<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Рекорд дня: 21 громада України за одну неділю залишила УПЦ МП

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:13 | 16.05.2022 / Новини / , /
Перегляди
411
/ Коментарі відсутні

Громади з Рівненської, Волинської, Житомирської, Вінницької, Київської та Хмельницької областей 15-го травня вирішили вийти з УПЦ МП і приєднатися до ПЦУ.

Це найбільший перехід за один день за останні три місяці. Про це, посилаючись на дослідження Релігійно-інформаційної служби України, повідомляють у фейсбуці платформи “Єднаймося”.

На Волині за неділю залишило юрисдикцію МП шість громад. До ПЦУ приєдналася перша за місяці цієї фази війни громада в Луцьку. За приєднання до Православної Церкви України висловилися 73 парафіян Свято-Різдво-Богородичної парафії села Ворончин Доросинівської громади, дев’ятеро були проти.

“Свято-Троїцька парафія села Сокіл переходить до Православної Церкви України!”, — йдеться на фейсбук-сторінці села.

Цього дня найбільше громад залишило лави МП на Рівненщині. Зокрема, відбулись загальні збори трьох релігійних громад Сарненської єпархії УПЦ Московського Патріархату, які були скликані настоятелями та членами громад відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», розповідають у Рівненській єпархії ПЦУ.

Збори відбулися у Свято-Покровській громаді м. Сарни (настоятель протоєрей Володимир Басистий), Свято-Михайлівській парафії с. Люхча (настоятель протоєрей Леонід Лазарчук) та Свято-Георгіївській парафії с. Костянтинівка (настоятель протоєрей Степан Стахнюк).

Під час зборів у цих громадах, які пройшли з дотриманням норм чинного законодавства, переважною більшістю голосів було прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях Українській Православній Церкві (Православній Церкві України) шляхом підпорядкування Управлінню Рівненської єпархії ПЦУ та шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійних громад.

Слід відзначити, що ці релігійні громади возз’єдналися з Православною Церквою України разом із своїми настоятелями.

На Рівненщині громада Свято-Михайлівського собору у місті Костопіль прийняла рішення змінити конфесійну приналежність та перейти з УПЦ, що перебуває у канонічній єдності з Московським Патріархатом, до Православної Церкви України.

Настоятель рішення громади підтримав і пояснив, що не може бути у конфесії, де Патріарх не визнає незалежною українську націю. Таким чином вперше в області рішення про перехід прийняла громада храму, що має статус собору, — повідомляє Суспільне.

Як розповів Суспільному парафіянин Вадим Топольський, питання переходу в ПЦУ громада порушувала одразу після надання Томосу. Однак, у 2019 році підтримки для цього рішення забракло.

“А коли в 2022 році почалась війна, парафіяни неодноразово підходили до батюшок, щоб демократично вирішити питання з переходом. От на зборах сьогодні одноголосно проголосували за, зареєстровано було 390 чоловік. Ще до зборів настоятель сказав, що прийме рішення більшості людей”, — каже парафіянин.

Як повідомили у Рівненській єпархії ПЦУ, відбулися загальні збори ще в чотирьох релігійних громадах Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП, які були скликані членами громад відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Зокрема, збори прошли в релігійній громаді Свято-Михайлівської парафії Сарненської єпархії с. Кам’янка Рівненського району, в релігійній громаді Свято-Дмитріївської парафії Сарненської єпархії села Золотолин Рівненського району, в релігійній громаді Свято-Хресто-Воздвиженської парафії Рівненської єпархії с. Вовничі Дубенського району та в релігійній громаді Свято-Іовської парафії Рівненської єпархії с. Рудня Дубенського району.

Під час зборів у цих релігійних громадах переважною більшістю голосів було прийнято рішення про зміну підлеглості шляхом підпорядкування Управлінню Рівненської єпархії Православної Церкви України та шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійних громад.

На жаль, настоятелі зазначених громад не підтримали прийняті громадами рішення.

Громада церкви св. Параскеви (села Підгірне, Березолуки, Яблунівка) перейшла в лоно Православної Церкви України разом з священиком, — повідомляє районна газета “Наш край”. Це ж видання інформує, що на зборах у Раймісті більше двох третіх присутніх проголосували за приєднання парафії Різдва Богородиці до ПЦУ.

Рішення бути єдиною з Православною церквою України ухвалили більшістю голосів жителі с. Ржищів Мар’янівської територіальної громади. Парафіяни Свято-Анно-Зачатіївського храму дуже хотіли, щоб їхнім духовним наставником залишився нинішній настоятель о. Дмитро Головачов, однак він залишився вірним московському патріархатові.

Як розповідає видання Волинь, велелюдні збори відбувалися в сільському клубі. Бути їх учасниками селяни запросили Мар’янівського сільського голову Олега Басалика, священнослужителів ПЦУ з Берестечка і сусідніх сіл. Люди чи не годину чекали о. Дмитра Головчуна з однодумцями. Напередодні ж бо вирішили, що обидві сторони висловлюватимуть свої думки, як у добропорядній родині. Однак парафіяни УПЦ МП на збори так і не прийшли. Присутні на них 117 прихожан Свято-Анно-Зачатіївського храму одноголосно ухвалили рішення про перехід церковної громади в лоно ПЦУ.

Після голосування гуртом пішли до церкви, однак близько 20 прихильників МП на чолі з о. Дмитром не впустили односельчан навіть на її подвір’я.

– Закінчиться війна, тоді перейдемо, – таку вичікувальну позицію зайняв о. Дмитро. На жаль, зі сторони його прихильників не обійшлося без криків і штурханів. На церкву вони повісили замок, так само міцно закрили церковну браму.

Прихильники ПЦУ налаштовані рішуче: із відповідними документами поїдуть до митрополита Луцького і Волинського ПЦУ Михаїла. Вони надіються, що село, яке століттями вирізняється згуртованістю, добротністю, не посварить московський дух, а об’єднає мудрість і любов до України.

На Київщині в неділю відбулася перша Літургія у лоні ПЦУ в церкві Покрови в с. Шпитьки, йдеться на фейсбук-сторінці Дмитрівської об’єднаної громади.

За трагічних обставин відбувся перехід до ПЦУ громади Свято-Миколаївського храму в м. Ірпінь Київської області. За словами настоятеля о. Андрія Клюшева, кілька сотень мешканців Ірпіня стали жертвами російської агресії.

У Житомирській області до ПЦУ приєдналися дві громади. У селі Дубрівка громада храму свв. Косьми і Дем’яна абсолютною більшістю голосів (219 проти 18) проголосувала за перехід до ПЦУ, — йдеться на фейсбук-сторінці міста Баранівки.

У с. Квітневе громада Пресвятої Трійці проголосувала за перехід у юрисдикцію ПЦУ. Храм було опечатано і знаходиться під охороною місцевого взводу тероборони. Перед тим на одному з місцевих телеграм-каналів було проведено опитування про подальше існування церкви Московського Патріархату на території громади. В опитуванні взяло участь 1513 активних користувачів, за перехід до Православної Церкви України проголосувало 96%(1455 голосів).

Тому Добровольче формування Попільнянської селищної територіальної громади звернулося до місцевих депутатів щодо винесення питання про подальше існування МП на території громади на сесію селищної ради. Депутати одноголосно підтримали звернення про перехід релігійних громад УПЦ МП до Православної Церкви України та призупинення діяльності Церкви Московського Патріархату на території громади на період дії воєнного стану.

На Вінниччині УПЦ МП залишили дві громади.

Як ми вже повідомляли, релігійна громада с. Сиваківці Турбівської громади Вінницької області вперше звершила Богослужіння після приєднання до Православної Церкви України. Рішення про перехід віряни Різдва-Богородичного храму прийняли більшістю голосів.

А в селі Куманівці до ПЦУ одноголосно приєдналася громада храму Різдва Пресвятої Богородиці — це вже другий храм ПЦУ у селі.

Одна громада 15 травня змінили юрисдикцію в Хмельницькій області.

“Попри спротив священнослужителів та однієї з місцевих активісток, громада села Ходорівці, що у Колибаївській сільській територіальній громаді Кам’янець-Подільського району, у своєму рішенні була одностайною”, — розповідають Поділля.новини.

Про важливу для села подію – приєднання до ПЦУ релігійної громади церкви святого Архистратига Михаїла у селі Ходорівці – повідомили у соцмережах. “Віряни на зборах одностайно підтримали перехід до Православної Церкви України. Троє московських попів разом зі скандально відомою місцевою “активісткою” К. зачинились у храмі, відмовившись передати ключі громаді”, – йдеться у повідомленні.

За порядком на зібранні стежили правоохоронці.

Разом з тим, зазначається, що ініціативна група мешканців села у законний спосіб проводить процедуру перереєстрації.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Листопада, Понеділок
24 Листопада, Неділя