<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Кандидати на селищного голову Іванич зустрілись із виборцями

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:33 | 19.10.2015 / Іваничі / /
Перегляди
26
/ 1 коментар

18-го жовтня у Іваничівському районному Домі «Просвіта» відбулися громадські слухання кандидатів на селищного голову смт. Іваничі.

Ініціатором зустрічі претендентів на посаду селищного голови та виборців виступила Громадська Рада Іваничівського району, очолювана Надією Рубан. Охочі керувати селищем ознайомили присутніх з біографічними відомостями та деякими пунктами власної програми економічного розвитку селища. Із семи кандидатів в районний Дім «Просвіта» прибули п’ятеро. Не з’явились Федір Войтюк (БПП «Солідарність») та Віктор Пушкарський («УКРОП»). Жанна Кеба зняла свою кандидатуру з виборів селищного голови.

За результатами жеребкування першій слово надали Тамарі Гаврилюк, котра йде у селищну раду як самовисуванець.

_DSC0373_tn

Кандидат народилася і виросла у Любомльському районі. Освіта вища філологічна, має 27 років педагогічного стажу. Більш як 33 роки працює в Іваничах.

Вважає, що для того, щоб зробити комфортнішими умови жителів селища, потрібно організувати роботу депутатського корпусу, громадських організацій, залучати до співпраці молодіжні крила політичних партій, громадські дитячі організації, члени яких мають внести свій вклад у розвиток та розбудову Іванич, а також залучити до роботи з благоустрою кожного жителя. Депутати по своїх округах повинні провести анкетування, визначити проблеми, які турбують іваничівців, і вирішувати їх. У планах створення нових робочих місць на прерогативу місцевому підприємництву.

«Попередні сільські голови звели селище, витягнули його із розрухи. Вони збудували фундамент, стіни, зробили дах. І тепер наступає той час, коли в ту хату має ввійти жінка, щоб підібрати меблі, постелити килими, аби можна було запросити гостей-інвесторів. І щоб у ній комфортно і добре жилося її мешканцям.

Ставлю за мету зробити наше селище європейським містечком. Я хочу, щоб жителі позбулися відчуття меншовартості і не оглядалися на Нововолинськ, Володимир-Волинський, Київ. Зараз такий час, що по-людськи можна жити навіть у дрібному забитому селі і на хуторі, а тим більше в такому селищі, як Іваничі, де прекрасний зв’язок, є залізнична станція, чого немає навіть у сусідньому місті».

Натомість Петро Мазурук, котрий балотується від ВО «Батьківщина», вважає, що такий тягар, як головування в Іваничах, краще дасться нести чоловіку, аніж жінці.

_DSC0401_tn

Петро Романович народився у смт. Іваничі. В 1977-му році закінчив школу №2 у селищі. Освоїв професію механізатора. Закінчив Львівський сільськогосподарський інститут. Працював на різних посадах, в тому числі головним інженером в Іваничівському ВУЖКГ, економістом в Іваничівській РДА.

«Пропрацювавши 5 років на посаді головного інженера ВУЖКГ, знаю проблеми селища. І, йдучи на посаду селищного голови, знаю, що кожну проблему можна вирішити поступово. Розумію, що зараз таку ношу на жіночі плечі не досить коректно перекладати. Мешканці селища політично підковані, вони розберуться в усіх програмах і виступах й зроблять свій вибір.

Селищним головою має проводитися робота щодо об’єднання громади навколо Іванич. Якщо мене оберуть, буду старатися створити об’єднання не тільки громади іваничівців, а й жителів наближених сіл району.

Друге завдання – у селищі лише 50% жителів користуються питною водою, близько 30% каналізацією. У свій час ми проводили водопостачання, плани були грандіозні, але змінилася влада і все зупинилось. Люди зараз хочуть жити, як у Європі, а селищний голова повинен розуміти їхні потреби. Потрібно займатися дитячими майданчиками, парком. Навіть вивіз того ж сміття треба конкретно організувати.

Маємо залучати інвесторів. Внаслідок недолугої політики нашої держави в Іваничах все «розсипалося». Одними кафе ми Іванич не піднімемо. Потрібно також добудувати другу школу».

Голова Іваничівської районної ради Віктор Вілентко йде на селищного голову від ВО «Свобода», як сам каже, з декількох причин. Найперше через те, що закінчується його каденція як голови райради.

_DSC0422_tn

«Якщо треба біографічну довідку, я можу сказати про себе, але тут 90% людей, напевно, мене знають. Згадувати про те, де родився і виріс, нема потреби. Просто хочу розповісти, з чим я зіткнувся. Якщо в 2102 році мав підтримку громади, то в селищі депутати досить таки різношерсті. Багато хто, будучи депутатом райради, зрозумів, що нема такої вигоди, як бути депутатом селищної ради.

Так чи інакше, основне питання, з яким стикнеться керівництво селища – це об’єднання територіальних громад, тобто наскільки ми зможемо відвоювати інтереси громади в межах діючої території району. Не секрет, що як тільки вибори пройдуть, селищному голові трапиться попасти в залежність від міста Нововолинська з натяком на об’єднання. Друге, що мене турбує: соціальний захист людей. На сьогоднішній день ми навіть не уявляємо, яке фінансове навантаження в середньому лягає на кожного громадянина нашого селища. Я вже не кажу, що ріст енергоносіїв потягне за собою ріст комунальних платежів.

Багато хто каже, що потрібно оновити владу. Так, я погоджуюсь, але оновлювати її треба тоді, коли є впевненість, що не розвалиться те, що сьогодні вже є здобуто. Це все красиво, жінки… я підтримую. І ми ще повоюємо не тільки на тому фронті. Знаю одне, що Іваничі будуть в надійних руках, вони будуть захищені. Бо ми з цього селища все одно нікуди не дінемось.

Агіток не роблю. Якщо громада мені доручить, то буквально з першого дня я знаю, що робити. Думаю, що мого досвіду достатньо, щоб втримати ситуацію в належному стані. Не хочу розказувати про якісь мої фундаментальні проекти – життя саме покаже».

Ще одна смілива представниця слабкої половини людства Майя Рода, що родом з Іванич, йде на вибори селищного голови як самовисуванець.

_DSC0430_tn

Провідний бухгалтер Іваничівського центру зайнятості вболіває за молодих спеціалістів селища. Кандидат каже, що буде робити все для того, щоб молодь мала бажання повертатися в селище, не залишала рідні місця та отримала можливість розвиватися.

«Не буду вам багато обіцяти, лише те, що зобов’язуюсь виконувати свої обов’язки чесно і добросовісно. Якщо ти будеш стукати в двері, тобі їх відкриють, куди б ти не йшов. Ставлю ставку на малий і середній бізнес. У нас є хлібозавод і люди, які готові пекти хліб. Потрібно це організувати, щоб наші іваничівці, не чужа людина, вкладали інвестиції. Працюю в центрі зайнятості і часто доводиться чути: не працевлаштували людей. Скажіть, будь ласка, куди їх працевлаштувати? У нас безробіття росте, але я вірю, що якщо буде розвиватися бізнес в Іваничах, люди будуть працювати. І маю надію, що за допомогою вас ми щось змінимо. Якщо пропонувати інвестору вкладати кошти, він повинен приїхати і побачити, що у нас порядок.
Закон має бути один для всіх. Живемо в такому суспільстві, де свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої. Старатимусь не лише давати обіцянки, а й вникнути в питання, які турбують жителів».

Безпартійний. Це не просто складова характеристики Миколи Пасевича, а, як зауважує, його життєва позиція. Діловод-юрист селищної ради Іванич добре ознайомлений з потребами іваничівців, які не раз приходять сюди за допомогою або ж із пропозиціями.

_DSC0435_tn

Народився у смт. Іваничі. В 2001-му році закінчив школу. Вступив у Львівський автомобільно-дорожній технікум при університеті Львівська політехніка. Працював на посаді водія у Іваничівській селищній раді. Вступив у Східноєвропейський університет на юридичний факультет. Уже третій рік представляє інтереси селищної ради в судах різних інстанцій. Працював начальником Іваничівського ВУЖКГ.

Серед актуальних завдань – будівництво системи відкачування побутових відходів. Багато років проект лежить готовий, але фінансування нема. В Іваничах нечистоти викачуються цукровим заводом, який щомісяця ставить рахунок за викачування. У селищній раді дали пропозицію депутату Верховної Ради по нашому округу – 4 проекти на фінансування з держави – і просили пролобіювати виділення коштів.

“Звертаючи увагу на звернення громадян впродовж багатьох років, важливим є питання підтримки молоді та спорту. В планах також закінчити багаторічну проблему з парком селища, вводити нові технології водопостачання, заміна водопроводів та встановлення лічильників, впорядкування місць на території селища, меморіалів. Громадські активісти зверталися в селищну раду з приводу встановлення пам’ятника в парку загиблим в зоні АТО. При наявності коштів будемо проводити ці роботи.

Організували вилов бродячих собак. На часі питання визначення місця для дитячого майданчика, утеплення ДНЗ та усунення проблеми стихійного сміттєзвалища.

Продовжуємо підтримувати учасників АТО. За 9 місяців без голови (повноваження голови виконує секретар – авт.) ніхто не спитав, як селищна рада живе і чи виконується бюджет. На даний момент у нас перевиконання бюджету 450 тисяч гривень.

У майбутньому ставлю ставку на молодь. Будемо шукати інвестора тільки тут”.




один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Грудня, Четвер