<
Інші розділи

Роздержавлення комунальних ЗМІ: що чекає на володимир-волинську газету “Слово Правди”?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:05 | 19.04.2016 / Статті /
Перегляди
9
/ коментарі 3

З початку 2016-го року в дію вступив Закон, котрий за своєю суттю повинен позбавити мас-медіа впливу державних структур. Це Закон України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

Реформування має відбуватися в два етапи: перший – впродовж одного року з дня набрання чинності цим законом, а другий – впродовж наступних двох років.

Згідно із текстом закону на першому етапі здійснюватиметься реформування друкованих ЗМІ згідно із затвердженим Кабінетом міністрів переліком, до якого включатимуться ЗМІ, що звернулися з відповідними клопотаннями. На другому етапі здійснюватиметься реформування тих друкованих ЗМІ і редакцій, які не реформовані на першому етапі.

Колектив Володимир-Волинської комунальної газети “Слово Правди” на зборах  вирішив йти в перший, пілотний, етап.

“Колектив нашої редакції не мав сумніву, на який етап йти. Ми відразу заяви, що йдемо на пілотний проект. Якщо процес неминучий, то краще йти попереду. З іншої сторони, учасникам пілотного проекту обіцяють якщо не фінансову допомогу, то сприяння в навчанні, проведенні різноманітних тренінгів.” – розповіла Антоніна Михальчук, головний редактор газети “Слово Правди”.

Спільною для всіх “пілотників” стане постанова Кабінету Міністрів, якою затвердять перелік учасників першого етапу реформування ЗМІ. Це відбудеться після прийняття рішень всіх сесій районних та міських рад про реформування редакцій.

Щодо Володимир-Волинськогої газети “Слово Правди” нагадаємо, що на чергових сесіях міської та районної ради 8-го квітня обидві вийшли із складу співзасновників друкованого видання.

“Наша газета прийняла рішення йти в перших рядах, адже не було посаджена на дотаційну “голку”. В порівнянні із нашими колегами ми отримували невелику суму дотацій. Процес роздержавлення нас не лякає. Чинним залишається Закон України “Про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування “, зараз з колишніми органами-співзасновниками ми плануємо укласти договори. Хоча ми розуміємо, що договори можуть укласти не тільки з нами. Ми розуміємо, що працюємо на конкурентній основі” – прокоментувала Антоніна Михальчук.

Далі почнеться процедура реорганізації кожної редакції -“пілотника” (проведення других зборів трудових колективів з перетворення редакцій в інші суб’єкти господарювання, державна реєстрація перетворених підприємств, перереєстрація видань тощо).

Державного комітету телебачення й радіомовлення розробили “дорожню карту” реформування державних і комунальних друкованих медіа. Цей документ називається “15 кроків до свободи”.

Дорожня карта фактично є календарним планом реформування засобів масової інформації, який складений для учасників першого, “пілотного” етапу роздержавлення.

“15 кроків до свободи” – це реальні 15-ть пунктів стандартного плану з роздержавлення, які слід реалізувати в кожній редакції:

  • проведення зборів з визначення способу та етапу реформування трудових колективів усіх редакцій комунальних та державних друкованих ЗМІ, які бажають взяти участь у реформуванні. (cт. 4, ч. 2 Закону);
  • рішення засновників/співзасновників про реформування (ст. 4, ч. 3 Закону);
  • публікація рішення співзасновників про реформування(ст. 4, ч. 5 Закону);
  • проведення інвентаризації майна редакції станом на 01.01.2016 (ст. 6, ч. 2 Закону, ст. 9);
  • направлення клопотання Держкомтелерадіо (копія – НСЖУ) та переліку майна для включення до зведеного переліку об’єктів реформування (ст. 2, ч. 2 та 3, ст. 6 Закону);
  • направлення співзасновникам вимоги щодо погашення боргів ЗМІ (ст. 3, ч. 3 Закону);
  • постанова Кабінету Міністрів України про зведений перелік учасників першого етапу реформування (ст. 2 та ст. 6 Закону);
  • затвердження зведеного переліку об’єктів реформування (ст. 6 Закону);
  • збори трудового колективу з перетворення редакції у суб’єкт господарювання (ст. 8 Закону);
  • проведення процедури реорганізації редакції (ст. 8 Закону);
  • державна реєстрація перетвореного підприємства;
  • укладання договору про вихід з числа співзасновників друкованого ЗМІ (ст. 7);
  • державна перереєстрація газети(ст. 14, ч. 4 Закону);
  • переукладення (укладання) господарчих угод, зокрема: на висвітлення діяльності органів влади; оренди приміщень; з обласними дирекціями “Укрпошти”; друкарнями тощо;
  • узагальнення результатів першого етапу реформування та внесення пропозицій (ст. 2, ч. 4 Закону).

У підсумку власником редакції стане колектив. Перший етап реформування планують завершити у середині вересня 2016-го року. З початку 2017-го розпочнеться реалізація другого етапу роздержавлення комунальних ЗМІ.




коментарів: 3
    • “свобода”, ти уважно читаєш написане чи тільки аби бовкнути? до чого тут олігарх? там ясно написано, шо власником виступає колектив! а в олігархів є свої ЗМІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *