<
Інші розділи

Розповіли, які документи необхідні для проходження медкомісії із встановлення інвалідності

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:28 | 20.11.2022 / Новини / , /
Перегляди
401
/ 1 коментар

Відповідно до положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, медико-соціальна експертиза проводиться для встановлення інвалідності хворим, які досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання та особам з інвалідністю за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів.

Про це інформують на сайті МОЗ

Важливо, що особам з інвалідністю, які звертаються до МСЕК, необхідно мати з собою документи, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.

Окрім того, для проведення медико-соціальної експертизи необхідно пред’явити:

  • паспорт або ID картку з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
  • військовий квиток (копію) або тимчасове посвідчення (для військовозобов’язаних, призовників);
  • направлення на МСЕК (форма №088/о);
  • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо) та амбулаторну картку хворого;
  • інші додаткові документи у разі необхідності підтвердження тієї чи іншої причини інвалідності.

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена.

Зокрема, на період дії воєнного стану медико-соціальна експертна комісія здійснює свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності. Тобто експертиза проводиться за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування громадян, які звертаються для встановлення групи інвалідності. 

У разі, коли особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. 

Строк проходження повторного огляду для осіб з інвалідністю, у тому числі й дітям, який припав на період дії воєнного стану на території України, за неможливості направлення на МСЕК, продовжується на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування. 




один коментар
  1. А якщо в мене ампутовано на ногах сім пальців,чому зразу не можна дати групу довічно,а тільки на два роки,і знову проходь це пекло,чи пальці можуть відпочити,капець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Листопада, П’ятниця
21 Листопада, Четвер