226 кримінальних проваджень відкрили за порушення карантинних заходів в Україні
Із початку введення Кабінетом Міністрів України карантинних обмежень поліцейські склали на порушників 23 753 адміністративні протоколи. 226 кримінальних проваджень відкрили за порушення карантинних заходів.
На території держави тривають заходи із запобігання поширення коронавірусної інфекції. Відтак до забезпечення таких заходів залучено 15 тисяч правоохоронців, із яких 13 200 – співробітники Національної поліції України, – повідомляє пресслужба поліції Волині.
Поліцейські забезпечують охорону публічної безпеки та порядку на вулицях населених пунктів, дорогах та автомагістралях, здійснюють охорону осередків захворювання та медичних закладів, де на лікуванні перебувають пацієнти, хворі на Covid-19.
Окрім того, правоохоронці залучаються до несення служби на карантинних контрольно-пропускних постах для вжиття заходів із запобігання поширенню коронавірусу. Щодоби проводиться близько 1000 рейдів, за результатами яких правоохоронці складають в середньому 350 адміністративних протоколів щодня.
Всього від початку введення обмежувальних заходів поліцейські склали 23 753 адміністративних протоколи за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Найбільше адмінпротоколів складено у Дніпропетровській області (3094), Києві (2675), Харківській (2255), Львівській (1670) та Одеській областях (1414).
Серед них – 5235 адмінпротоколів складено на працівників підприємств, установ, організацій та інших осіб, 2504 – керівників торговельних закладів та установ харчування, 1996 – на водіїв транспортних засобів, 847 – керівників підприємств, установ та 533 протоколи – на керівників, працівників та відвідувачів нічних розважальних закладів.
Окрім того, 2640 адмінпротоколів складено за порушення карантинних правил щодо самоізоляції.
Також було відкрито 226 кримінальних проваджень. З них 114 – за ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України. Найбільше порушень згідно зі ст. 325 ККУ виявлено у Дніпропетровській (19 проваджень), Харківській (12), Закарпатській областях (8) та у Києві (7).
1 серпня набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Відтак залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
Також нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів у зеленій зоні діють такі обмеження:
- перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;
- проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;
- кінотеатри із заповненістю на 50%;
- перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.
Окрім цього, у регіонах, які знаходяться у жовтій зоні, заборонено відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.
У регіонах, які знаходяться у помаранчевій зоні, забороняється (+ обмеження жовтої):
- діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
- діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
- планові госпіталізації в лікарнях;
- спортзали, фітнес-центри, заклади культури;
- прийом нових змін в дитячі табори;
- обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.
У червоній зоні забороняється (+ обмеження помаранчевої):
- робота громадського транспорту;
- відвідування закладів освіти;
- діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.
Ну і скільки заплатили штрафу за той незаконний карантин…
15 тисяч правоохоронців,- на війну Батьківщину захищати, в окопи, а не кульковою ручкою протоколи писати, хоча зарплата однакова ,для чого напрягатись.