Реформа МСЕК: яку роль виконуватиме лікуючий лікар для встановлення інвалідності
В Україні з 1-го січня 2025 року має почати роботу нова система оцінювання щоденного функціонування пацієнтів, яких у цьому процесі супроводжуватиме лікуючий лікар.
Так називають профільного спеціаліста, який надає медичну допомогу та за потреби може оформити направлення на встановлення інвалідності, пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я, пише УП. Життя.
“Лікуючий лікар є першою людиною, з якою пацієнт стикається в новій системі. Саме від його професійності, уваги до деталей і здатності організувати процес залежить якість і швидкість оцінювання.
Лікар також забезпечує прозорість та повноту документації, що є основою для прийняття справедливих рішень експертними командами”, – стверджують у МОЗ.
У більшості випадків це лікар вузького профілю, чия спеціалізація відповідає основному захворюванню, що спричинило інвалідизацію.
Зокрема, такими лікарями можуть бути:
- нефролог у випадку хронічної хвороби нирок;
- офтальмолог за сліпоти або інших тяжких порушень зору;
- травматолог у випадку травм кінцівок;
- онколог за злоякісних новоутворень чи видалення органу через них;
- кардіолог за хронічної серцевої недостатності;
- психіатр у випадку розладів психіки.
Водночас роль лікуючого лікаря можуть виконувати сімейний лікар або терапевт, якщо пацієнт перебуває у зоні бойових дій чи на деокупованих територіях, або ж його справа вже має всі необхідні документи.