[ОНОВЛЕНО] На Волині затримали керівника благодійного фонду
У Ковелі житомирські правоохоронці затримали керівника благодійного фонду «Міжнародний благодійний фонд «Україна з серцем».
Про це повідомляє ВолиньPost з посиланняи на власні джерела.
Попередньо, затримання пов’язане з незаконним внесенням даних у систему «Шлях». Це дає можливість військовозобов’язаним виїжджати за кордон.
У секторі комунікації ГУНП Житомирської області ситуацію поки не коментують, однак кажуть, що такий випадок мав місце. Детальну інформацію обіцяють надати згодом.
За інформацією сервісу Опендатабот, благодійний фонд зареєстрований у селі Волошки Ковельського району. Керівник –Ахманов Сергій Сулейманович.
ОНОВЛЕНО. Як повідомляє поліція Житомирської області, керівник благодійної організації за хабар обіцяв військовозобов’язаному посприяти у включенні відомостей про нього до системи «Шлях». Відтак це дозволило б чоловікові безперешкодно, під приводом перевезення гуманітарної допомоги, перетнути кордон та, як наслідок, ухилитися від мобілізації.
Затримали «благодійника» під час отримання ним грошової винагороди.
Поліцейські встановили, що після повномасштабного вторгнення рф 43-річний житель м. Ковеля став співзасновником благодійної організації. Він пообіцяв 33-річному чоловіку посприяти у незаконному перетині ним державного кордону під виглядом працівника організації, попри обмеження під час воєнного стану в країні.
Спілкуючись у мобільному месенджері, «благодійник» оцінив свої послуги у розмірі 1 200 доларів США.
Пізніше чоловік підвищив цінник «сервісу» та вже вимагав від військовозобов’язаного неправомірну винагороду в розмірі 2 000 доларів США. У розмовах з «клієнтом» керівник організації неодноразово наголошував на своїх владних зв’язках.
Під час передачі першого траншу у 40 000 гривень, «роботодавець» надав чоловікові посвідчення волонтера, а також продемонстрував наказ щодо призначення його водієм благодійної організації. Наступним етапом мало бути включення його до системи «Шлях».
До того ж «добродій» інструктував, як діяти в разі виникнення труднощів, проходження всіх процедур, приховування справжньої мети виїзду задля вдалого перетину державного кордону.
Надалі чоловік вказав про необхідність сплати частини «боргу» у 200 доларів США. Саме під час зустрічі з «волонтером-водієм» та отримання 8000 гривень поліцейські затримали фігуранта.
Правоохоронці провели обшуки в помешканні фігуранта та в офісі благодійної організації, звідки вилучили печатки, банківську картку та документацію.
Фігурантові повідомили про підозру у кримінальних правопорушеннях:
- зловживання впливом (ч. 3 ст. 369 – 2 КК України);
- незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).
За вчинення подібних діянь законодавством передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.
виявилось шо Україна не тільки “з серцем”, а ше й трохи з хитрожопістю