Суд відкрив провадження за позовом Януковича до Верховної Ради
Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Віктора Януковича до Верховної Ради України у справі щодо визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень Президента України.
Про це на своєму телеграм-каналі повідомляє постійний представник Верховної Ради в Конституційному Суді, народний депутат Ольга Совгиря, – пише УНІАН.
«Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Януковича В.Ф. до Верховної Ради України у спорі щодо визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень Президента України. Суд призначив розгляд справи з викликом сторін на 16 лютого 2022 року о 10:15. Позивач просить встановити відсутність у Верховної Ради компетенції (повноважень) на прийняття актів про самоусунення Президента України», – йдеться у повідомленні.
Також вона повідомляє, що в ухвалі суду вказано, що адресою для листування із позивачем є місто Ростов-на-Дону (Російська Федерація).
22 лютого 2014 р. після того, як Янукович втік до Російської Федерації, Верховна Рада прийняла постанову наступного змісту: «Враховуючи, що Президент України В. Янукович самоусунувся від виконання конституційних повноважень, що загрожує керованості держави, територіальній цілісності та суверенітету України, масовому порушенню прав і свобод громадян, виходячи з обставин крайньої потреби, виражаючи суверенну волю Українського народу, Верховна Рада України постановляє:
1. Встановити, що Президент України В. Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень та є таким, що не виконує свої обов’язки.
2. Відповідно до пункту 7 частини першої статті 85 Конституції України призначити позачергові вибори Президента України на 25 травня 2014 року.
3. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття»
27 листопада прессекретар Олександра Януковича Юрій Кірасир анонсував, що експрезидент України Віктор Янукович оскаржить у суді постанову Верховної Ради про його відсторонення з посту глави держави.
Спікер назвав це рішення «антиконституційним» та вважає, що постанову «можна сміливо перейменувати в «Постанову Про державний переворот» в Україні.
Він аргументував це тим, що в тодішній раді «розуміли, що законно усунути від влади демократично обраного президента шляхом імпічменту не вдасться, тому розглядали два варіанти: фізично усунути Януковича або … захопити владу. Парламент, не маючи на це повноважень, пішов другим шляхом».
Дядя Вітя вже нас вітає з наступаючим Новим роком. Взаємно.