<
Інші розділи

Як зареєструвати доменне ім’я: вибір та реєстрація

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:22 | 22.04.2023 / Статті / /
Перегляди
66
/ Коментарі відсутні

Те, як відбувається реєстрація домену  – це простий процес, схожий з інтернет-шопінгом.

Так само в кілька кліків відбувається реєстрація домену, обирати його можна трохи довше, але це теж нескладно. Вивчимо питання докладніше.

Вибір домену

Перед тим як зареєструвати домен для сайту самостійно, треба обрати ім’я. Унікальне ім’я сайту, яке ви будете розташовувати в тій чи іншій доменній зоні, дають довільно. Це може бути назва власне проекту, або якесь поєднання ключових слів по темі.

Важливо, щоб таке ім’я:

  • було в одній розкладці з доменною зоною (кириличні зони для кириличних імен, латиниця для латиниці);
  • не містило нічого, що ускладнює набір – додаткові знаки, літери в різному регістрі, літери в інших розкладках;
  • варто уникати і цифр, якщо тільки вони не складають важливу частину назви – наприклад, банкінг24.

Сенс у тому, щоб адресу сайту легко було набрати в адресному рядку навіть з телефону. Варто попередньо погуглити і переконатися, що з назвою немає надто близьких негативних асоціацій, чи проектів-конкурентів, які уже високо піднялися у пошуковій видачі. Це не означає,

що ви не можете мати схожу назву, але не виключено, що просування вимагатиме додаткових зусиль.

Ідеальна адреса сайту – коротка, тому і ім’я варто обирати лаконічне.

Доменна зона

Разом з іменем сайту доменна зона складає повну адресу, за якою сайт будуть знаходити в мережі. Зона  – це як вулиця в місті, уточнення, яке дозволяє браузеру правильно звернутися до сервера.

Можна вибрати доменну зону серед географічних або тематичних.

Власне, від початку існував обмежений список тематичних зон  – популярна .com, урядова .gov, інформаційна .info і так далі. Здебільшого ніхто не дотримувався тематики так уже суворо. В тій же зоні .com розташовували не лише бізнес-сайти, а поняття інформаційного майданчика .info чи .net можна вважати зовсім розмитим. Єдиний мінус старих тематичних зон  – зокрема популярної .com – в тому, що там залишилось не так багато вдалих коротких назв, які не були б кимось уже зайняті.

В Україні як рішення проблеми існує домен.com.ua. Його дуже просто зареєструвати: для цього не потрібно додаткових документів. А виглядає домен дуже солідно.

Крім того, можна обрати домен з нових тематичних зон, які з’явилися пізніше. Ці зони бувають як кирилицею, так і латиною, відповідають найрізноманітнішим видам роботи та захоплень, напрямкам навчання, навіть кольорам. Деякі нові тематичні зони коштують доволі дорого, наприклад, пов’язані з продажем авто чи страхуванням. Але існують недорогі доменні зони саме в цій категорії, які до того ж часто трапляються у провайдерів по акції.

Нарешті, існують географічні тематичні зони, які відповідають країнам чи містам всередині країн. Це, наприклад, co.uk, com.ua, rivne.ua і так далі. Зона.ua призначена лише для зареєстрованих торговельних марок, але не у всіх географічних зонах діють такі обмеження. Щодо того, як правильно зареєструвати домен в географічній зоні, існує лише одна засторога: він годиться, якщо ваш бізнес працює в конкретному регіоні. В разі розширення на інші, просувати сайт там буде складніше. Зате реєструватися в зоні свого міста може бути дуже вигідно тим, хто саме там і працює  – локальним крамницям, кафе, майстерням тощо.

Придбання домену 

В тому, як правильно реєструвати домен, немає нічого складного. Обрати – перевірити на зайнятість – замовити у обраної компанії – отримати листа з інструкціями і почати використовувати.

Коли говорять про придбання домену, йдеться насправді про оренду від кількох місяців до кількох років. Потім оренду треба продовжувати, щоб домен і далі працював. Домени, на які не сплатили оренду, стають доступними для вторинного продажу.

Ось де реєструють домени:

  • реєстратори доменів;
  • провайдери хостингу.

Частіше за все, хостер пропонує в тому ж пакеті одразу придбати і хостинг, і разом це виявляється навіть вигідніше. Але цілком можливо придбати домен у однієї компанії, а хостинг – у іншої.

Перед тим, як стати власником домену, його треба перевірити на зайнятість. Для цього у реєстраторів чи хостерів зазвичай є спеціальна вкладка просто на сайті. Досить ввести бажану адресу в спеціальний рядок пошуку, і ви отримаєте інформацію про те, чи зайняте це доменне ім’я, і про те, чи є зручні імена в інших доменних зонах. Іноді може виявитись, що пропозиція цього пошуковика ще вигідніша і вдаліше звучить, ніж та, що була придумана від початку.

Далі, якщо доменне ім’я вільне, його можна в кілька кліків замовити і оплатити. Інструкції щодо подальшого користування реєстратор надсилає на електронну пошту.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *