на глибині 470 метрів, Христина відповідає за обслуговування шахтних потягів, які перевозять робітників на глибину понад 4 кілометри від місця спуску\підйому до вугільних пластів

22-річна Христина розповіла журналістам, що пʼять місяців працювала на глибині 470 м під землею. Вона довго вагалася, бо треба залишати свого 4-річного сина вдома вдвох із її мамою. А її рідне місто Павлоград, розташоване за 100 км від фронту, часто потрапляє під удари російських ракет.

«Тут зараз одні жінки. Ми не можемо покинути все це і піти на іншу роботу. Не можемо підвести наших хлопців», – сказала Христина

Дівчина обслуговує невеликі потяги, що перевозять робітників шахти до місця, де вони спускаються до вугільних пластів. Христина розповіла агентству, що робота важка, проте «платять добре і вона відчуває обовʼязок залишитися і зробити свій внесок для тих, хто пішов воювати». Її старший брат працював на тій же шахті. Він пішов до лав ЗСУ через два тижні після початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році.

Reuters додає, що деякі жінки працювали на шахтах і до початку повномасштабного вторгнення. Проте уряд забороняв їм працювати під землею через те, що робота є фізично важкою.

Після скасування заборони на шахтах ДТЕК під землею наразі працює приблизно 400 жінок, що, за даними Reuters, становить 2,5% від загальної кількості підземних робітників.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Листопада, Субота
22 Листопада, П’ятниця

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час