<

Інші розділи

10 найбільш згадуваних в інтернет-новинах політиків Волині

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:47 | 18.12.2015 / Новини /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

Хоча впізнаваність у мережі – далеко не головний показник реального впливу політика, все ж «розкрученість» власного імені дає йому достатньо переваг.

У час, коли інтернет-медіа набувають все більшої популярності на Волині, саме на них (поряд із телеканалами) орієнтуються місцеві політики під час виборчих кампаній. А ще не секрет, що наші владці готові викласти не малі суми, аби здобути для себе лояльність медіа. Найзабезпеченіші навіть фінансують власні проекти

Журналісти ВАР визначили, хто із волинських політиків найбільш часто згадується на новинних інтернет-порталах.

Як ми рахували

Для того, щоб скласти такий рейтинг, ми використали дві пошукові системи: Google та Яндекс. Ми перевіряли згадуваність тільки живих політиків, які безпосередньо працюють на Волині на сьогоднішній день.

Щоб визначити результат, ми вводили ім’я та прізвище політика в називному відмінку нта в лапках (щоб система шукала точне формулювання), при цьому вказуючи розділ «новини», а не «усе». При цьому комп’ютер не був авторизований у Gmail чи Яндекс. Всі запити робили увечері 17 грудня 2015 року. Для Яндекс ми враховували тільки рубрику «Повідомлення».

Варто також відзначити, що пошуковики визначають розташування комп’ютера, а тому дають результат, який пристосований для користувачів із Луцька. В інших містах результати можуть бути іншими, однак треба визнати, що Луцьк є умовним центром політичного (та і не тільки політичного) життя області, тому саме тут зосереджені основні інтернет-медіа, органи влади та впливові політики.

Ще одна особливість: набагато більша увага до Луцької міської ради, порівняно із іншими містами. Якщо населення Луцька (приблизно 215 тисяч) переважає населення Ковеля (приблизно 70 тисяч) в три рази, то загальна кількість новин про Луцьк тотально переважає аналогічний показник Ковеля.

Приклади запитів:

Романюк Яндекс
Данильчук

1. Микола Романюк (Google – 2470, Яндекс – 9051)

Міський голова Луцька виявився найбільш згадуваним волинським політиком за сукупністю результатів із двох пошуковиків. Цікаво, що за показником лише Google він став третім, поступившись Ігорю Палиці та Ігорю Гузю.

IMG_2083-e1444140835946

Серед останніх згадок міського голови – новини за 17 грудня по те, що його заступником може стати директор школи №1 Андрій Киця та те, що Романюк із Гунчиком вручили ключі від квартири сироті Катерині Залізнюк. А найпопулярніші новини – про те, що Романюк виграв мерські вибори у Луцьку.

Найбільше Романюка згадують у волинські видання, базовані у Луцьку, через різні проблеми, які виникають в місті, а також його офіційні заяви як міського голови.

2. Ігор Палиця (Google – 3810, Яндекс – 4271)

Нинішній голова Волинської обласної ради Ігор Палиця став другим і за показниками обох пошуковиків. У Google його перегнав Ігор Гузь, а у Яндекс – Микола Романюк.

43698_1

Останні згадки про Палицю: про запрошення представників бізнесу на діалог із ним в корпус історичного факультету СНУ, про те, що він передумав балотуватися в нардепи по округу №23, а також про скандал із його охоронцями в облраді.

Найпопулярніші останні новини про Палицю: роздуми проте, чи може він перемогти на окрузі №23 (до заявив посадовця по відмову), а також звістка про те, що його обрали головою облради. Ще Палицю згадували через скандальні КРАЗи, які побачив Саакашвілі у Києві та Луцьку, і місцеві вибори.

3. Ігор Гузь (Google – 4080, Яндекс – 2092)

index

Нардеп Ігор Гузь є офіційним спікером фракції «Народного Фронту» у Верховній Раді, тому досить часто виступає на всеукраїнських телеканалах. А ще він вперше став депутатом Луцької міської ради у 20 років і з того часу будував свою політичну кар’єру не в останню чергу гучні заяви, участь у мітингах та опозиційну діяльність.

Нині ж прізвище Гузя пов’язують у інтернет-медіа із темою зарплат шахтарів, добудови нововолинської шахти №10, вимогою звільнити голову ОДА Володимира Гунчика, а ще скандал із опоблоківцем Ігорем Шурмою, який не встав у Верховній Раді під час зачитування заяви щодо річниці Голодомору.

Також показником є те, що джерелом інформації навіть для всеукраїнських медіа стала сторінка Гузя у Facebook.

4. Володимир Гунчик (Google – 1420, Яндекс – 3212)11347930_836032206479454_449164031_o1

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик зайняв своє місце перш за все завдяки посаді. Його «бенефісом» для інтерет-медіа щопонеділка стає оперативна нарада в облдержадміністрації. Також останні згадування Гунчика у інтернет-медіа пов’язані із добуванням грошей на зарплати шахтарям та добудову шахти №10. Це і не дивно, адже перекриття шахтарями пункту пропуску «Ягодин» через заборгованість стало подію всеукраїнського масштабу.

Ще про Гунчика останнім часом писали через сесію обласної ради, бюджет, заплановані 55 шкільних автобусів й бурштинову проблему.

5. Григорій Пустовіт (Google – 481, Яндекс – 1524)

61554_1

Екс-голова Волинської ОДА Григорій Пустовіт нині залишився лише депутатом Луцької міськради та очільником міського осередку «Батьківщини». Проте за часи губернаторства він здобув для себе не одну сотню згадувань, завдяки чому і отримав п’яту позицію. Також якусь частину публікацій Пустовіт здобув під час парламентських виборів 2014-го і місцевих виборів 2015-го.

Нині про Григорія Пустовіта пишуть в контексті вирішення актуальних проблем Луцька: парк на Конякіна-Гордіюк, борги Луцького підприємства електротранспорту, заступників Романюка тощо.

6. Степан Івахів (Google – 752, Яндекс – 1163)thumb.php

Хоча, за словами лідера депутатської групи «Воля народу», нардеп Степан Івахів втратив інтерес до політики, він у минулому достатньо часто з’являвся у інтернет-медіа, адже двічі обирався народним депутатом від округу №21 – у 2012 та 2014 роках. А ще про Івахіва пишуть в контексті групи «Континіум», де той відповідав перш за все за аграрний напрямок, зокрема молочну продукцію «Комо».

Останнім часом в інтернет-виданнях писали про Івахіва в контексті того, як він голосував у Раді, а ще у публікаціях про групу компаній «Континіум» і перспектив депутатської групи «Воля народу».

4855-_origin7. Сергій Григоренко (Google – 425, Яндекс – 1453)

Нинішній заступник міського голови Луцька Сергій Григоренко в минулому був очільником міського осередку «Батьківщини» та секретарем міської ради. За цей час він став одним із основних спікерів на тему вдосконалення регламенту ради та об’єднання Луцька із навколишніми селами.

Нині про Григоренка пишуть в контексті проблем Луцького підприємства електротранспорту (профільний заступник) та проблеми кіосків на вулицях міста.

8. Анатолій Вітів (Google – 720, Яндекс – 1142)3

Екс-нардеп від ВО «Свобода», а нині голова фракції цієї політсили у Волинській облраді здобув значну цитованість у інтернет-медіа саме за часів роботи у Верховній Раді. Однак і нині він продовжує регулярно виступати із своїми блогами на волинських медіа-ресурсах, а також є фактичним керівником обласного осередку партії.

Останні згадки про Анатолія Вітіва у ЗМІ – це його блоги про уряд Яценюка, а ще інформація про виклик на допит у справі про гранату біля Верховної Ради.

9. Олександр Пирожик (Google – 944, Яндекс – 906)

Pyrozhik_30.09.14_1

Перший заступник голови облради від ВО «Свобода» фактично зберіг свою посаду ще із минулої каденції. Тоді Пирожив став першим заступником Валентина Вітра на хвилі революції, а нині – завдяки домовленостям «Свободи», «Укропу» та інших членів ситуативної більшості. Пирожик на сесія х облради традиційно був одним із найактивніших депутатів та охоче спілкується із журналістами, адже в минулому заснував перше в області інтернет-видання «Волинська правда».

Останнім часом його згадували в Інтернеті у контексті обрання на посаду, розподілу комісій облради, прохання нагородити загиблих бійців «Азова», а також вимоги депутатів облради не переслідувати бійців 51-ої бригади.

10. Павло Данильчук (Google – 393, Яндекс – 1268)jfstl67z0f8_0

Нині Данильчук – депутат Луцької міської ради та лідер «Громадського руху «Народний контроль» на Волині. Раніше він був активним учасником Революції гідності, очолював «Правий сектор» на Волині, служив у батальйоні «Азов», пробував стати нардепом від Луцька восени 2014-го та мером Луцька восени 2015-го.

Основні згадування про політика так чи інакше пов’язані із згаданими етапами його політичної кар’єри. Сьогодні про Данильчука згадують у інтернет-медіа через виконання програми національно-патріотичного виховання в місті, «сумнівними» забудовами у місті, парком на Конякіна-Гордіюк та проблемами лісової галузі на Волині.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Грудня, Четвер

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час