Як часто можна чистити зуби тваринам в наркозі?
Стоматологічні проблеми у тварин часто починаються з появи зубного каменю. Спочатку на зубах формується м’який наліт, що складається з білкових сполук, солей, найдрібніших частинок їжі, епітелію. Згодом відкладення нашаровуються один на одного, тверднуть. Чим раніше позбавити тварину каменю, тим менше шкоди він завдасть. У домашніх умовах упоратися з відкладеннями неможливо. Найбільш ефективним методом боротьби із зубним каменем є ультразвук.
Чим небезпечний зубний камінь?
Тверді відкладення, розростаючись, пошкоджують ясна, провокують розвиток запального процесу та роблять ротову порожнину вразливою до дії шкідливих мікроорганізмів.
Наліт, що затвердів, викликає розвиток серйозних стоматологічних захворювань:
- пародонтиту;
- карієсу;
- гінгівіту;
- пародонтозу;
- та інших.
Якщо відкладення не прибирати, вони спричиняють втрату зубів. Від стану ротової порожнини напряму залежить здоров’я шлунково-кишкового тракту, всіх внутрішніх органів. Неможливість повноцінно приймати їжу призводить до постійної інтоксикації організму, пригнічення центральної нервової системи.
Чому наркоз — необхідність?
Чищення зубів коту чи собаці обов’язково відбувається під загальною анестезією. Наркоз дозволяє ветеринарному лікарю повною мірою провести детальний огляд ротової порожнини. Якщо огляд проводити без наркозу, то є ризик пропустити стоматологічну проблему, яка згодом спровокує серйозні ускладнення.
Також під наркозом є можливість почистити зуби із зовнішньої та внутрішньої сторони, не вдаючись до методів жорсткої фіксації тварини, за яких є ризик отримати серйозну травму щелепи чи кінцівки. Без наркозу не вдасться відполірувати зубні поверхні. В результаті вони стануть шорсткими. Наліт та зубний камінь формуватимуться швидше.
Прилад для проведення процедури видає неприємний, різкий звук, який нервує пацієнта. Для зволоження пащі використовують систему упорскування води, що також доставляє вихованку серйозний дискомфорт і створює ризик потрапляння рідини в дихальні шляхи, розвитку аспіраційної пневмонії. Таким чином, під наркозом вихованець не відчуває стрес, який може стати причиною розвитку критичних станів.
Самого наркозу власникам боятися не варто. Сучасні препарати діють бережно і добре переносяться вихованцями. Передопераційне обстеження дає змогу знизити ймовірність розвитку ускладнень практично до нуля.