У Шацьку підбили результати Європейських Днів Добросусідства
В рамках Європейських Днів Добросусідства чимало заходів на обох прикордонних територіях відбулося протягом п’яти днів.
Про це повідомляють у прсес-службі Шацької райдержадміністрації.
Відбулася VІІ Міжнародна конференція «Наше Поліся, наш Буг», V Поліський форум підприємців. На польській рекреаційній території «Pompka», що знаходиться над старим руслом річки Західний Буг, любителі риболовлі змогли взяти участь у рибальських змаганнях.
У населеному пункті Седлище (РП) стартував заплив Бугом на каяках в напрямку Збереже-Орховек, у населеному пункті Збереже стартував VІ Транскордонний забіг «Полісся» на трасі Збереже-Світязь-Збереже.
В неділю, 14 серпня в передостанній день міжнародного заходу, на місці переходу через кордон у селі Збереже відбувся Надбужанський ярмарок, потім – Надбужанський культурно-рекреаційний фестиваль, в якому взяли участь польські та українські фольклорні колективи, в тому числі й знамениті шацькі «Молодички» міського Будинку культури.
На понтонному мосту організували чергову підсумкову зустріч представників влади Влодавського повіту та Шацького району, після чого священнослужителі обох прикордонних регіонів відслужили спільну міжнародну Екуменічну молитву.
Цей міжнародний захід об’єднує жителів прикордонних регіонів України і Польщі.
15 серпня завершились Європейські Дні Добросусідства. Під час п’ятиденного заходу через тимчасовий пункт перетину кордону Збереже-Адамчуки перейшло 50 тисяч громадян. Це рекордна кількість відвідувачів за сім років організації міжнародного заходу.
Перший заступник голови Шацької райдержадміністрації Сергій Сидорук виразив переконання, що Європейські Дні Добросусідства є можливістю до кращого взаємопізнання, зміцнення партнерських контактів між Україною та Польщею.
«Саме такі заходи відкривають об’єднаній Європі Україну, а Україні – об’єднану Європу. Вони будують мости між народами, роблять Україну, а Україні – об’єднану Європу. Вони будують мости між народами, роблять нас ближчими та зрозумілішими одне одному, допомагають долати стереотипи та упередження, виховують повагу до культури, мови та традицій обох країн. Тому ще раз переконаний, у необхідності будівництва постійного пункту перетину кордону «Збереже-Адамчуки» – зазначив Сергій Сидорук.
16 серпня під час зустрічі з Володимиром Гунчиком у Луцьку представники влади обговорили питання побудови пункту пропуску кордону «Збереже-Адамчуки». Адже обидві держави мають зацікавленість та бажання щодо цього проекту будівництва, але водночас виникає основна проблема – відсутність коштів з української сторони. Голова Волинської облдержадміністрації підтримав пропозицію щодо продовження здійснення відповідної роботи з вирішення питання будівництва пункту перетину кордону на території Грабівської сільської ради.
«Все залежить від наявності коштів, адже місцевий бюджет не все може осягнути. Ми будемо продовжувати працювати в комплексі, щоб було співфінансування з державного та обласного бюджетів» – наголосив Володимир Гунчик.
Водночас польські посадовці та громадські активісти також зазначають, що при необхідності готові переглянути попередні домовленості.