<
Інші розділи

Що чекати волинянам від нововведень у пенсійному фонді

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:22 | 15.03.2016 / Статті /
Перегляди
10
/ 1 коментар

Як відбуватиметься оптимізація органів Пенсійного фонду, яких нововведень варто очікувати найближчим часом та чи справді об’єднання органів ПФ спричинить незручності для волинян, розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Петро Філіпчук.

Як розповів Інформаційному агентству Волинські Новини Петро Філіпчук, об’єднання органів Пенсійного фонду є суто організаційним, і мова не про ліквідацію цих органів. Постанова щодо оптимізації стосується безпосередньо лише керівного складу, а не скорочення спеціалістів.

Оптимізація без масових звільнень

Структура змінюватиметься для того, щоб розширити зону обслуговування громадян на місцях – колишні керівники працюватимуть у зоні обслуговування, «єдиному вікні», де надаватимуть консультації, роз’яснення, видаватимуть страхові свідоцтва, посвідчення, допомоги на поховання тощо. На два об’єднані управління працюватиме одна бухгалтерія, адже відбувається перехід на електронну форму обслуговування. Фахівці з питань пенсійного забезпечення працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях, залах обслуговування, кабінетах, як і до об’єднання. Нині в кожному районі, де розташовані підрозділи Пенсійного фонду, не ліквідовується жоден відділ, змінюватиметься лише структура. Працівники, які вивільняються, будуть спрямовуватися на обслуговування громадян. Наприклад, працівникам бухгалтерії пропонуватимуть інші посади, те ж саме стосується кадрової служби.

Головною одиницею обслуговування громадянина стає точка надання послуг – фронт офіс, який розташований не тільки за місцем розташування управління Пенсійного фонду, а й в центрах територіальних громад (якщо в громади є таке бажання). Оптимізація, до слова, відбувається не тільки на Волині, а й у всій Україні – з 271 управління утворять 120.

Електронна система обслуговування та нові можливості для волинян

Для того, щоб усі управління перейшли на електронну форму обслуговування, необхідне технічне забезпечення, яке планують отримати цьогоріч. Дистанційне обслуговування полягатиме у максимумі надання послуг за мінімальний проміжок часу. Так, людина зможе подати заяву в електронній формі, надати трудову книжку, ідентифікаційний код, документ про освіту – документи сканують і на центральному сервері ці матеріали опрацьовуються. Заробітну плату підтягують з бази персоніфікованого обліку відомостей, яка накопичується з 1 липня 2000 року, та роблять обрахунок пенсії. Коли така система запрацює по всій Україні, передбачають, що пенсія буде призначатися не довше, ніж за 10-15 хвилин. Наразі, з 1 січня в чотирьох областях (Київській, Донецькій, Вінницькій та Херсонській) запроваджено перехід на електронну форму обслуговування.

Після проведення оптимізації у районах особі, яка, наприклад, мешкає у Ківерцівському районі, буде не обов’язково звертатися у Ківерці – вона зможе звернутися у Рожищенське управління, якщо мешкає ближче до цього району і їй так зручніше. Коли всі області перейдуть на електронну форму обслуговування, не існуватиме прив’язки до територіального органу Пенсійного фонду. Звертатися можна буде у будь-який населений пункт, де діє орган Пенсійного фонду та отримати усі необхідні довідки, допомогу тощо.

Зауважимо, що на території області утворюється шість об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України – Луцьке, Іваничівське, Рожищенське, Старовижівське, Шацьке та Локачинське.

Накопичувальна система як спроба створити справедливу систему пенсійного забезпечення

У зв’язку з переходом на електронну форму обслуговування, планують, що протягом цього року буде законодавчо врегульоване питання щодо запровадження другого рівня накопичувальної системи. Суть системи полягає в тому, що частина обов’язкових внесків до пенсійної системи має накопичуватися в Накопичувальному пенсійному фонді й обліковуватися на накопичувальних пенсійних рахунках громадян, які сплачуватимуть такі внески. Виплати з Накопичувального пенсійного фонду будуть проводитися додатково до виплат з солідарної системи.

Протягом життя учасники накопичувальної системи сплачуватимуть обов’язкові пенсійні внески на свій індивідуальний пенсійний рахунок. Ці кошти будуть власністю учасника другого рівня і будуть виплачуватися у вигляді пенсії, а в разі його смерті будуть успадковані, а не підуть на виплату пенсії іншим учасникам внесків, як у солідарній системі. Держава гарантує контроль та безпеку збереження і використання коштів накопичувальної системи.

Другий рівень системи пенсійного забезпечення – накопичувальний, заплановано запровадити з 1 січня 2017 року. Учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування будуть ті особи, яким на вказану дату виповниться не більше 35 років. Водночас, надається право застрахованим особам, яким за станом на 1 січня 2017 року виповниться не більш як 55 років, добровільно прийняти рішення до 1 січня 2018 року щодо добровільної участі в накопичувальній системі пенсійного страхування.

Якщо пенсійна система стане трирівневою, як передбачено в законопроекті, то пенсія змінюватиметься таким чином: солідарна система забезпечуватиме 45-50% від заробітної плати, з урахуванням накопичувальної системи – 60%, недержавних пенсійних фондів – 70-80%.

Об’єднання органів ПФ: незручності для волинян чи необґрунтована тривога

Прокоментував Петро Філіпчук і дискусію серед депутатів облради, яку викликала перспектива створення об’єднаного центру в Іваничах, а не у Нововолинську та у Шацьку, а не в Любомлі.

З його слів, до питання щодо Іваничів та Шацька підходили комплексно – йшлося про матеріально-технічне забезпечення, підготовку кадрів, управлінського апарату. Пенсійний фонд формував базу персоніфікованого обліку, керівник визначав як та у якому районі можна було оперативно це зробити, наскільки успішно проходило обслуговування за принципом єдиного вікна. Таким чином, комплексно було враховано, де можуть бути створені об’єднані центри – основою об’єднання став кадровий потенціал, який зможе забезпечити виконання всіх додаткових функцій, матеріально-технічний ресурс, досвід роботи.

Петро Філіпчук наголосив, що від об’єднання в жодному разі не постраждають громадяни, їм не доведеться їхати в інший район. Навпаки, вони матимуть можливість звернутися в найближчий орган Пенсійного фонду (без закріплення за територіальним принципом). З його слів, ніхто не відчує дискомфорту, тож усі намагання розхитати ситуацію – штучні.




один коментар
  1. А водичка на столі на павлівську йоданку смахує – мабуть добрі люди з Іванич привезли на гостинець!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *