<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

«Ми не живемо сьогодні в Радянському Союзі»: депутат Іваничівської селищної ради вимагає змінити регламент проведення сесій

18:32 | 12.12.2024 / Іваничі / , , , , , /
Перегляди
150
/ Коментарі відсутні

Депутат Іваничівської селищної ради Руслан Мартинюк наголосив, що необхідно внести зміни в регламент проведення пленарних засідань. Адже затверджені правила, мовляв, порушують конституційні права депутатів на вільне вираження своїх думок, поглядів і переконань.

Це питання Мартинюк порушив під час сесії 29-го листопада. Він звернувся до керівництва громади із депутатським запитом.

Депутат обурився тим, що голова селищної ради Лідія Томашевська регулярно “закриває” роти активним депутатам, прикриваючись регламентом проведення пленарних засідань. Через це депутати, мовляв, не мають можливості на сесії поставити запитання до працівників і керівництва селищної ради. Мартинюк назвав це порушенням конституційних прав депутатів і наголосив, що за кожним з них стоять люди, інтереси яких він представляє і відстоює. Саме тому, за його словами, кожен депутат має право на виступ, висловлення своєї думки і запитання.

Те, що твориться під час проведення сесій селищної ради, Руслан Мартинюк порівняв із Радянським Союзом чи Північною Кореєю. Адже там також заборонялося вільно висловлювати свої погляди, а за інакодумство взагалі суворо карали.

“Я хочу, щоб депутати прийняли відповідне рішення і внесли зміни в регламент, щоб депутати мали право поставити запитання до працівників і керівництва селищної ради на сесії. Це наше конституційне право. Ми не живемо сьогодні в Радянському Союзі чи Північній Кореї. Депутат сьогодні має право тільки раз виступити і раз сказати якусь репліку, чи зауваження. Ми депутати і ми вирішуємо долю громади. Не працівники селищної ради. Треба поважати кожного депутата. І кожен депутат має право на виступ, висловлення своєї думки та запитання. Може одним більше, чи одним менше. Якщо є питання, то чому їх не можна поставити? Ніхто ж не задає особистих питань. Нас вибрали люди.

Коли я запитався про хід петиції, мені взагалі таке сказали, що на вуха не налазить. Що це ми винні, що вона не виконується. Коли я на комісії прошу показати документи, то кажуть, що їх нема. А потім на сесії вони появляються. Не можуть нам затикати роти регламентом і казати: “сядь/стій”, “говори/не говори”, “можна\не можна”. Бо це цирк якийсь вже. Ми не в першому класі. Це місцеве самоврядування і за кожним депутатом стоять люди. Таке враження ніби в нас є якісь “шкурні інтереси”. Запитання поставити не можна. Спеціалісти селищної ради – недоторкані. Інформацію дізнатися теж не можна. Давайте внесемо зміни в регламент, щоб кожен депутат тоді, коли він вважає за потрібне, міг поставити питання”, – наголосив Мартинюк.

Також він зазначив, що змін потребує і проведення Дня депутата, яке запровадили нещодавно. Адже там працівники і керівництво селищної ради теж принижують депутатів, закривають їм роти та не відповідають на їх питання.

“Я був присутній на День депутата. Ми його запровадили, щоб депутати мали можливість поставити питання до працівників апарату селищної ради, до голови громади, аби не було “ніякого балагана” на сесії і щоб вони проходили швидше й спокійніше. Вчора мене принижували й не давали висловитися. Я на Дні депутата відповідей на свої питання не почув.

Там таке було, що Вечірній квартал відпочиває. Ну це ж не нормально. Нам не по 10-15 років. Тут всі сидять люди в зрілому віці, які вже прожили і мають певний життєвий і професійний досвід. І давайте шанувати один одного. Начальник ВУЖКГ вчора сказав, що світла в громаді нема, бо це китайці винні”, – повідомив Мартинюк.

Відтак він запропонував внести зміни в регламент проведення пленарних засідань, щоб кожен депутат мав можливість на необмежену кількість виступів.

Запит Руслана Мартинюка підтримав і депутат Сергій Лойко. Він зауважив, що часто працівники селищної ради дають відповідь на питання депутатів запізно, коли вже втрачається його контекст, та актуальність. А мають відповідати відразу.

“Часто нам кажуть: “відповідь ви отримаєте пізніше”, або “відповідь ви отримаєте на електронну пошту через певну кількість часу”. Але коли ми ставимо питання, то хочемо отримати на нього відповідь відразу. Бо втрачається суть і певний контекст цього питання. Бо було таке, що відповідь надавалась після розгляду інших двох-трьох питань сесії. Тобто через хвилин 20-ть. Так не повинно бути. Виступаючий має відразу відповісти на питання, які йому ставлять. Давайте не будемо придумувати те, чого не має в регламенті. Є питання і має бути на нього відповідь”, – наголосив Лойко.

Ймовірно, не знаючи, що робити в цій ситуації, Лідія Томашевська чомусь вирішила поцікавитись думкою Андрія Сторонського, який нині очолює Іваничівський Центр первинної медико-санітарної допомоги. Мовляв, він має значний досвід роботи в органах місцевого самоврядування і в таких питаннях орієнтується краще неї.

Сторонський відповів, що депутатські запити голосуються, але необов’язково вносяться в порядок денний сесії. Як правило, вони розглядаються вже на наступних пленарних засіданнях.

Відтак депутати підтримали запит Руслана Мартинюка. Однак зміни в регламент проведення сесій мають прийняти вже на наступному пленарному засіданні. Керівництво громади аргументувало це тим, що нові правила ще потрібно напрацювати, а для цього потрібен час.

Зауважимо, що на попередніх сесіях голова громади Лідія Томашевська дійсно регулярно “закривала роти” депутатам, забороняла їм ставити уточнювальні запитання до доповідачів, працівників комунальних установ чи апарату селищної ради та висловлювати власні думки з того чи іншого питання. Ще й робила це в різкій формі, нерідко прикрикуючи чи підвищуючи голос. Таку свою поведінку вона “прикривала” регламентом проведення пленарних засідань, за дотриманням якого вона, мовляв, повинна стежити.

Однак це вкотре підтверджувало, що в Іваничах наразі чомусь панує не демократія, гарантована Конституцією України, а — диктатура. Адже “закривались роти” практично завжди лише тим депутатам, які є опонентами Томашевської і не бояться висловлювати й відстоювати свої думки.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Грудня, Четвер