<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Найдревніші пам’ятки: Володимир віднесли до найцікавіших міст Волині, які варто відвідати туристам

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:22 | 20.11.2021 / Володимир, Статті / /
Перегляди
1257
/ коментарі 3

На Волині є місця, де можна глибоко пізнати історичну славу краю. Тут збереглися потужні фортеці, витончені дерев’яні та кам’яні храми, палаци магнатів. Якщо знайомство з Волинню розпочинати із найдревніших пам’яток, поїдьте у Володимир – князівську столицю, згадану ще у «Повісті минулих літ».

З тих часів тут зберігся білокам’яний Успенський собор та земляні вали замку, – пише IGotoWorld.com.

Кожна епоха залишила на Волині свої сліди: литовський період представляє Василівська церква-ротонда, а ще у місті можна подивитися на цікаві храми пізніших часів.

Відвідайте зимову резиденцію, збудовану князем Володимиром Васильковичем неподалік міста – з оборонними стінами, вежами та воротами. Серед цих стін досі знаходиться один з найдавніших в Україні монастирів – Зимненський Успенський.

Старий Луцьк

Якщо ви хочете побачити найцікавіші історичні місця Волині, неможливо оминути центр Волинської області – Луцьк, який був значним містом вже за часів Литовсько-Руської держави.

Прогуляйтеся історичним центром міста, зверніть увагу на монастир єзуїтів 17 століття, неоготичну лютеранську кірху, синагогу, помилуйтеся старовинною Покровською церквою. Якщо ви любите вишукану музику, сходіть на концерт до костелу Петра і Павла, відомого чудовою акустикою.

Особливий дух таємничої минувшини можна відчути, відвідавши підземелля Луцька – легенди розповідають про ціле підземне місто та мережу потаємних ходів. Одного дня, щоб відкрити усі цікавинки міста, точно буде недостатньо, тому подумайте, де зупинитися в Луцьку.

Джерело фото: bigtravel.in.ua.

Верхній замок – перлина старого Луцька, зведена в 14 столітті. Луцька фортеця, чи не єдина, яку точно бачив кожен українець, адже вона зображена на 200 гривнях. І точно заслуговує, щоб відвідати її вживу.

А ще в замку можна подивитися на колекції старовинної зброї, кераміки, відвідати музеї дзвонів та давньої книги. Без цього місця неможливо уявити відпочинок у Волинській області.

Джерело фото: vsviti.com.ua.

Олика – резиденція князів Радзівілів

Якщо ви належите до шанувальників старовини, завітайте до Олики, адже вона згадувалася у літописах ще від 1149 року. У 16 столітті містечко стало сімейним гніздом роду Радзивілів, які будували тут замки, палаци, влаштовували пишні бали та лови в навколишніх лісах.

Можна лише уявити розкішне життя тих часів, милуючись родовим князівським палацом або Колегіальним костелом 15 століття.

Джерело фото: stezhkamu.com.

Берестечко

Якщо хочете поринути в атмосферу Козаччини – поїдьте у Берестечко, місце пам’ятної битви гетьмана Хмельницького 1651 року. Тут варто відвідати меморіал «Козацькі могили», де є старовинна дерев’яна церква та Троїцький костел. Тим більше, у червні відзначатимуть 365-ту річницю тих подій зі з’їздом козацтва, історичною реконструкцією та цікавими заходами.

Джерело фото: volynpost.com.

Серед пам’яток Берестечка також «Кам’яний стовп» – споруда на могилі князя Олександра Пронського. Проте особливу увагу привертає курган та каплиця Теклі на околиці міста, збудована в пам’ять про українських жінок та монахинь, які відмовилися йти у татарський полон та загинули.

Пізнавати духовні та мистецькі багатства

Якщо не знаєте, де відпочити на Волині духовно, цей розділ саме для вас. Унікальні музеї, монастирі та інші пам’ятки не залишать вас байдужими.

Музей Лесі Українки в Колодяжному

Це справжня оаза для тих, хто любить літературу та шанує талант Лесі Українки. Приїдьте в місце, де минули дитячі й юнацькі роки Лесі Українки. Тут народилися її молодші сестри та брати. Тут творила Олена Пчілка, а Леся зробила свої перші поетичні спроби.

Під час Другої світової війни садибу зруйнували. Проте в музейних колекціях ви зможете побачити унікальні видання творів Олени Пчілки та Лесі Українки, речі родини Косачів, фотографії, предмети побуту та етнографії Волині. Колодяжне має й інші принади.

Джерело фото: mapio.net.

Музеї Луцька

Найбільший із музеїв – Волинський краєзнавчий. Якщо ви захочете побачити найбільшу та найбагатшу колекцію пам’яток природи, побуту та мистецьких надбань Волині – то вам сюди. А крім того, в Луцьку є оригінальні музеї, такі як музеї історії луцького братства, технічного прогресу, аптека-музей, Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки.

Джерело фото: bigfoto.in.ua.

Шанувальники сакрального мистецтва неодмінно мають побачити Музей Волинської ікони – в ньому більше 1,5 тис. пам’яток: старовинні ікони, скульптури та декоративна різьба по дереву, виконані волинськими майстрами 14–18 століть, серед них добірка видатного іконописця доби бароко – Йова Кондзелевича. Проте найцінніше надбання музею – Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, що датується 11 століттям, біля якої можна помолитися.

Джерело фото: volyn–ikona.at.ua.

Духовні осередки Волині

Якщо ж ви хочете ще більше внутрішньо збагатитися – Волинь зберегла для вас справжні духовні скарби. Серед них – Зимненський Святогірський монастир неподалік Володимира-Волинського. Найдревніший тут – Троїцький храм, що пам’ятає ще княжі часи.

Археологи знайшли в Зимному сліди ще давніших печерних келій та храмів. А ще тут зберігається славетна візантійська ікона Богородиці, якою, за переказами, Константинопольський Патріарх благословив у 988 році грецьку царівну Анну на подружжя зі святим князем Володимиром. І сьогодні тисячі прочан приходять помолитися до цього чудотворного образу.

Джерело фото: mapio.net.

Жидичинський монастир розташований на околиці сучасного Луцька, тому до нього легко дістатися. Вперше про нього згадано ще у 1227 році, коли до чудотворної ікони святого Миколая приїжджав молитися князь Данило Галицький. На жаль, донині збереглася лише копія цього образу. Протягом століть обитель зазнала часів розквіту й занепаду. Тепер монастир знову почали відновлювати. Це прекрасне місце, де можна відпочити духовно.

Джерело фото: mapio.net.

Один із найважливіших духовних осередків – Милецький монастир Святого Миколая. Перші згадки про нього датуються 16 століттям. Тут збереглася Онуфріївська церква 18 століття, давній Миколаївський храм із дзвіницею та монастирські споруди.

Хоча протягом історії монастир переходив із рук в руки, занепадав, 1994 року почалося його відродження православною церквою. Прочани приходять сюди помолитися біля могили праведного ченця Олексія та ікон, які мироточать.

Джерело фото: slovovolyni.com.

Загорівський монастир – знакове місце для тих, хто шанує минуле України. Більшість знайома з ним за кліпом «Не кажучи нікому» гуртів «Тартак» та «Нічлава». Цей монастир був заснований у 16 столітті. Проте, за переказами, він існував ще від 12 століття, коли київські ченці врятувалися тут від монгольської навали. Під час Другої світової війни тут велися жорстокі бої, і монастир було майже знищено, проте Загорів і досі є місцем паломництва.

Джерело фото: falkoner.livejournal.com, автор – Shyshko Oleksandr.

Куди поїхати на відпочинок на природі

Останніми роками почав активно розвиватися екологічний відпочинок у Волинській області. Якщо ви любите природу, то екотуризм та зелений туризм саме для вас, адже це край найчистіших озер та неймовірно багатої природи. Тільки якщо їдете влітку – не забудьте засіб від комарів.

Шацькі озера

Усі, напевне, чули про Світязь – найглибше озеро в Україні, яке ще називають «Українським Байкалом». Крім Світязя, в природному парку можна відпочити ще у трьох зонах – Гряда, Гушово та Пісочне озеро. Де поселитися біля Шацька – не стане проблемою, адже до вашого вибору бази відпочинку, приватні садиби, спортивні та дитячі табори та наметові містечка. Усе це – Шацький національний природний парк.

Відпочити на Шацьких озерах можна з дітьми, цілою сім’єю або веселою компанією. Крім купання та засмагання, тут пропонують різні види активного відпочинку, мандрівки по природному парку та чудову ловлю риби. Весною навколишні ліси буяють квітами. А восени тут просто рай для грибників. Тому сюди можна приїжджати у будь-яку пору року.

Музей-скансен у селі Рокині

Музей сільського господарства поблизу Луцька покаже справжнє волинське село у 19 столітті. Тому, коли захочете відчути, як жили ваші прабабусі й прадідусі – приїдьте в Рокині. Співробітники музею живуть і працюють тут, відтворюючи народні традиції, проводячи різноманітні акції та свята. Можна навіть організувати традиційне українське весілля з вінчанням у старовинній капличці, українськими троїстими музиками та волинськими стравами.

Джерело фото: invtur.com.ua.

Природні заповідники Волині

Де відпочити на Волині, щоб відкрити прекрасні природні місця, відвідати екскурсії та поринути в активний відпочинок? Виявляється, що пізнавальні екологічні маршрути пропонують Черемський природний заповідник та Цуманська пуща, які нічим не поступаються славетній Біловезькій пущі.

А в Національному природному парку «Прип’ять-Стохід», що біля с. Любешів, можна здійснити мандрівки волинськими річками та взяти участь у фестивалі екстремального водного туризму «Поліська регата», що проходить у липні.

Джерело фото: vsviti.com.ua.

Оконські джерела

Дивовижна природна аномалія посеред села Оконськ в Маневицькому районі. Два потужних джерела в невеликому озері утворюють на поверхні два «фонтанчики» кришталево-чистої води з постійною температурою +8 °C. Тому озеро ніколи не замерзає.

Джерело фото: day.kiev.ua.

Якщо ви втомилися від міської суєти і думаєте, куди поїхати на відпочинок, то зелений туризм в околиці заповідних природних парків – те, що треба. Адже туристів там поки небагато, і можна відкрити недоторкану красу волинської природи, місцевих традицій та кухні.

Відвідати свята та фестивалі Волині

Фестивалі на Волині не менш цікаві, ніж пам’ятки. Можете у цьому пересвідчитися.

Бандерштат

Це унікальна нагода згадати героїчне минуле українців, боротьбу УПА. Тому цей фестиваль української рок-музики, що проходить на початку серпня у Луцьку, стає дедалі популярнішим. На фестивалі відбуваються зустрічі з відомими українцями, діє літературна сцена, виступають відомі музичні гурти.

Фестивалі історичної реконструкції

Відпочинок на Волині неможливо уявити без фестивалів середньовічної культури, які вже традиційно проводять у стінах замку Любарта. Одними з найцікавіших є «Меч Луцького замку» або арт-шоу «Ніч у Луцькому замку». Тут можна подивитися на лицарські бої, навчитися середньовічних танців або й самому перевтілитися в руського лицаря або литовську княжну. Зараз, через суспільно-політичну ситуацію, проведення фестивалів стоїть під питанням.

Джерело фото: pravda.lutsk.ua.

Фольклорні фестивалі

Волинь багата на мелодійні пісні та яскраві традиції, які можна почути і побачити на фестивалях «Поліське літо з фольклором», «Берегиня», де виступають численні колективи з України та закордону.

Шанувальники народного мистецтва можуть приїхати до Луцька перед Великоднем на Свято писанки або мистецький фестиваль «Солом’яна птаха», куди у серпні з’їжджаються найкращі гончарі, ковалі та флористи.

Джерело фото: volynnews.com.

Джаз у Луцьку

Шанувальники вишуканої музики не пожалкують, якщо відвідають справжнє свято джазу «Музичні діалоги» – міжнародний фестиваль, що прагне поєднати автентичну музику різних народів з джазовими мотивами. Зазвичай він проходить у травні. А в серпні Луцький замок запрошує на унікальний мистецький проект Art Jazz Cooperation, який об’єднує різні види мистецтва темою джазу.




коментарів: 3
  1. Дико вибачаюся спитати: на куди у Володимирі дивитися туристам? Всі церквушки були збудовані у 20-му сторіччі та не містять у собі ані історичної, ані архітектурної цінності. Кілька глиняних черепків у історичному музеї? Готель на площі дуже посередній. Єдиний пристойний у місті ресторан “Дружба” для пересічного гейропейця теж дуже посередній.Сумно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Листопада, П’ятниця