<

Купальний сезон у Луцьку: де можна відпочити?

20:17 | 21.07.2026 / Луцьк / , / Коментарі відсутні

Літо у розпалі, а разом із ним — сезон відпочинку біля води. У Луцьку є кілька водойм, де мешканці звикли проводити спекотні дні, однак купатися дозволено далеко не всюди. Відповідно до розпорядження Луцького міського голови від 8 квітня 2026 року №224, у Луцькій громаді визначили два місця для відпочинку на воді.

Журналісти БУГу з’ясували, де містяни можуть безпечно відпочивати біля води упродовж купального сезону.

Де у Луцьку можна купатися?

У Луцьку офіційно купатися можна на двох основних локаціях — міському пляжі на річці Стир у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки та на Теремнівських ставках.

Саме ці водойми підготували до купального сезону 2026 року. Тут облаштували пляжні зони, працюють рятувальні пункти та чергують плавці-рятувальники. Перед початком сезону якість води у водоймах перевірили. За даними міської ради, її показники відповідають гігієнічним нормативам. Упродовж літа воду мають досліджувати щонайменше тричі на місяць.

Купальний сезон у Луцьку триватиме до 31 серпня. Відпочивати біля води можна в межах офіційно визначених зон, де створені необхідні умови для безпечного перебування людей.

А де купатися не можна?

Попри те, що в Луцьку є й інші водойми — зокрема річки Сапалаївка, Омелянівка, Жидувка, ставки та окремі штучні водойми, — вони не є офіційно визначеними місцями для масового купання.

Відпочивальникам не рекомендовано заходити у воду там, де немає облаштованого пляжу, рятувального поста та офіційно визначеної акваторії для купання.

Особливо небезпечним може бути купання у водоймах із невідомою глибиною, сильною течією або неперевіреною якістю води. Крім того, на таких ділянках зазвичай немає рятувальників, які могли б оперативно надати допомогу в разі небезпечної ситуації.

Важливо: ситуація з якістю води може змінюватися

Навіть на офіційних пляжах дозвіл на купання може бути тимчасово обмежений, якщо результати лабораторних досліджень покажуть невідповідність води санітарним нормам.

Тому перед походом на пляж варто звертати увагу на актуальні повідомлення міської влади та відповідних служб. Також важливо дотримуватися правил безпеки на воді: не залишати дітей без нагляду, не заходити у воду в стані алкогольного сп’яніння та не купатися у незнайомих місцях.

Коли повернеться спека?

Найближчими днями погода може бути нестійкою, однак уже наприкінці тижня в регіоні очікується потепління. За прогнозами синоптиків, 1–2 серпня температура повітря може піднятися до +30 °C.

Тож у спекотні дні містяни знову масово вирушатимуть до водойм. 

Нагадуємо, для купання варто обирати лише офіційно визначені місця, де є рятувальні пости та перевірена якість води.

Слідкуйте за актуальними новинами разом із БУГ.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Липня, Середа
19:39
«Дрони не воюють без людей» - Саід Ісмагілов