Як вибрати кухонну мийку
Кожна сучасна кухня оснащена кухонними мийками. Сьогодні можна обрати гарну мийку з різних матеріалів, оригінального модного дизайну. Адже зовнішній вигляд, зокрема чистота мийки, так сильно впадає в очі, тим більше, що господиня більшу частину часу на кухні проводить над нею. Тут і чистять овочі, і миють посуд, і розморожують та охолоджують продукти.
Щоб обрати мийки кухонні, потрібно добре розуміти, як буде організовано розташування меблів на кухні. Доступ до мийки має бути вільний, і вона не має знаходитися далеко від плити та кухонного столу.
Мийки за формою та розміром
Цей кухонний прилад буває прямокутним, круглим, овальним та трапецієвидним (що врізається у кутку). Також може мати одне, або два відділення з окремими зливами.
Габарити кухонних мийок пропорційні розмірам меблів, у які вони вбудовуються.
Мийки поділяються за довжиною, шириною та глибиною. Маленькі використовуються в квартирах, а великі переважно у громадських місцях, у закладах харчування. Мийки бувають зазвичай довжиною з пів метра, показники ширини коливаються в рамках від половини метру до цілого, глибина (втопленість) буває від десятої до четвертої частини метру.
Треба зазначити, що занадто глибока чаша незручна, бо потребує того, щоб над нею схилятися.
Прямокутні мийки зустрічаються частіше за все, така форма гармонує з будь-яким інтер’єром.
Круглі, овальні раковини, або трапецієподібні (кутові) виділять ваше житло, зроблять оригінальним.
Зайве казати, що колір мийки ви можете вибрати в інтернет-магазині такий, який вам до душі.
Особливості побудови
Різняться мийки і за кількістю чаш та формою крилець. Крім стандартних мийок, бувають моделі з різними частинами, дуже зручні для втілення багатозадачності кухонних процесів.
Поширені типи з кількома відділеннями:
- мийки з двома основними (рівноцінними чашами);
- мийки з однією основною і додатковою частинами;
- мийки з двома основними і додатковою чашами.
Наявність додаткових чаш та розмірів вартість мийок, відповідно, збільшує.
За типом монтажу раковини бувають врізними (отвір під чашу), такими, що стикуються з іншою поверхнею, накладними.
Популярним матеріалом для мийки є нержавійка, кераміка, мідь і граніт. Останній набуває популярності, бо стійкий до забруднень, простий у догляді, естетичний.
Щоб вибрати мийку, треба до дрібниць продумати майбутній інтер’єр, розміри, розташування зливу. Але ще краще – проконсультуватися з дизайнером та співробітниками магазину. Пам’ятайте, що таке придбання не тимчасове, а здійснюється на довгі роки.