Українців у Польщі звільнили від оплати за житло: кого це стосується
З 1-го травня у Польщі зросла сума оплати за проживання біженців у муніципальних гуртожитках та готелях. Така норма діє за умови перебування там понад 180 днів.
Але 85% українців у колективних центрах звільнені від оплати, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на ukrayina.pl.
Згідно із поправками до закону про допомогу українським біженцям, які ухвалили в січні 2023 року, мешканці колективних центрів повинні частково оплачувати вартість свого проживання:
- понад 120 днів – 50% вартості проживання, але не більше 40 злотих на добу;
- понад 180 днів – 75% вартості проживання, але не більше 60 злотих на добу.
Між тим, близько 60 тисяч українців у таких центрах колективного розміщення в Польщі звільнені від оплати. Безкоштовно можуть і надалі проживати втікачі від війни вразливих категорій: діти, люди похилого віку та люди з інвалідністю.
У Міністерстві внутрішніх справ та адміністрації повідомили, що наразі в колективних приміщеннях проживають близько 70 тисяч осіб – це на 10 тисяч менше, ніж у березні. З них частково оплачують проживання 11,5% людей, ще 3% біженців перебувають у Польщі менше 120 днів, тому взагалі не повинні нічого платити.
«Понад 85% тих, хто перебуває в центрах колективного розміщення, звільнені від участі у витратах на допомогу. Ці пільги стосуються неповнолітніх, людей з інвалідністю та людей пенсійного віку», – повідомили в МВС.
Зміни правил надання допомоги в центрах проживання покликані стимулювати громадян України працевлаштовуватися та набувати фінансову незалежність.
Людям з вразливих груп важче влаштуватися на роботу, тому їх звільняють від плати за проживання. Ця пільга поширюється також на вагітних, тих, хто доглядає за немовлям до 12 місяців, опікуються 3 і більше дітьми, опікунів людей з інвалідністю та людей, які перебувають у складній ситуації.