Перша вакцина проти коронавірусу, яка захищає на 90%, майже готова
Попередній аналіз показує, що перша ефективна вакцина проти коронавірусу може захистити понад 90% людей від зараження Covid-19.
Розробники – Pfizer та BioNTech – назвали це “великим днем для науки та людства”, – інформує ВВС.
Їхню вакцину протестували на 43 500 людей у шести країнах, і не було жодних проблем з її безпечністю.
Компанії планують подати заявку на екстрене схвалення використання вакцини до кінця місяця.
Попереду лишаються ще величезні виклики, але це оголошення зустріли з ентузіазмом, і деякі вчені припускають, що життя може нормалізуватися до весни.
“Я, мабуть, перший, хто це скаже, але говорю це з певною впевненістю”, – сказав сер Джон Белл, професор медицини в Оксфордському університеті.
Вакцину разом із кращими методами лікування, розглядають як найкращий спосіб відмовитись від обмежень, які протягом останнього року впливали на наше життя.
На останньому етапі тестування – так званій третій фазі – наразі перебувають близько десятка вакцин, але ця першою показала такі результати.
Вона використовує повністю експериментальний підхід, який включає введення частини генетичного коду вірусу з метою тренування імунної системи.
Попередні випробування показали, що вакцина тренує організм виробляти як антитіла, так і так звані Т-клітини для боротьби з коронавірусом.
Щеплення потрібно робити двічі з інтервалом у три тижні. Випробування у США, Німеччині, Бразилії, Аргентині, Південній Африці та Туреччині показали, що через сім днів після другої дози вакцини організм отримує 90% захисту.
Pfizer вважає, що зможе поставити 50 мільйонів доз до кінця цього року та близько 1,3 мільярда до кінця 2021 року.
Однак існують логістичні труднощі, оскільки вакцину потрібно зберігати в надхолодних сховищах при температурі нижче мінус 80°С.
Коли закінчиться пандемія?
Цю вакцину розробили надзвичайно швидко – до цього жодна інша вакцина не демонструвала таку високу ефективність за такий короткий проміжок часу.
І вона, здається, є навіть ефективнішою, ніж передбачали.
Втім, питання ще лишаються – скільки триває імунітет, чи є вакцина настільки ж ефективною для людей похилого віку з високим ризиком, чи перешкоджає вона поширенню вірусу, чи лише появі симптомів?
До того ж попереду ще довгий і складний шлях.
Виготовити достатню кількість доз, а потім щепити сотні мільйонів людей по всьому світу – це величезний виклик.
Найпершими мають вакцинувати медпрацівників та персонал будинків для літніх людей, а також представників груп ризику.
Тож маски для обличчя та соціальне дистанціювання, ймовірно, залишаться у нашому житті ще на деякий час.
Але нарешті у коронавірусній темряві засяяв промінь надії.
“Ми суттєво наблизились до того, щоб забезпечити людям у всьому світі вкрай необхідний прорив і допомогти покласти край цій глобальній кризі у сфері охорони здоров’я”, – сказав доктор Альберт Бурла, голова Pfizer.
А співзасновник BioNTech проф. Угур Сахін назвав такі результати “переломним моментом”.
Представлені дані не є остаточними. Вони базуються на перших 94 добровольцях – точний показник ефективності вакцини може змінитися, коли проаналізують усі дані.
Pfizer та BioNTech заявляють, що зможуть подати вакцину на схвалення регуляторам у другій половині листопада. До цього часу країни не можуть розпочинати кампанії вакцинації.
Але це оголошення у світі сприйняли з великим оптимізмом.
“Від цієї новини у мене була усмішка до вух”, – сказав професор Пітер Горбі з Оксфордського університету.
“Це полегшення. Попереду ще довгий шлях, перш ніж вакцини призведуть до реальних змін, але я вважаю це переломним моментом”.
а коли вакцина буде на Волині?
Зеленка краще допомагає.
Не обманюйтесь!
Наверное, до конца недели +/-.
…і діяти вона буде тижлень, +/-