[ОНОВЛЕНО] Асоціацію місцевого самоврядування Прибужжя презентували у Володимирі-Волинському
11-го квітня розпочала свою роботу Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя. Ініціатором створення якої виступив народний депутат України Ігор Гузь. Ідею було озвучено депутатом під час Форуму розвитку громад Прибужжя у лютому 2016-го року в Литовежі Іваничівського району.
Відбулося урочисте підписання Угоди про наміри співпраці між Асоціацією місцевого самоврядування Прибужжя та Спілкою Гмін Любельщизни Республіки Польща. З української сторони документ підписав Андрій Бокоч, помічник нардепа, виконавчий директор Асоціації. З польського боку – заступник керівника Спілки Гмін Любельщизни, вуйт гміни Вішніце Пьотр Драган.
Презентація Асоціації відбулася у Володимирі-Волинському. Участь у заході взяли майже сотня представників місцевого самоврядування Іваничівського, Володимир-Волинського, Любомльського та Шацького районів, а також польські фахівці, представники міжнародних фондів та організацій, та програмний координатор Програми USAID “РАДА”.
Організатором заходу є народний депутат України Ігор Гузь, Фонд розвитку «Прибужжя» за підтримки програми “РАДА” від USAID.
“Доцільності створення такої Асоціації в Прибужжі обумовленатим, що вона допоможе згуртувати прикордонний регіон, визначити основні завдання й шляхи покращення життя громад. Під егідою Асоціації працюватиме група, яка писатиме проекти для місцевих громад під залучення грантових коштів міжнародних організацій. Я поставив перед собою амбітне завдання – посприяти, аби кожна сільська чи селищна рада в моєму виборчому окрузі знайшла партнера-гміну на території Польщі”. – зазначив у вітальному слові нардеп Ігор Гузь.
Основними завданнями Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя є обмін досвідом та залучення кращих практик у вирішення проблем громад, допомога в пошуку позабюджетних коштів, поглиблення міжнародної співпраці.
Під час заходу поінформували присутніх про можливості, що сьогодні відкриті громадам нашого регіону: залучення позабюджетних коштів, отримання міжнародної донорської та технічної допомоги. Окремо йшлося про співпрацю з польськими містами та асоціаціями місцевого самоврядування.
Так, заступник керівника Спілки Гмін Любельщизни, вуйт гміни Вішніце Пьотр Драган виступив на тему: “Спілка Гмін Любельщизни: досвід Польщі, можливості для України”. Якуб Врублевські, з Фундації Розвитку Любельщизни розповів про польські фонди та їхні можливості для України. Програмний координатор Програми USAID РАДА Ігор Парасюк розповів про Інструменти місцевого економічного розвитку.
Провели також секційне заняття в групах на тему: “Стратегічне планування діяльності Асоціації місцевого самоврядування “Прибужжя”. Організована була також і скайп-конференція на тему: “Співпраця ЄС-Україна: можливості для органів місцевого самоврядування (спікер – Домінік Папанхайм, керівник сектора регіонального та місцевого розвитку децентралізації Представництва ЄС в Україні).
Крім того, Голова Локальної групи дій “Розточчя” (РП) Ева Півко-Вітковська виступила на тему: “Ресурсне забезпечення діяльності громади. Активізація та розвиток туристичного та рекреаційного комплексів”. Старший експерт Представництва Спільного Технічного Секретаріату Програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна” Василь Хім’як розповів про діяльність СТС через механізм написання грантових проектів.
То якому то барі було?
І я хотіла запитати про місце проведення
А й молодець ,навчимо Європу бенкетувати
“Зустрiч” на автостанцii.
Княгині Ольги
Хорошу справу робить депутат. Варто було б людям ловити мроменти, вичтися, і нарешті шось робити на своїх територіях. І не чекати, що прийде дядько з області, і зробить дорогу під хатою, чи сміття через дорогу поприбирає.