<

Інші розділи

Дуда заявив, що не має чітких доказів того, хто запустив ракету

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:43 | 16.11.2022 / Новини / , , /
Перегляди
211
/ 1 коментар

Президент Польщі попередив, що польські війська і Північноатлантиний альянс перебувають у стані готовності.

Президент Польщі Анджей Дуда після розмови зі світовими лідерами провів брифінг щодо інциденту поблизу українського кордону, куди впали російські ракети.

ТСН.ua зібрав основні тези виступу польського президента.

То хто ж запустив ракету

“Ми чудово знаємо, що російський ракетний удар по Україні тривав цілий день, але у нас немає переконливих доказів того, хто випустив цю ракету”, – сказав Дуда. 

Він припустив, що “швидше за все, це була ракета російського виробництва” і додав, що на місці ведуться слідчі дії.

Невдовзі американські експерти приєднаються до розслідування обставин падіння ракети.

НАТО перебуває у стані готовності

Очільник Польщі заявив, що Північноатлантиний альянс перебуває у стані готовності.

“Ми посилили бойову готовність польських збройних сил, зокрема протиповітряної оборони. Наші літаки будуть підтримувати літаки союзників. Ми діємо спокійно і виважено”, – сказав Дуда.

Також він доручив посилити охорону Польщі.

Польща має підтримку союзників

За словами Дуди, США охороняють безпеку Польщі та всього Альянсу. 

“Як відомо, Штати – наш головний союзник, найпотужніша армія світу. Президент Джо Байден чітко і чітко дав зрозуміти, що США повністю підтримують своїх союзників. У нас є підтримка союзників. Усі союзницькі зобов’язання щодо нас абсолютно дотримуються”, – говорить польський президент.

Позицію Байдена підтримали британський прем’єр Ріші Сунак і канцлер Німеччини Олаф Шольц.

“Усі лідери, з якими я сьогодні говорив, запевнили мене в підтримці союзників, дотримуючись усіх положень ст. 5 включно. Ми разом розглянемо це питання”, – уточнив Дуда.

Зазначимо, що за Статтею 5, у разі, якщо будь-яка з держав-членів Альянсу стає жертвою збройного нападу, всі інші члени НАТО повинні надати допомогу жертві агресії.

У цій статті йдеться: “Якщо одна держава-член стає жертвою збройного нападу, всі інші держави-члени Альянсу вважатимуть цей акт насильства збройним нападом на всі країни НАТО і вдадуться до дій, які вважають за необхідне, щоб допомогти країні НАТО, яка зазнала нападу”.

Посол Польщі при НАТО вимагатиме використати Статтю 4

Президент Польщі повідомив, що вранці відбудеться засідання Північноатлантичної ради (основний орган прийняття політичних рішень НАТО). 

За словами Дуди, “дуже ймовірно”, що посол Польщі при НАТО вимагатиме використати Статтю 4, тобто консультації з боку членів Альянсу.

В статті 4-й НАТО йдеться про те, що“Сторони консультуються одна з одною кожного разу, коли, на думку будь-якої зі Сторін, територіальна цілісність, політична незалежність або безпека будь-якої зі Сторін перебувають під загрозою”. Стаття не передбачає військової участі інших країн НАТО.

“Подібний інцидент більше не відбудеться”

На думку Анджея Дуди, немає жодних ознак того, що подальші події такого типу відбудуться.

“Ніщо не вказує на те, щоб якісь події такого типу мають і надалі відбуватися. На даний момент можна сказати, що те, що сталося, було поодиноким випадком”, — додав він.

Про що говорив із Зеленським

Дуда зазначив, що  спілкувався з президентом України Володимиром Зеленським.

“Я прийняв його співчуття, і він мене запевнив, що українська сторона переконана, що це була російська ракета, запущена російською стороною. Це були запевнення президента Зеленського. Але ще раз повторюю: ми чекаємо на результати роботи слідчих. Зараз на місці працюють наші експерти, присутні прокурори, військові експерти”, – сказав очільник Польщі.

Нагадаємо, що ввечері, 15-го листопада, російська ракета впала у польському селі Пшеводуві, за шість кілометрів від українського кордону. Внаслідок атаки загинули двоє людей.

У заяві польського МЗС йшлося, що на території країни дійсно впала ракета російського виробництва. 

Зараз у Польщі проводять консультації щодо ст. 4 НАТО та підвищують бойову готовність своїх військ. Крім того, Польща скликає міжнародних експертів для розслідування ракетного удару.

Міністр закордонних справ України  Дмитро Кулеба наголосив, що росія намагається просунути фейк про причетність України до вибухів у Польщі і закликав не вірити брехні агресорки.

Як і очікувалося, росія свою причетність до інциденту заперечує.




один коментар
  1. Вичікує шо скажуть “заморські партнери”.
    Порадься з Нідерландами, Дуда!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Листопада, Понеділок