<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Державні реєстри України зазнали масштабної кібератаки: скільки триватиме відновлення

09:32 | 20.12.2024 / Новини / , /
Перегляди
134
/ Коментарі відсутні

19-го грудня відбулася наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України за останній час.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Внаслідок атаки тимчасово призупинено роботу Єдиних та Державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України. Час першочергового відновлення становитиме орієнтовно до 2 тижнів.

«Зараз, разом з командою та фахівцями інших служб, координуємо роботу з протидії кібератаки та відновлення систем. Вже точно зрозуміло, що атака здійснювалася росіянами з метою порушити роботу критично важливої інфраструктури держави. Наші спеціалісти працюють у посиленому режимі над поетапним відновленням доступу до реєстрів», – розповіла Стефанішина.

За попередньою оцінкою, загроз функціонування іншим ресурсам немає. Зазначається, що насамперед будуть відновлені такі ресурси:

  • Державний реєстр актів цивільного стану громадян,
  • Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців,
  • Державний реєстр прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Розʼяснення щодо особливостей надання послуг громадянам нададуть 20-го грудня впродовж дня.

«Після повного відновлення буде проведено ґрунтовний аналіз атаки спільно з профільними органами для посилення захисту від подібних втручань у майбутньому. Ми тримаємо ситуацію під контролем та робимо все необхідне для якнайшвидшого відновлення роботи всіх сервісів. Ворог намагається використати цю ситуацію у своїх інформаційних операціях, щоб посіяти паніку серед громадян України та за кордоном», – додала Ольга Стефанішина.

Microsoft повідомляє, що за останній рік Росія, Іран та Північна Корея змінили тактику кібератак. Зокрема, вони почали експериментувати зі штучним інтелектом.

У компанії зазначили, що, імовірно, Росія «передала на аутсорсинг» частину свого кібершпіонажу злочинним угрупованням – особливо щодо шпигунства в Україні. Тільки в червні ймовірному кіберзлочинному угрупованню вдалося зламати щонайменше 50 українських військових пристроїв.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Грудня, П’ятниця