Тенденції нового та підсумки минулого навчального року обговорили освітяни Володимир-Волинського району
28-го серпня на базі НВК “ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей” села Зимне відбулася розширена колегія відділу освіти. Участь в основній нараді педагогічних колективів взяли і очільники району – голова райради Андрій Оніщук та голова РДА Наталія Василець.
Для початку начальник районного управління освіти Алла Мельник ознайомила присутніх із статистикою та напрямками розвитку дошкільної освіти району.
Відтак, у 2015-му році у дошкільних навчальних закладах виховується 524 дошкільнят, 68 дітей дошкільного віку охоплені соціально-педагогічним патронатом. 100 % дітей 5-річного віку охоплено дошкільним навчанням. Черга становить 130 дітей дошкільного віку без новонароджених.
У зв’язку з потребою батьків у влаштуванні дітей в дошкільні навчальні заклади, планується відкриття ще однієї групи в ДНЗ с. Березовичі та с. Овадне, капітальний ремонт та зміна режиму роботи ДНЗ с. Заріччя з короткотривалого на постійний режим роботи. У Льотничівському НВК з 01.09.2015 планується зміна режиму роботи групи з короткотривалої на групу з 10,5 годинним режимом роботи .
Далі очільниця управління зупинилася на фінансах, відзвітувавшись про використані кошти.
“На реконструкцію приміщення дошкільного закладу у Льотничанській сільській раді використано 464,5 тис грн., для придбання обладнання ( (холодильник, посуд, меблі, килими, тюль, карнизи, постіль) – 113444 грн.
В дошкільній установі м. Устилуг виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено експертизу робочого проекту покрівлі ДНЗ на суму 670 тис. грн. з державного бюджету. За спонсорські кошти у Суходільському ДНЗ зроблено ремонт та перекриття надвірної альтанки, встановлено 50 м2 ламінту в 2 групових кімнатах Зимнівського ДНЗ, придбано нову гойдалку у ДНЗ Стенжаричі”, – доповіла Алла Мельник.
Говорячи про харчування як у дитсадках, так і в загальноосвітніх школах, керівник управління освіти зазначила, що триразове харчування діткам забезпечене. Однак, у зв’язку з ростом цін та розходженням між затвердженими грошовими нормами харчування та вартістю продуктового набору натуральні норми виконувались не в повному обсязі.
Середній показник виконання норм харчування становить – 73,9% сільська місцевість, 70, 15% – міська місцевість. Середня вартість одного дітодня за І півріччя 2015 року по району становить 15,65 гривні, в тому числі, в міській місцевості – 14,15грн.
До проблемних моментів у системі освіти доповідач віднесла наступні моменти:
– недостатня навчально-методична та матеріально-технічна база ряду дошкільних закладів;
– низький рівень активності педагогів щодо впровадження інноваційної діяльності, участі у професійних конкурсах та узагальнення власного педагогічного досвіду;
– невідповідність рівня кадрового забезпечення ДНЗ до вимог нормативних документів;
– не забезпечені комп’ютерною технікою для використання в управлінській діяльності 11 дошкільних навчальних закладів;
– лише 3 ДНЗ підключені до мережі Інтернет.
У 2015-2016 навчальному році на території району функціонуватиме 11 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 10 шкіл І-ІІ ступенів, 16 загальноосвітніх шкіл І ступеня, одна ДЮСШ та РБШ.
У 5-ти школах І ступеня навчається менше 10 дітей ( ЗОШ с. Амбуків, с.Бегета, с. Нехворощі, с.Черників, с.Яковичі). У НВК с.Хотячів – 26 дітей, у ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Стенжаричі – 53 учні. У ЗОШ І ступеня села Когильне на 28.08.2015 року учні відсутні.
На кінець минулого навчального року в районі функціонувало 19-ть малочисельних загальноосвітніх навчальних закладів І, І-ІІ та І-ІІІ ступенів. Вартість утримання одного учня у таких школах, особливо початкових від 1,2 до 6 разів більша за норматив бюджетної забезпеченості, визначений державою на 2014 рік в розмірі 8806,9 гривень і становить від 15895 до 22739 гривень.
Відповідно до перспективної мережі у навчальних закладах району буде навчатися 2545 учнів, що на 67 учнів більше в порівнянні з минулим роком, з них 298 першокласників. Зменшується середня наповнюваність класів старшої школи.
Учні шкіл району забезпечені підручниками. Зокрема, учні 1, 2, 3, 5, 6, 8 класів ЗОШ району – на 100%. У 9-х класах є потреба в 64 (24%) підручниках з художньої культури.У 10-11 класах потреба в підручниках залежить від вибору профілів навчальними закладами.
Для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів на Репозитарії навчального контенту проведено електронний відбір оригінал-макетів підручників.
Для забезпечення навчального процесу в 4-х класах було зроблено замовлення на 2981 підручник з усіх предметів. Орієнтовна ціна підручника становить 35 грн. За рахунок державного бюджету буде оплачено 50% вартості усіх підручників, ще 50% (52 167,5 грн.) потрібно виділити з місцевого бюджету.
У 7-х класах орієнтовна ціна підручника 37 грн. Замовлено 3985 шт. З місцевого бюджету потрібно виділити 73 722,5 грн. Разом на підручники 4 та 7 класів з місцевого бюджету потрібно виділити 125 890 грн.
У 2015/2016-му навчальному році збільшено кількість годин на викладання іноземної мови у школі ІІ- ІІІ ступенів.
Відповідно до Програми «Шкільний автобус» в районі в новому 2015-2016 навчальному році буде на 100% забезпечене підвезення учнів та вчителів до навчальних закладів.
В районі у 2014-2015-му навчальному році потребувало підвезення 666 учнів. Для здійснення організованого підвезення учнів до шкіл укладено 6 угод з перевізниками. Відкориговані графіки руху автобусів з урахуванням режиму роботи навчальних закладів. Перевізниками підвозилося 186 учнів та 171 вчителів.
Також у 2014-2015-му навчальному році використовували для підвезення учнів до ЗОШ І-ІІІ ст. с. Галинівка автобус з комунгоспу с. Галинівка, яким підвозилось 56-ть учнів . На балансі відділу освіти знаходиться 8 автобусів, якими здійснюється підвезення 415 учнів та 28 вчителів до шкіл району. У 2014-2015 навчальному році на виконання Програми «Шкільний автобус» з загального фонду місцевого бюджету використано 639483 грн., на пальне-513483 грн., на оплату за перевезення учнів перевізниками -126000 грн. В районі стоїть нагальна потреба у заміні автобусів для ЗОШ І-ІІ ст. с. Микуличі, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Галинівка.
Здобутки є і на ниві роботи із обдарованими школярами. Призерами районного етапу учнівських олімпіад стали 83-є учасників (що становить 32,54% від загальної кількості учасників), з них перших місць здобули 35-ть– учнів, других – 26-ть, третіх – 22-а.
Найбільшу кількість призових місць серед ЗОШ І-ІІІ ст. вибороли учні НВК с. Зимне – 9-ть , ЗОШ с.Овадно-8-м, НВК с.Льотниче та ЗОШ с. Березовичі – 7-м. Серед ЗОШ І-ІІ ст. найбільшу кількість призових місць вибороли учні ЗОШ с. Жовтнево – 9 та с. Ласків – 7 . Жодного призового місця не вибороли учні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Стенжаричі, ЗОШ І-ІІ ст. с. Микитичі, с. Микуличі, с. П’ятидні. Здобутки школярів Володимир-Волинського району відзначено і на обласних та республіканських о
Упродовж 2014-2015 навчального року у всіх навчальних закладах пройшли благодійні ярмарки, концерти кошти від яких були направлені на допомогу учасникам АТО, зокрема:
- ЗОШ І-ІІ ст. с. Ласків “Купи собі-допоможи солдату “, зібрано 3200 грн.,
- ЗОШ І-ІІІ ст. с. Суходоли — 1200 грн.,
- ЗОШ І-ІІІ ст. м. Устилуг- допомога учасникам АТО-2000грн., бійцям батальйону “Айдар”- 600 грн.,
- ЗОШ І-ІІІ ст. с. Хобултова 2700 грн.
- ЗОШ І-ІІ ст. с. Хмелівка — 4500 грн.
- НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок” с. Льотниче -1000 грн.
- дошкільні навчальні заклади взяли участь в акції “Теплі шкарпетки для воїнів АТО”
- Напередодні Дня Святого Миколая вчителі та учні початкових класів провели благодійну акцію “Миколайчик для воїна”. Пакунки із “миколайчиками” доправили нашим землякам із 14 об’єднаної механізованої бригади.
“Сьогодні важко порахувати скільки тонн продуктів харчування та одягу було відправлено навчальними закладами району для учасників АТО”, – доповіла пані Мельник.
В загальноосвітніх закладах району навчається 69-ть дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування. На оздоровлення цієї категорії дітей використано 18,3 тис. гривень місцевого бюджету.
47-м дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування охоплені відпочинком у таборах з денним перебуванням дітей.
5-ро дітей відпочило в УДЦ «Молода Гвардія» по пільговій категорії – сироти та позбавлені батьківського піклування, 12 дітей з числа сиріт та дітей позбавленого піклування оздоровлено у т «Веселка», с. Терешківці Горохівського району,(6-ть обласний бюджет, 6-ть місцевий бюджет). 2-є дітей – сиріт є випускниками 1-го класу.
Протягом минулого навчального року проведено реконструкції котелень з встановленням твердопаливних котлів та введення їх в експлуатацію в НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» с.Льотниче, загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня с.Хобултова та загальноосвітній школі І-ІІ ступеня с.Верба.
Кошторисна вартість даних робіт становить більше 1,5 млн.грн. Проведено заміну внутрішньої і зовнішньої каналізації у НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-ліцей» с.Зимне, заміну вікон у загальноосвітніх школа І-ІІ ступеня с.Зоря та ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Лудин. Закінчено роботи по добудові шкільної бібліотеки та внутрішніх санвузлів в ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Жовтневе на суму 213 тис. грн., закуплено меблі для бібліотеки, столи, стільці для шкільної їдальні на суму 10500 грн.
У всіх загальноосвітніх навчальних закладах проведені поточні ремонти. На придбання матеріалів витрачено 210240 грн. бюджетних коштів. На ремонти дахів використано 76903 грн.
Всього на підготовку навчальних закладів до 2015-2016-го навчального року витрачено 404504 грн. бюджетних коштів, 281461 грн спонсорських коштів.
Підприємець з Луцька придбав для всіх учнів 1-4-х класів шкіл району пенали в кількості 1150-т штук (орієнтовна сума – 60000 грн.).
На сам кінець Алла Мельник привітала освітян із початком нового навчального року та побажала головне – мирного неба та спокою в країні.
Отож, вже завтра діти та освітяни Володимир-Волинського району вступлять у новий навчальний рік. Редакція інтернет-видання “БУГ” також вітає усіх із Днем знань! В добру путь, школярі та педагоги!