Як обрати бас-гітару для новачків і професіоналів
Бас-гітара – практично незамінний інструмент для виконавців сучасної музики. Використовується для гри в басовому діапазоні. Відрізняється простою конструкцією, легким корпусом, глибоким звучанням і широкими можливостями налаштування звуку.
Вибір басового інструмента
На музичному ринку бас-гітари представлені широким асортиментом. В Україні можна придбати акустичні, електричні, ладові і безладові інструменти на 4, 5 та 6 струн. Слід враховувати, що для початківців більше підійдуть 4-струнні моделі, а легкі контролери допоможуть сконцентруватися на грі.
Басова партія частіше використовується для того, щоб підтримувати і задавати ритм. Обираючи бас-гітару, звертають увагу на наступні характеристики:
- серія і модель;
- країна-виробник;
- вид корпусу;
- якість збирання.
Можна знайти якісний варіант серед інструментів будь-якої категорії, з різними типами корпуса і переліком доступних можливостей. Попередньо визначаються з цілями покупки:
- освоєння нового музичного інструменту;
- здобуття досвіду і розвиток професійних навичок;
- концертна діяльність, студійні записи.
Залежно від поставлених завдань формують перелік вимог до зовнішнього вигляду музичного інструменту, якості звучання і ефектів.
Музиканти з досвідом звертають увагу на комфортні у використанні моделі з якісною деревиною і електронікою, стильним вишуканим дизайном, хорошим звучанням. Новачки, які не впевнені, що захочуть в подальшому продовжувати навчання грі на гітарі, зазвичай обирають серед більш дешевих варіантів.
Для початківців підійдуть інструменти з ладами. Безладові моделі обирають музиканти з досвідом і бездоганним слухом.
Особливості бас-гітар
Відмінності бас-гітари від звичайної незначні. Вона також складається з корпусу, струн і грифу. Корпус суцільний, не порожнистий.
На відміну від класичного інструменту в бас-гітарах голова і колкова механіка масивні, завдяки чому товсті басові струни витримують силу натягу. Звук посилюється завдяки звукознімачу. Гриф відіграє більш суттєву роль. Він довше і тонкіше звичайного.
Основні відмінності бас-гітар наступні:
- налаштована на октаву нижче;
- звичайна кількість струн – 4;
- струни жорсткіше і товстіше;
- гриф довший, іноді з відсутніми ладами.
Виділяють декілька типів бас-гітар з різною будовою корпусу і способом звукоутворення – цільнокорпусні, електроакустичні, напівакустичні, акустичні.
Цільнокорпусні потребують додаткового посилення звуку за допомогою басового комбопідсилювача. Використовуються в різних музичних стилях і незамінні на великих сценах. Виготовляється велика кількість різновидів в різних цінових категоріях для професійних музикантів і початківців.
Електроакустичні можна використовувати без додаткового посилення. Від звичайних акустичних відрізняються наявністю п’єзо-датчика і темброблока. Звучання глибоке, близьке до контрабасового. Користуються популярністю серед музикантів, які збирають невелику кількість слухачів.
Напівакустичні виготовляються з магнітними датчиками. Інструменти такого типу використовують для виконання джазу і естрадної музики тільки з підключенням. Це специфічна категорія інструментів.
Додаткові рекомендації
- Варто звертати увагу тільки на перевірені бренди.
- Перед покупкою необхідно уважно оглянути корпус і місця з’єднання елементів.
- Бажано проконсультуватися з професіоналами, ознайомитися з відгуками.
- На грифі не повинно бути нерівностей.
- Поверхність корпусу має бути з якісним покриттям.
- В стаціонарних магазинах бажано протестувати гітару перед тим як придбати її.
Де придбати в Україні
Замовляють бас-гітари в спеціалізованих магазинах. Серед можливих варіантів – “Гітарний дім”, де можна і підібрати нові моделі, і відремонтувати придбані раніше інструменти.
Спеціалізовані магазини відрізняються різноманітністю виробників і моделей, прийнятними цінами, наявністю гарантійного обслуговування, можливістю оформити повернення товару і розстрочку.