Найвищий рівень за 7 років: міжнародні резерви України зросли майже на $1 млрд — до $26,3 млрд
У січні 2020-го року міжнародні золотовалютні резерви України зросли до 26,29 мільярда доларів або на 3,9% проти рівня на початку року.
Про це пише hromadske з посиланням на НацБанк України.
Наразі рівень золотовалютних резервів України найвищий з листопада 2012-го року — тобто за останні 7 років.
«Збільшення міжнародних резервів у січні зумовлене як успішним розміщенням урядом єврооблігацій, так і операціями Національного банку – з управління резервами та на валютному ринку», — пояснюють у Нацбанку.
Так, на резерви вплинув випуск євробондів українським урядом на загальну суму 1,25 мільярда євро. Частину валютних коштів передали до резервів в обмін на гривню.
Також на збільшення резервів впливали операції Нацбанку з викупу валюти з ринку.
«Протягом першого місяця року на ринку спостерігалася дещо менша пропозиція валюти з боку експортерів через значні обсяги отриманого ними відшкодування ПДВ і певна активізація імпортерів після святкових розпродажів.
Тим не менш, обсяги купівлі валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку перевищили у січні обсяги продажу на 98,0 млн доларів», — йдеться у повідомленні НБУ.
Наразі обсяг резервів забезпечує 3,9 місяця майбутнього імпорту. Безпечним вважається рівень резервів, що перевищує 3 місяці майбутнього імпорту.
Станом на початок 2020-го року рівень міжнародних резервів України склав 25,3 мільярда доларів.
Ілюстративне фото
На кожного українця по 700$. А скільки ми податків платимо… де гроші???