Список шістнадцяти шкіл регіону Прибужжя, які можуть ліквідувати
Інтернет-виданню “БУГ” стало відомо, які школи нашого регіону плануються до закриття у зв’язку з оптимізацією мережі освітніх закладів області.
Оскільки з 1-го вересня малокомплектні школи державою фінансуватися не будуть, у районах і територіальних громадах повинні вирішити чи ліквідувати такі заклади чи взяти повністю їх фінансування на себе. Однак, якщо школи I-II і I-III ступенів реорганізувати на заклади із I ступенем, тобто навчати дітей у цих закладах не до 9 класу, а до 4-го, а потім переводити, то початкові школи держава фінансуватиме і надалі – з освітньої субвенції.
Вже проведено співбесіди з головами районних державних адміністрацій, райрад та керівниками органів управління освітою, розроблено маршрути перевезення дітей до шкіл, проаналізовано можливість місцевих бюджетів щодо співфінансування на умовах 50 відсотків – за рахунок залишків освітньої субвенції, 50 відсотків – за рахунок коштів місцевих бюджетів для придбання шкільних автобусів. У обласному управлінні освіти є приблизний план оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, де враховані можливості місцевої влади щодо забезпечення довезення, працевлаштування працівників не пенсійного віку.
Список населених пунктів регіону Прибужжя, де школи підлягають реорганізації до 1-го вересня 2016 року:
Володимир-Волинський район: Свійчів, Нехвороща, Яковичі.
Любомльський район: Мосир, Глинянка, Черемошна Воля, Біличі, Руда.
Іваничівський район: Орищі, Млинище, Верхнів, Стара Лішня.
Зимненська об’єднана територіальна громада: Черчичі, Руснів.
Устилузька об’єднана територіальна громада: Амбуків, Хотячів.
Згідно із Законами України “Про освіту” та “Про загальну середню освіту” реорганізація та ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради.
Давно пора. Але Стара Лішня – Заболотці???