<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

ЄСПЛ виніс перше рішення у справі «Україна проти Росії» та визнав, що вона контролювала Крим ще до його анексії

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:43 | 14.01.2021 / Новини / , /
Перегляди
130
/ Коментарі відсутні

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив перше рішення у справі «Україна проти Росії», визнавши прийнятною скаргу Києва на порушення прав людини у окупованому Криму.

Про це оголосив суд у четвер на слуханнях у Страсбурзі, повідомляє кореспондент Європейської правди.

Про позитивне рішення суду повідомив також урядовий уповноважений у питаннях ЄСПЛ Іван Ліщина.

Документи суду, що є у розпорядженні “Європейської правди”, свідчать, що Суд визнав скаргу України “частково прийнятною”. Втім, переважна більшість статей, за якими Україна звинувачує РФ у здійсненні системних порушень прав людини у Криму, визнані прийнятними для розгляду по суті.

У тому числі будуть розглянуті звинувачення щодо неналежного нерозслідування Росією вбивств; щодо практики незаконного позбавлення волі та негідного поводження з людьми;  переслідування неросійськомовних ЗМІ та обмеження освіти іншими мовами, ніж російська; залякування та переслідування релігійних лідерів; автоматичного надання російського громадянства; обмеження вільного пересування кримчан на материкову Україну тощо. 

Суд відхилив як неаргументовані лише звинувачення України щодо того, що Росія після окупації Криму встановила там  “адміністративну практику щодо вбивств/розстрілів”.  

Окремо Суд відзначив, що Росія здійснювала “фактичний контроль” на території Криму з 27-го лютого 2014 року, тобто ще до здійснення незаконної анексії окупованого нею півострова.

Такий висновок Суд зробив, розглядаючи питання про прийнятність української скарги, адже Україна звинувачувала РФ також у порушеннях, які відбулися наприкінці лютого та на початку березня, тобто до здійснення Росією незаконної анексії окупованого нею півострова.

Україна стверджувала, що остаточно втратила контроль над Кримом від 27-го лютого 2014 року – після захоплення Верховної ради Криму російськими військами.

“В ніч на 27 лютого легітимна цивільна влада в Криму була усунута силою і заміщена агентами РФ. Російські війська та парамілітарні організації перешкоджали українським військовим залишити їхнє розташування та не давали перекинути до Криму українських військових з материка. Головні пункти доступі до Криму по Землі, по воді та по повітрю були заблоковані російськими військовими та парамілітарними силами”, – обгрунтовувало, зокрема, подання України до ЄСПЛ.

Суд повністю погодився з українськими аргументами.

ЄСПЛ, зокрема, визнав неправовими будь-які рішення, ухвалені в судах Криму. Він погодився із твердженнями України про “існування адміністративної практики поширення законодавства РФ на Крим” та заявив, що “починаючи з 27 лютого 2014 року суди, що діяли в Криму, не можуть вважатися такими, що сформовані у законний спосіб”, стверджує рішення Суду.

На підставі ухваленого рішення ЄСПЛ має розглянути по суті всі пункти звинувачень України щодо РФ.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Листопада, Субота
22 Листопада, П’ятниця