У волинських МСЕК відбулися обшуки через «липові» групи: фігурантів відправили під арешт
Луцький міськрайонний суд відправив під нічний домашній арешт двох фігурантів справи про допомогу в ухиленні від мобілізації на Волині. Розслідуванням кримінального провадження вже понад рік займається Управління Служби безпеки України у Волинській області.
Ухвали щодо запобіжних заходів та обшуків з’явилися в Єдиному державному реєстрі судових рішень, – пише Сила правди.
10 жовтня суддя Луцького міськрайонного суду Алла Полюшко задовольнила клопотання слідчого СБУ і відправила під нічний домашній арешт двох підозрюваних учасників схеми ухилення від мобілізації. Водію ТзОВ «Мілк корпорейшн» та пенсіонеру суд заборонив залишати місце свого проживання в нічний час, за винятком повітряних тривог для переходу в укриття.
Під нічним домашнім арештом вони перебуватимуть щонайменше до 10 грудня поточного року. Обидва чоловіки також мають статус людей з інвалідністю. Їх підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення за ч.2 ст. 369-2 КК України «Зловживання впливом» та ч. 2 ст. 28 «Вчинення злочину групою осіб».
Правоохоронці повідомили фігурантам про підозру, а також провели обшуки за низкою адрес. Серед іншого, у медичних установах: службових кабінетах Луцької міської МСЕК (у приміщеннях КП «Медичне об’єднання Луцької ТГ» на вулиці Відродження, 18, а також в кабінетах ВЛК на вулиці Стефаника, 3; в службовому приміщенні Луцької міжрайонної МСЕК; у службовому кабінеті №53 лікаря-невропатолога, що знаходиться у приміщенні КП «Горохівська багатопрофільна лікарня»). Обшуки відбулися і в автівках та помешканнях фігурантів, зокрема в селі Скобелка поблизу Горохова.
В одному з помешкань вилучили, а згодом за ухвалою суду арештували 33 600 доларів США. Вилучені під час іншого обшуку 9 460 євро та 7 280 доларів Луцький міськрайонний суд відмовився арештовувати.
Загалом правоохоронці вилучили, а 14 жовтня через суд арештували: мобільні телефони, комп’ютери та різну медичну документацію.
Нагадаємо, 16-го жовтня Управління Служби безпеки України у Волинській області повідомило про ліквідацію схеми ухилення від мобілізації.
За даними слідства, зловмисники організовували виготовлення фіктивних медичних довідок та обстежень, на підставі яких у подальшому МСЕК незаконно оформлювала групу інвалідності цілком здоровому чоловікові.
«Наступним етапом у цій схемі було зняття здорового призовника з військового обліку. Для цього фігуранти використовували особисті зв’язки у волинських лікарнях, Луцькій міській МСЕК та в ТЦК та СП у Волинській області», – зазначали в СБУ.
Там додають, що свої «послуги» схематозники оцінювали в 7-12 тис. доларів США з особи.