<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Do you speak English? No? Тоді ця стаття для вас!

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:53 | 20.06.2016 / Новини, Статті /
Перегляди
27
/ Коментарі відсутні

Згідно указу Президента України, 2016-й рік оголошений роком англійської мови. Це стратегічний крок до євроінтеграції та підвищення загального рівня освіченості українців.

Отримання статусу європейської держави передбачає підтримку деяких норм західного суспільства, одна з яких – знання громадянами ЄС двох іноземних мов, окрім рідної. Звичайно, ніхто не перевірятиме це на іспитах, але відповідно до ключових пріоритетів внутрішньої політики ЄС, це необхідний рівень, аби комфортно жити поруч із європейцями. Та й при влаштуванні на роботу знання іноземної мови лише зіграє вам на руку.

Якщо ви вже закінчили навчання в школах-університетах і вчителі англійської не приходять до вас згідно розкладу, то виникає питання: яким ж чином долучитись до даної ініціативи? На сьогоднішній день існує безліч методів і форм вивчення іноземної мови. Від вас вимагається лиш обрати, який спосіб є найзручнішим та найефективнішим у вашому випадку.

Перше, що спадає на думку – записатись на курси іноземної мови, де пропонують як групові заняття, так і індивідуальні, на яких вчитель працюватиме лише з вами за спеціально розробленою програмою. У кожному з цих видів є свої переваги та недоліки.

Робота в групі робить навчання більш цікавим, адже велика увага приділяється Pair-work (робота у парах) і Group-work (робота у групах). Також великим плюсом є те, що ви маєте змогу спілкуватись з іншими студентами, у яких з вами приблизно однаковий рівень знань. Теми підбираються таким чином, щоб забезпечити як мінімум базовий рівень з усіх необхідних сфер. Відповідно, якщо студенту на занятті цікаво та весело, то і мотивація вивчати мову буде більшою.

Що ж до індивідуальних занять, то їх перевагою є особливий підхід, опрацьовування необхідного саме вам матеріалу, гнучкий графік занять.

Часто пропонують знайти людину-носія мови, яку ви хочете вивчити, і починати вчити мову з ним. Проте, погодьтесь, що далеко не кожен з нас зміг би викладати українську мову іноземцям, не маючи професійних навиків викладання, або ж філологічної чи педагогічної освіти. Перевагами таких “вчителів” є те, що вони розмовляють своєю рідною мовою, без жодного акценту, мають багатий словниковий запас, включаючи сленг, добре оперують термінологіями. Проте граматику, швидше за все, вам доведеться опановувати самостійно.

Варто зазначити, що заняття з носіями мови є корисними для тих, хто вже володіє певною базою знань. Адже зрозуміти іноземця, не знаючи жодного слова цією мовою, правил побудови речення та елементарної граматики практично неможливо.  А для того, щоб застосувати на практиці щойно вивчені слова та граматичні конструкції, виправити свої помилки, потренувати розмовну мову – це прекрасна можливість, яка прирівнюється до потрапляння в мовне середовище.

До речі, щодо включення в мовне середовище. Якщо ви вивчаєте якусь іноземну мову і вам випадає шанс поїхати в країну, де нею безпосередньо спілкуються – обов’язково ним скористайтесь! Звичайно ж, виїзд за кордон  не є 100% гарантією успіху швидкого вивчення  іноземної мови. Якби виїзд за кордон гарантував швидке вивчення мови, то, до прикладу, не було б жодного іноземця з низьким рівнем англійської мови, який протягом багатьох років проживає в Англії , Канаді, Австралії чи в Америці.

Проте, якщо ви володієте певною базою знань з цієї мови і маєте бажання вчитись далі, постійно вдосконалюючи навик – тоді це чудова можливість, яку не можна втрачати. Саме в іншомовному середовищі ви зможете розширити свій словниковий запас, навчитись швидко підбирати потрібні слова та граматичні конструкції, вдосконалите вимову.

Та що робити, якщо у вашому колі спілкування нема друзів-іноземців, а платні курси чи, тим паче, поїздка за кордон вам не по кишені? Тоді ваш варіант – самоосвіта. На сьогоднішній день існує безліч підручників, посібників, а також безкоштовних онлайн-сервісів, додатків, які допоможуть вам у вашій меті.

English1

Якщо ви все ж вирішили самостійно опанувати англійську мову – ось декілька порад щодо організації свого навчання:

1. Вчіть по 7-10 слів на день – саме таку кількість слів легко запам’ятати. Найлегше запам’ятати слова, якщо пов’язати їх однією темою чи створити з ними якусь історію. Вдома розклейте наклейки зі словами та періодично міняйте їх місцями, щоб ви не перестали звертати на них увагу.

2. Досягнути бажаного результату у вивченні мови можна тоді, коли ви щодня приділятимете англійській мінімум одну годину. Щоденне наполегливе та кропітке вивчення іноземної мови не змусить вас довго чекати позитивних результатів. Кожного дня проговорюйте слова на вивчену тему, поповнюйте словниковий запас. Таким чином ви розвиватимете свою пам’ять та закріпите пройдений матеріал, після чого з легкістю зможете приступити до вивчення нового.

3. Читайте невеликі тексти англійською. Виписуйте нові слова та фрази. Поставте декілька запитань до прочитаного тексту та постарайтесь дати на них відповіді.

4. Слухайте аудіо без тексту щонайменше 2-3 рази перш ніж взяти в руки текст та словник, щоб ознайомитись з невідомими словами. Це допоможе вам поповнювати ваш словниковий запас.

5.     Дивіться фільми англійською мовою. Спочатку дивіться фільми англійською мовою, які ви вже бачили раніше в перекладі, вам буде легше зрозуміти сюжет. Потім дивіться нові для вас фільми англійською мовою з субтитрами. Це допоможе запам’ятати нові слова та фрази. Також переглядайте телевізійні програми та навчальні відеоматеріали.

6.     Пишіть якомога більше листів, вітальних листівок, електронних повідомлень та творів на повсякденні теми.

7.     Використовуйте кожну можливість для того, щоб практикувати мову, спілкуйтесь англійською мовою з друзями та близькими, пишіть листи, спілкуйтеся з носіями мови, слухайте та дивіться англомовні передачі. Також варто почати спілкуватись на англомовних форумах. Для тих, хто вивчає англійську мову, існують спеціалізовані форуми та Інтернет ресурси. Ось деякі з них :

На завершення хотілось би наголосити, що вивчення мови – як гра на музичному інструменті: потребує постійної практики. Звичайно, якщо мову ви вивчаєте системно, ці знання  при відсутності практики не пропадуть раптово, а просто перейдуть з активної в пасивну пам’ять. Тому будьте сміливими у спілкуванні іноземною мовою, не бійтесь робити помилки у написанні або вимові  слів чи фраз – це і є навчання.

Let’s speak English!




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Листопада, Вівторок

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час