<

Інші розділи

Експерти USAID у Володимирі-Волинському розповіли про особливості діяльності ОСББ

Цей запис опубліковано більш як рік тому
21:38 | 16.06.2016 / Статті /
Перегляди
13
/ Коментарі відсутні

16-го червня, у Володимирі-Волинському відбувся семінар “Управління багатоквартирними будинками та їх енергоефективність”.

Даний семінар організований Міжнародним республіканським інститутом для громадських організацій та політичних партій Волинської області в рамках програми “Підвищення взаємодії між політичними партіями та громадськими організаціями для вироблення більш ефективної політики”. Співорганізаторами даного заходу виступили Волинська ОДА та міська влада міста Володимира-Волинського

Мета семінару – допомогти мешканцям багатоквартирних будинків ухвалити усвідомлене рішення про вибір форми управління своїм будинком та обрати оптимальний спосіб впровадження енергоефективних заходів. Тренерами виступили Сергій Пінчук, голова правління громадської організації “Агенція суспільного розвитку”, та Олександр Шумельда, директор Агенції сталого енергетичного розвитку.

На семінар були запрошені представники вже діючих ОСББ та ЖБК міста, ініціативних груп, які лише мають на меті створення таких об’єднань на базі своїх будинків, представники громадських організацій, депутати міської ради. Спершу розглядали юридичну сторону питання: можливі форми управління будинком і переваги кожної з них; які функції виконував ЖЕК за кошти, сплачені їм, і що вони нам винні у підсумку; як провести збори мешканців по визначенню форми управління будинком.

IMG_0562

При обговоренні порядку списання будинку з балансу органу самоврядування пан Пінчук наголосив, що згідно з постановою КМУ №301 від 20.04.2016 р. після відповідного рішення сесії спеціально створена комісія лише проводить огляд будинку з метою вивчення технічного стану будинку і складає акт про його списання. На цьому процедура закінчується і з попереднього балансоутримувача (ЖЕКу) знімаються всі зобов’язання.

Проте, якщо будинок не просто списують, а передають на баланс новоствореного ОСББ, то, окрім зазначених вище процедур, після огляду додатково складається акт, в якому детально описується технічний стан будинку. За таких обставин управління даного ОСББ в майбутньому може домагатись від попереднього балансоутримувача  усунення несправностей,  які були описані в акті. Це відбувається за заборговані ЖЕКу кошти жителів даного будинку (адже при створенні ОСББ всі  несплачені рахунки лишаються на попередньому утримувачі). Проте, наголошуємо ще раз, такий варіант можливий лише за наявності підписаного акту технічного огляду будинку.

IMG_0559

Пояснювали, яким чином можна налагодити ефективне утримання власного будинку, підкріплюючи розповідь конкретними приклади та залучаючи голів діючих в місті об’єднань співвласників до обговорення. Коли підняли питання про труднощі при зборі необхідної документації та проблеми власне при реєстрації ОСББ, Ярослав Матвійчук, перший заступник міського голови, запевнив, що в ЖЕКу буде забезпечено швидкий доступ до технічних паспортів та інших документів  і, при можливості, отримання їх на руки безпосередньо в день звернення.

Обговорюючи важливість енергоефективних заходів в житловому фонді та економічний аспект даного питання, пан Олександр запропонував виконати групове завдання для кращого розуміння необхідності  їх впровадження. Учасники поділились на дві групи, кожна з яких розробляла модель термомодернізації житлового будинку. Таким чином всі ознайомились з технічними та економічними аспектами даного процесу на практиці. Опісля розглядали можливі джерела фінансування енергоефективних заходів, моделі та основні бар’єри.

Підбиваючи підсумки, всі присутні оцінили важливість даного семінару, його актуальність та ефективність. На завершення організатори звернулись до учасників з проханням написати їм, якщо інформація, отримана сьогодні, допоможе у створенні нових ОСББ чи підвищенні ефективності управління вже діючих. Судячи з обговорень в перервах і по завершенні семінару, з Володимира-Волинського вони отримають не один схвальний відгук.

1




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *