<
Інші розділи

Волинь вiдвiдав литовський митець. Фото

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:40 | 12.10.2014 / Новини / , /
Перегляди
1
/ Коментарі відсутні
13w

Автор серії портретів литовських князів Артурас Слапшис вважає, що спільний недруг українців та литовців використовує спотворену історію для того, щоб окупувати землі.

Про це він розповів під час презентації унікальної виставки картин «Портрети правителів та відомих діячів Великого князівства Литовського» 10 жовтня, – повiдомляє iнформацiйне агентство Волинськi новини.

Художник визнав, що презентувати колекцію серед робіт титанів живопису у Художньому музеї міста Луцька – велика честь. Історія важлива для відновлення незалежності держави не менше, ніж економіка та культура, – вважає митець.

«Історію потрібно знати, тому що багато чорних сил спотворюють її та використовують для того, щоб окупувати інші землі, натравити народи один на одного, що і робить зараз наш спільний недруг», – звернувся до лучан автор виставки.

Саме з історії виник його мистецький проект. Колекція із 45 портретів, з його слів, наразі незавершена, адже він планує розширювати її князями трохи нижчого рангу, життя яких досліджують науковці.

До слова, литовські історики видали книгу, проілюстровану портретами, які представлені у рамках виставки. Автор праці, історик Томас Баранаускас розповів, що більшість описаних у книзі князів – маловідомі. Структура книги така, що кожному князеві присвячений один портрет та одна сторінка тексту. Інформацію про великих князів таким чином доводилося максимально стискати, а про декого з правителів на сторінці помістилася уся відома інформація (про життя декого з правителів лишилися тільки фрагментарні згадки).

Луцьк науковець відвідує вчетверте та зізнається, що відчуває тут пульс історії. Луцький замок, з його слів, унікальний, тому що він найкраще зберігся з усіх замків Великого князівства Литовського. Так, Тракайський замок у Литві реставрований та фактично піднятий з руїн, а у Луцьку, мовляв, більше автентики. Говорячи волинянам про найвідоміших князів, він зауважив, що Вітовта у Литві шанують як найвеличнішого правителя, який репрезентує апогей середньовічної литовської держави. Любарт у Литві відомий переважно тим, хто цікавиться історією, тому що його діяльність є локальною та пов’язаною з Волинню.

Своєю чергою, власник колекції картин Антанас Гедвілас повідомив, що нині знайти художника, який взявся б втілити таку кількість князів на полотні – складно. Він зауважив, що воліє використовувати назву не «власник», а «ініціатор колекції», адже ідея створення її прийшла із відчуття величі литовської історії. Антанас Гедвілас розповів, що народився у замку, яким колись, на його думку, володів князь Гедимін і переніс його із Каршави у Вільнюс. Вважається, що князеві наснився сон, за яким він заснував місто Вільнюс. Як інженер-конструктор за фахом, колекціонер не може допустити такої помилки та повірити у це. Він стверджує, що є історичні та географічні обставини, і зараз він добивається того, щоб археологи почали розкопувати фортецю Каршави, яка має площу понад 20 гектарів. За своєю величчю вона може порівнятися з Маріенбурзькою та Клайпедською фортецями. Колекціонер прагне, аби про це дізналися люди та співпрацює заради втілення мети з істориками.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Листопада, Понеділок
24 Листопада, Неділя

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час