У Луцьку – виставка “оберегів” українських бійців. Фото
Лучанам презентували малюнки, які українські солдати на Сході носять поряд із серцем як обереги.
Відкриття виставки робіт учнів Луцької художньої школи «Ось де, люди, наша слава, слава України!» відбулося 14 жовтня в арт-галереї «Луцьк», – повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.
Разом із творчими роботами вихованців школи у рамках виставки можна було побачити фотодокументи, присвячені визвольній боротьбі сучасних героїв та героїв минулого.
Начальник управління культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів розповіла, що цей навчальний рік розпочався з уроку патріотизму, і протягом вересня-жовтня діти підготували експозицію, яку презентують сьогодні. З її слів, нині пишеться нова сторінка історії держави, у якій, на жаль, є і криваві епізоди. Вона побажала усім присутнім мирного неба та гідного майбутнього для України.
Керівник народної аматорської хорової капели «Посвіт» Ростислав Кушнірук розповів, що на шлях боротьби за Україну став у дуже юному віці, коли йому було лише 11 років. Один з його командирів тоді навчав не лише користуватися крісом, а й співати. Саме з тих часів керівник капели пам’ятає чимало стрілецьких пісень, які у майбутньому слугували для формування його світогляду. На сибірській каторзі, де йому довелося перебувати 14 років, дух чоловіка не зламався. Нині постулати Степана Бандери «здобудеш Українську державу або згинеш у боротьбі за неї», з його слів, втілилися в героїчну українську молодь, представники якої гинуть у боротьбі з окупантами зі Сходу. Він побажав дітям бути завжди щасливими та усміхненими на славу України і на користь батькам.
Діти подарували Ростиславу Кушніруку одну зі своїх робіт, а він, своєю чергою, запросив юних лучан отримати безплатні примірники збірок стрілецьких пісень, які він впорядкував, у Палаці культури.
Начальник управління культури Волинської облдержадміністрації Валерій Дмитрук звернув увагу на те, що відкриття виставки відбувається у дуже зворушливій атмосфері, адже ще рік тому ніхто не міг уявити виставку на подібну тематику, адже ми жили у мирі. Тема робіт торкається душі кожного патріота, адже на малюнках можна побачити тризуб та синьо-жовтий стяг. Він закликав дітей пишатися тим, що вони українці.
Директор Луцької художньої школи Іван Гаврилюк розповів, що свято Покрови, яке сьогодні відзначають, завжди було особливим, віховим протягом усієї історії України. Сьогодні воно стало особливо актуальним у процесі формування нової держави. Попри складні події, війну, загибель людей він назвав наш час часом істини, коли ми з гордістю можемо сказати, що ми – українці, вже навіть від маленької дитини можна почути гасло «слава Україні».
«Тішить, що сьогодні цю естафету переймає молоде покоління, яке виховується на правдивій історії, а не на історії, на якій виховувалися ми – брехні, лукавстві та підкупі», – зауважив Іван Гаврилюк.