<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Підвищення тарифів на воду: повідомили наскільки зростуть цифри у платіжках

Цей запис опубліковано більш як рік тому
01:36 | 18.03.2023 / Новини / , /
Перегляди
738
/ коментарів 6

Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заявила, що середні витрати домогосподарств на воду та водовідведення після запланованого на 2023 рік підвищення тарифів збільшаться на 60 грн.

Про це пише Економічна правда.

«У середньому по ліцензіатах НКРЕКП за 2 етапи перегляду тарифів витрати одного домогосподарства (родини з 2-3 осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 грн», – йдеться у повідомленні.

У регуляторі пояснили, що на першому етапі перегляду зростання рівня середньозважених тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКП буде в середньому на рівні 12,3 %, а на другому етапі – 14,1 %.

Необхідність перегляду тарифів зумовлена постійною зміною вартості складових, які впливають на собівартість послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, заявили в НКРЕКП.

«Тобто, якщо змінились ціни на електричну енергію, реагенти, пально-мастильні матеріали тощо, відповідно виникає необхідність у перегляді тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення з урахуванням актуальних цін складових собівартості цих послуг.

Крім того, необхідно звернути увагу на те, що в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКП включається інвестиційна складова, розмір якої залежить від заходів, які визначених схваленою інвестиційною програмою на відповідний рік», – йдеться у повідомленні.

У Комісії додають, що за період 2022 – 2023рр. змінилась ціна на такі витрати:

  • на електроенергію – у середньому зросла на 18 %;
  • на паливо зросла вдвічі;
  • на реагенти – зросла вдвічі.

«Якщо тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не будуть покривати економічно обґрунтовані витрати собівартості цих послуг, наслідки можуть бути негативними.

Відсутність тарифних коштів на реагенти вплине на якість води та нестиме загрозу санітарно-епідеміологічному благополуччю населення. Погіршиться стан розрахунків водоканалів за електричну енергію, виникатиме заборгованість, що негативно буде впливати на енергетичну галузь.

Також підвищиться рівень зношеності мереж та обладнання, збільшиться кількість аварійних ситуацій та час на відновлення роботи систем водопостачання та водовідведення.

До того ж, це спричинить відтік кваліфікованих кадрів на водоканалах через неналежний рівень заробітної плати», – йдеться у роз’ясненні.

Тарифи для ліцензіатів НКРЕКП востаннє переглядалися ще до широкомасштабної війни з рф, у грудні 2021 року.




коментарів: 6
  1. Та скажіть вже ту правду людям, шо природні запаси води, газу, нафти, вугіляя, лісу, золота та інших необхідних для життя корисних копалин вичерпано. І життя на планеті Земля закінчується. А людство приречене на загибель.

      • Олекса, який він пророк?
        У пророка Іллі вода появлялася навіть через 3,5 років засухи, а цей просто панікер

    • Іллюха, в тебе істерика чи шо?
      Це просто хапуги при владі. До глобальних проблем людства це не має ніякого відношення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Листопада, П’ятниця