<
Інші розділи

У цей вечір українські родини відзначають Водохресний Святвечір

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:41 | 18.01.2016 / Новини /
Перегляди
3
/ Коментарі відсутні

18-го січня Православна Церква відзначає Водохресний святвечір.

У цей день слід було дотримуватися суворого посту, а увечері християнські родини збираються за святковим столом, де подаються пісні страви. У Різдвяний святвечір кутю називають “Багатою”, а ось 18 січня – “Голодною” – пишуть Волинські новини.

У храмах здійснюється велике освячення води, яку слід першою спожити під час Святої вечері. Вважається, що вода, освячена в надвечір’я Богоявлення, ще святіша, ніж з Водохрестя, і вона не псується.

Сідають вечеряти сьогодні, коли вже засяє вечірня зоря. А на вечерю подають такі пісні страви – смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю та узвар. Після вечері всі кладуть свої ложки в одну миску, а зверху – хлібину, “щоб хліб родився”. Після вечері діти проганяють кутю: вибігають з хати і паліччям б’ють знадвору в причільний кут, примовляючи: Тікай, кутя, із покуття, а узвар – іди на базар, паляниці, лишайтеся на полиці, а “дідух” – на теплий дух, щоб покинути кожух.

За народними повір’ями, у цей день варто засвітити рано лампу, щоб кури добре неслися, до того ж не можна голосно кликати птицю, щоб злі сусіди не почули й не наврочили.

Дівчатам дозволяється в цей вечір ворожити, а дітям – щедрувати. Щедрувальники носять із собою оберемок ліщини, щоб на знак подяки господарю вручити гілочку.

У деяких регіонах України хлопці щедрують виключно під вікнами дівчат на порі, якщо ж домівку з незаміжньою дівчиною обминули, це натяк на те, що їй ще зарано дівувати, вона ще мала.

Дуже давніх часів сягає вірування, що на це свято тварини говорять людською мовою, але підслуховувати ці розмови в жодному разі не можна, бо за таке Бог покарати може.

Народні прикмети на 18 січня

Якщо на Водохресний вечір сніг іде – чекай доброго врожаю зернових культур.

Який є погода 18 січня, такою вона буде і на масницю.

Якщо дме сильний південний вітер, то літо буде дощовим, з великою кількістю гроз.

Якщо вночі зірок не видно, і небо похмуре, то грибів восени буде дуже мало.

Якщо людина народилася у Водохресний Святвечір, то він буде розважливим і спокійним, небагатослівним. В якості оберега він може носити такі камені, як смарагд і опал.

Сильна хуртовина або поземка 18 січня – до хорошого врожаю.

Якщо на деревах мало снігу, то і ягід зовсім не буде. Якщо ж сніг, навпаки, вже погнув гілки на деревах – чекай багатого врожаю.

Повний місяць у цей день віщує розлив річок навесні.

Якщо зірки на небі 18 січня яскраві, то ягнята будуть добре плодитися.

Якщо випав сніг у Водохресний святвечір – прикмета до того, що рік буде врожайним.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Грудня, Неділя

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час