<
Інші розділи

МЗС України відповіло на закиди ООН про «необґрунтованість» заборони церков, повʼязаних з Росією

07:05 | 3.01.2025 / Новини / /
Перегляди
1292
/ Коментарі відсутні

Міністерство закордонних справ України відкидає висновки доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо закону України про заборону діяльності релігійних організацій, повʼязаних з Росією. Міністерство наголосило, що закон не забороняє жодної з церков, а лише не допускає підпорядкування їх керівним центрам в країні-агресорі, й нагадало, що саме Росія системно використовує релігію як зброю у війні проти України.

Міністерство закордонних справ України відкидає висновки доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо закону України про заборону діяльності релігійних організацій, повʼязаних з Росією. Свою відповідь МЗС оприлюднило 2-го січня.

МЗС наголосило, що цей закон не передбачає заборони жодної з існуючих в Україні церков, а лише не допускає підпорядкування релігійних організацій в Україні керівним центрам, які розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що підтримують збройну агресію проти України.

У міністерстві нагадали ООН, що Росія системно використовує релігію як зброю у загарбницькій війні проти України. Російська держава через підконтрольну їй РПЦ освячує звірства проти українців і вихваляє злочинців, які їх скоюють.

«У цьому контексті, українська держава має обовʼязок захисту своїх громадян від деструктивного впливу держави-агресора, зокрема з використанням релігійних організацій, які в Російській Федерації зрощені з державою і прямо проголосили своєю метою знищення української державності, культури, ідентичності.

Закон переслідує легітимну мету, є необхідним у демократичному суспільстві, передбачає демократичну процедуру, в якій останнє слово належить суду; є найменш обтяжливим, оскільки не накладає тягаря на совість віруючих, а лише виводить їх з-під тиску російської православної церкви, яка, що підкреслюється в Резолюції ПАРЄ, “є ідеологічним продовженням злочинного режиму”», ­— пише МЗС. 

Міністерство також нагадало ООН, що саме Росія в ході своєї загарбницької війни вчиняє численні злочини проти релігійних свобод, зокрема навмисно вбиває вірян і релігійних діячів, руйнує релігійні споруди та святі місця в Україні, переслідує на тимчасово окупованих територіях України релігійні громади, які не належать до РПЦ.

«Розраховуємо на те, що у своїх доповідях Моніторингова місія ООН з прав людини надаватиме надалі об’єктивні оцінки реальній ситуації зі свободою релігії в Україні та продовжить фіксувати російські злочини проти українських вірян, релігійних громад і лідерів, церковного майна», ­— підсумовує МЗС.

Напередодні, Управління Верховного комісара ООН з прав людини у своїй доповіді від 31 грудня розкритикувало відсутність у законі України «достатнього обґрунтування» для розпуску релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресором. У доповіді йдеться, що закон покладає відповідальність за дії окремих осіб на цілі громади, а національна безпека не є достатньою підставою для обмеження релігійної свободи за міжнародними договорами.

20-го серпня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №8371 про заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у країні-агресорі. 24 серпня закон підписав цей закон президент Володимир Зеленський, а 23 вересня він набув чинності.

Згідно із законом, на території України заборонена діяльність іноземних релігійних організацій, центри яких розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що прямо або опосередковано підтримують збройну агресію проти України.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 Січня, Вівторок
6 Січня, Понеділок