У Байдена пригрозили Китаю «ізоляцією», якщо країна не допомагатиме у розслідуванні походження коронавірусу
Китай зіштовхнеться з ізоляцією з боку міжнародної спільноти, якщо влада країни не буде співпрацювати у розслідуванні походження коронавірусу.
Про це виданню Fox News заявив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван, пише Громадське.
За його словами, президент США Джо Байден під час саміту «Великої сімки» закликав тиснути на Китай задля прозорого розслідування причин пандемії.
«Джо Байден у Європі цього тижня згуртував демократичний світ, щоб він уперше від часу спалаху COVID-19 заговорив одним голосом з цього питання. Президент Трамп не зміг цього зробити. Президент Байден зміг», — зауважив радник президента США.
Салліван каже, що Байден закликав країни «Великої сімки» підтримати заяву, у якій стверджується, що Китай має дозволити провести розслідування на своїй території.
Додає, що дипломатичний тиск має поставити Китай перед жорстким вибором: або він дозволить з’ясувати, «звідки це взялося», або зіштовхнеться з ізоляцією з боку міжнародної спільноти.
Салліван також уточнив, що над розслідуванням працюватимуть розвідувальні служби США разом із союзниками та партнерами Сполучених Штатів.
А хіба вірус – «китайський»?
Питання походження коронавірусу дуже турбує Китай, адже країна не хоче пов’язувати своє ім’я з глобальною пандемією. На початку епідемії світові ЗМІ та політики справді називали вірус SARS-CoV-2 «китайським», апелюючи до перших випадків зараження, які зафіксували саме у китайському місті Ухань.
Однак Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про неприпустимість такого твердження. До популяризації заяв про «китайський вірус» доклав руку й колишній президент США Дональд Трамп, який навіть в останній день свого президентства натякав на провину Китаю у світовій пандемії.
Водночас у британській розвідці допускають, що пандемія коронавірусу могла виникнути через витік із лабораторії в Ухані. Наразі цю версію пропрацьовують разом із американськими розвідниками.
На тлі цього 26-го травня президент США Джо Байден доручив розвідувальній спільноті підготувати протягом 90 днів звіт про походження коронавірусу. Після цього соціальна мережа Facebook вирішила не видаляти дописи про штучне походження.